kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Хладилник-2
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Взимам отпуска и бърз кредит за да изчетЪ и после да осмисля всичко. Как имате толкова време да пишете Mim
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Важното е да сме живи и здрави и с яки акумулатори Very Happy До тебе има една пържолница точно, някой ден, като повярваш в моите съвети, а то ще е скоро - пишеш едно лично, земаме пържоли от съседите и сядаме на твоето заведение с по няколко... нещо си, че не пия бира Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей пъпеш, ще викаш грездей на майка си!
Нещо си се превъзбудил много, а?
Я вземи се овладей, да няма после това и онова.
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Ей пъпеш, ще викаш грездей на майка си!
Нещо си се превъзбудил много, а?
Я вземи се овладей, да няма после това и онова.

Таман му се разкачиха две релета на човеку и ти па бъркаш у щепсело.
Ганкстеросваите се на лични.
Че ми става лошо от кръв. Laughing
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:

1. MPPT контролерите имат съвсем друга задача!!!

По първа точка - не ме светна каква е съвсем другата роля.

rozovslon написа:

2. Съветвам те да си гледаш шарнирите и да не объркваш населението.

По втора - гледам си ги.

rozovslon написа:

3. Дали 100W = 10V*10A или 100W=20V*5A е все тая, мощността е все 100W.

По трета - ако твоето твърдение е вярно е все едно дали зареждаш акумулатор с ток 5 или 10А.

rozovslon написа:

4. Помолих те да си гледаш шарнирите и да не заблуждаваш населението, но ти си упорит и ...

По четвърта - пак ги гледам.

rozovslon написа:

5. Батерията, която акумулира енергия се зарежда с ЕНЕРГИЯ, защото именно ЕНЕРГИЯ акумулира. В конкретният случай електрическа ЕНЕРГИЯ.
Всяка енергия се измерва И във ВАТОВЕ и така се определя МОЩНОСТТА на тази ЕНЕРГИЯ.

По пета - как измерваш енергията във ватове? За време или просто ватове? Уточнявай се, вместо да ме обвиняваш че дрънкам глупости, моля.

rozovslon написа:

6. В конкретният случай МОЩНОСТТА както ти наричаш ЕНЕРГИЯТА е произведение от ТОК и НАПРЕЖЕНИЕ на елекртическо поле.

По шеста - "мощността", както аз я наричам е действително произведение на ток и напрежение, "енергията", както ти наричаш мощността е толкова същия параметър, колкото "път" и "скорост" са еднакви, различава ги само делителя време.

rozovslon написа:

7. Сега ми кажи, батерията с ТОК ли се зарежда или с МОЩНОСТ (ЕНЕРГИЯ).

По седма - аз те питах същото, ти зафилософства с некоректни термини и ме обърка - не схванах какво ми отговори. По моему, от техническа гледна точка нещото което зарежда акумулатора е протичащият през него ток, и в голяма степен от големината му зависи времето за заряд.

rozovslon написа:

8. АКУМУЛАТОРА на ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ се зарежда с МОЩНОСТ (ЕНЕРГИЯ) посредством протичащ ТОК (ЕЛЕКТРИЧЕСКИ) межди поне две точки с ПОТЕНЦИАЛНА РАЗЛИКА, който протича през нея доставен от ИЗТОЧНИК на ЕНЕРГИЯ(ЕЛЕКТРИЧЕСКА).

9. Шарнирите, там ти е силата!!!

Ся разбра ли?

ЕБАСИМУС!!!

Останалото до края няма да коментирам - вече го коментирахме. Ако не е тайна с политика или търговия се занимаваш?

ПП Упорствам, понеже ме обвини че заблуждавам, сам използвайки неточни термини и твърдения. Крадеца вика "дръжте крадеца"...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Pol

Местожителство: с. Световрачене

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре темата да се прекръсти на ГОВОРИЛНИК
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Огромнии
Прочети закона на Ом и го разбери.
5 ампер при 20 волта ток= на 10 ампера при 10 волта ток.
Едно и също е.
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Данните за Luxor-а които дава Наско ми се видяха малко и отворих сайта на Евродизайн енерджи за справка.
Там примерно за 100W монокристал дават максимален ток 5,39А (пропорционално погледнато за 150W идва 8А), а за 150W поликристал -дават 8,23А. Вярно е че има разлика от един до друг вид панел, а също така и между данни по спецификация и реален добив, но разликата между 4,5А и 8А ми се вижда доста голяма. Мисля си че би трябвало да може при тея ватове да се получава повече ток.

Ние примерно сме с пернишки панел 120W поликристал и при хубаво слънце по обед-следобед дава 7-7,5-8А, а максимума който съм виждала като добив на контролера е 9,0А.

Това показват измерванията август в жегата 14-15 часа. Сутрин ми е давал и над 9 А. Китайските ЕО3 /май бяха/ от Пазарджик ми дават същите отклонения като Луксора, закупен от горепосочената фирма. Разстоянието между тавана и панела /просвета/ е 2 см. Ако трябва да си купувам нови панели ще заложа на Крейн. Само тях не съм ползвал, но чета добри неща...
ogromnii

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А що се отнася до хладилниковия проект на пилето, от моя гледна точка го намирам за тъп, но това е от моя гледна точка, от негова явно е остър, това си е неговата каравана, неговия проект и неговия живот, когато търси съвет, подкрепа или съчувствие всеки който иска да участва може да се опита да бъде градивен, вместо да му обяснява колко е тъп. Хладилника му по мои сметки ще работи. Ще си постигне целта по труден начин, но защо приемаме че знаем всичко? Може да има страх от газ, огън или някакви негови си съображения? Анадъмо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:
Огромнии
Прочети закона на Ом и го разбери.
5 ампер при 20 волта ток= на 10 ампера при 10 волта ток.
Едно и също е.

Не е едно и също. Само мощността е една и съща. 5*20=10*10. В единия случай тока, който тече е 5А, в другия 10. А конкретно за заряд на акумулатор от солар тока има значение. Или не?
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
А що се отнася до хладилниковия проект на пилето, от моя гледна точка го намирам за тъп, но това е от моя гледна точка, от негова явно е остър, това си е неговата каравана, неговия проект и неговия живот, когато търси съвет, подкрепа или съчувствие всеки който иска да участва може да се опита да бъде градивен, вместо да му обяснява колко е тъп. Хладилника му по мои сметки ще работи. Ще си постигне целта по труден начин, но защо приемаме че знаем всичко? Може да има страх от газ, огън или някакви негови си съображения? Анадъмо?

Анадъмо ли със закона на Ом.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пичове, като искате нещо градивно и отиваме в зоната на електротехниката, предлагам ви да попроверите какво е казал и Кирхов особено в така наречения му втори закон за затворените вериги или там квото беше... И вече ви давам дипломи по ебасимуси и електричарите Wink

Те този разширен закон, в който е включена и формулата на Гошо Ом е подходящ за веригата от източник или источници (първи закон за токове в обща точка) във веригата, та до консуматори и тн и тн...

Смятам, че подобна полемика е излишна, в крайна сметка става въпрос за един прост 12 волтов хладилник...
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос, че имаме два панела, контролер, хладилник и още консуматори, така, че направо давайте профи - Кирхов и на Кентъкито ще му се спре тока от формули.

Едитнах се, че няма оправия ...
Върнете се в началото
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Язе пък разбирам от чужди жени.
Сега ша Ви вида , Вий колко разбирате ?
Едната е грозна , ама с големи ци.ци.
Другата е красива , ама е без ци.ци
Третата е грозна и без ци.ци.
Четвъртата е красива и с големи ци.ци.
Сега да Вида ???
Вий коя ша изберете и коя ша ви върже ???
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Яну 09, 2018 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо.
Не може да се правят сметки при положение че не знаеш как да събереш 2 и2 и да не знаеш един метър колко сантиметра има едно кило колко грама е.
Това са елементарни неща. Верно не са задължителни.
Но като искаш да се изхождаш компетентно е редно да си поне на базисно ниво.
А както виждаш тука повечето се изхождат без да знаят елементарното.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Следваща
Страница 13 от 25

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети