kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Усилен съединител за кемпер? Има ли такова "животно&quo
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако питането е към мен - буса се води Fiat 244 - 2,8 JTD 2004г
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дани, въпросния "инструмент" често не върши работа, понеже оста на вилката ръждясва на мястото си. Достъп до болтовете на съединителя има през маншона на вилката, с търпение се отвиват 1 по 1 без да се чупят парчета от кутията Wink
Важното е че сте се справили.

Ако съединителя който предстои да се сменя е "обратен" ви съветвам щателно да огледате вилката за износване в зоната на контакт с лагера. Ако има значително износване има работилница за цветни заварки на ул. стара планина или средна гора или нещо от сорта. Човека там ми е наварявал няколко износени такива вилки. Едно търсене в гугъл ще даде точния адрес. Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Васко Илиев
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съединител свален от кемпера ми днес VALEO
Това с усилените съединители и други такива керамични е друга бира за резачки. Слагай си обикновен съединител да не те лъжат по сервизите ако нямаш такъв пиши на лични за София
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2017 5:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Valeo свален от кемпъра и Valeo-корея резервна част са два различни филма. Вторите са съвсем прилично качество резервни части, но различни от OEM. Съединител от марките Valeo, Sachs, Luk каквито се срещат ще работи както трябва.
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2017 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Veritas написа:
А за кой мотор става въпрос като кубатура и коя година Фиат,че ми стана интересно ?

Фиат Дукато 2.8 JTD 127к.с. 2005 година
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gunner

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2017 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За смяната мога да ти препоръчам момчетата от сервиза на Радиал, на Ботевградско шосе. Работят бързо и качествено и си разбират от работата. Имат и големи крикове на който могат да вдигат бусове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
АннаДим

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 7:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Gunner написа:
За смяната мога да ти препоръчам момчетата от сервиза на Радиал, на Ботевградско шосе. Работят бързо и качествено и си разбират от работата. Имат и големи крикове на който могат да вдигат бусове.

Добре сте Вие столичаниSmile Имате избор ...На изток е другоSmile Играем "вабанк" Smile Не ме притеснява толкова цената отколкото на кой ще попаднаSmile Предпочитам винаги за такива дейности фирмен сервиз. Поддържам личен автомобил на 280 х в такъв и съм доволен ...В БГ кемеприте все още са екзотични "животни" ...
Върнете се в началото
Gunner

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ясно, да видиш какво става ако трябва да смениш амортисьори на заден мост Al-ko!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Veritas

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:

АннаДим написа:
Veritas написа:
А за кой мотор става въпрос като кубатура и коя година Фиат,че ми стана интересно ?

И към двамата Smile С това се занимавам и исках да погледна дали има "Усилени" съединители,но както и предполагах НЯМА,има за разно леки автомобили и джипове,но не и за кемпери Smile Така ,че ако някой твърди обратното приемете го като лъжа
Върнете се в началото
Veritas

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Veritas написа:
loveforever написа:

АннаДим написа:
Veritas написа:

И към двамата Smile С това се занимавам и исках да погледна дали има "Усилени" съединители,но както и предполагах НЯМА,има за разно леки автомобили и джипове,но не и за кемпери Smile Така ,че ако някой твърди обратното приемете го като лъжа

Единствено бих повярвал,че Американците са направили нешо подобно,но едва ли ще го направят за Европейските кемпери Wink
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Veritas написа:
loveforever написа:

АннаДим написа:
Veritas написа:

Ето как уж доверени сервизи си губят лоялните клиенти. Направих собствено проучване и аз стигнах до тази информация. Сега няма да отида в сервиза в който съм правил много неща , в този който ми казаха как стоят нещата Smile
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 5:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може с информацията, която вече имаш, да ги попиташ какво имат предвид под "усилен", марка, модел, номер. Не бързай да съдиш, може да знаят нещо което ние не, може по-скъпия който ти предлагат да е значително по читав. Попитай и сподели пак.

Всеки един комплект, който се предлага за съответния бус ще работи, разковничето е в колко дълго?
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 6:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 2 дни купувах съединител за друг модел дукато, имаше 8 различни комплекта при различни търговци, от 130 до 400 и няколко лева. 130 - китаец, другите 7 Valeo и Luk, с различен парт-номер и произведени на различни места по света. Sachs не съм гледал, и те имат. Море от ментета, полументета и почти свестни. Избора не е лесен. Пак казвам - всички ще работят, въпроса е колко?

Нито един от тях обаче не е "усилен" Wink
Върнете се в началото
Veritas

МнениеПуснато на: Пон Дек 18, 2017 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
Преди 2 дни купувах съединител за друг модел дукато, имаше 8 различни комплекта при различни търговци, от 130 до 400 и няколко лева. 130 - китаец, другите 7 Valeo и Luk, с различен парт-номер и произведени на различни места по света. Sachs не съм гледал, и те имат. Море от ментета, полументета и почти свестни. Избора не е лесен. Пак казвам - всички ще работят, въпроса е колко?

Нито един от тях обаче не е "усилен" Wink

Общо взето ако се хване по шаси съединителя,вариантите се свеждат до минимум,а че има марки и производители е повече от ясно.За мен като човек в сверата най-добрите марки са LUK,Valeo,Exedy.SACHS също,но има много рециклирани от тях.
Върнете се в началото
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Пон Дек 18, 2017 11:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LUK отдавна се прави в бившите руски републики.Качеството не е особено добро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети