kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Усилен съединител за кемпер? Има ли такова "животно&quo
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
АннаДим

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 2:16 pm    Заглавие: Усилен съединител за кемпер? Има ли такова "животно&quo Отговорете с цитат

Здравейте,
Обмислям смяна на съединител и от сервиза ,който си избрах ми казаха, че за кемпери /Фиат Дукато/ съединителите са "усилени" и разбира се цената е почти двойнаSmile Някой да е попадал на такъв съединител? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЪЪЪЪЪЪЪЪЪ???????????

И от къде точно го придобиват? Съединителджийте? За двойна цена може да ти монтират по-качествен съединител, ама не съм срещал в каталозите тунинг части за дукато.... Какво не му е наред на сегашния съединител?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 9:59 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

За предишният модел (94-2002) има съединител на Sachs - води се Heavy Duty, по-скъп е, кой знае дали е по-добър от Ивековия...
Да кажат марката и парт-номера на това, което Ви предлагат като "усилен" и ще го проверим!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 10:00 pm    Заглавие: ре Отговорете с цитат

http://www.larkspeed.com/shopper/i/DT668TD1188/Fiat-Ducato-2-8-JTD-128-DriveTorque-Stage-2-Clutch-Kit#

Това изглежда добре и е доста евтино...
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 7:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
ЪЪЪЪЪЪЪЪЪ???????????

И от къде точно го придобиват? Съединителджийте? За двойна цена може да ти монтират по-качествен съединител, ама не съм срещал в каталозите тунинг части за дукато.... Какво не му е наред на сегашния съединител?

Ами гледа в компа и така ми говори...Сега не става въпрос ,доколкото разбрах за тунинг "елемент" а за усилен съединител. Тръгнах по погрешка на ръчна и се чудех защо ми се въртят предните гуми пък не чувам звук ...а се оказа че не се въртят теSmile Общо взето машината не изгасна ...а трябваше...мисля....
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 7:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
ЪЪЪЪЪЪЪЪЪ???????????

Ами гледа в компа и така ми говори...Сега не става въпрос ,доколкото разбрах за тунинг "елемент" а за усилен съединител. Тръгнах по погрешка на ръчна и се чудех защо ми се въртят предните гуми пък не чувам звук ...а се оказа че не се въртят теSmile Общо взето машината не изгасна ...а трябваше...мисля....
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 7:13 am    Заглавие: Re: ре Отговорете с цитат

kacho написа:
http://www.larkspeed.com/shopper/i/DT668TD1188/Fiat-Ducato-2-8-JTD-128-DriveTorque-Stage-2-Clutch-Kit#

Това изглежда добре и е доста евтино...

Едва ли ще ми дадат информация и каталожен номерSmile Цените бяха за "обикновен съединител" около 300 лева + 150 ремонт а за другият "усиленият " 500+ и 150 ремонтSmile
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 7:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, трябвало е да изгасне, явно наистина е за смяна, макар че причината за приплъзване може да не е в износен а в например омаслен съединител. Дисекцията ще покаже.
Върнете се в началото
petar73s

Местожителство: Смолян

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото моята проста глава мисли, смятам че тунинг частите са олекотени. За усилен съединител и аз чувам за първи път ама си мисля че фирмата производител на кемпера се е съобразила с носимоспособността на буса и от това си мисля че съединителя трябва да отговаря на номера на вече монтирания. Друг е момента че ние сме по-изобретателни и смятаме че като мотора е добър може да осъществяваме всякакви новаторски идеи. Ама после cry angry
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
petar73s

Местожителство: Смолян

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И при смяна на типа на съединиля трябва да се съобрази с теглото на монтирания или после лагерчета, коляно вал дърпане на коси колко ще струва и тн. pulling hair pulling hair pulling hair pulling hair pulling hair pulling hair
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ма как сте се хванали за думата "усилен" Smile
Принципно е абсолютно възможно да има друг съединител, който се монтира на кемперите. Все пак са едни постоянни тонажи. На моята кола мотора е същия, като на Королата, примерно, но съединителите нямат нищичко общо. Всъщност не, има разлии и в двигателите някакви, нищо, че всичко е D4D,това за съжаление, ама... Идеята е, че е съвсем естествено покрай предназначението на автомобила, да се променят някои неща от производителя. И да си е стандартно изпълнение.
Та какъв е проблема в каталога на съответната фирма за съединители, да са изредени Фиат Дукато, години, модификации и т.н. и нейде по колонката да има и Фиат Дукато-кемпер...
Върнете се в началото
Gunner

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сменях съединител на Дукато 2,8 (Т230)преди 3 месеца. За моя, по каталог са два модела, единия за Закс, другия на Валео. На Закс не пасна, въпреки че отговаряше по парт номер. Трябваше да взема на Валео. Разликата е, че Валеото беше с една много яка шайба на притискателния диск, докато при Закса беше с една лека пластинка, която не позволяваше да се зацепи системата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
АннаДим

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Gunner написа:
Аз сменях съединител на Дукато 2,8 (Т230)преди 3 месеца. За моя, по каталог са два модела, единия за Закс, другия на Валео. На Закс не пасна, въпреки че отговаряше по парт номер. Трябваше да взема на Валео. Разликата е, че Валеото беше с една много яка шайба на притискателния диск, докато при Закса беше с една лека пластинка, която не позволяваше да се зацепи системата.

Всъщност точно това и ми казаха ...изброиха възможностите и казах , че финалното решение след като се отвори и види точно с кой съединител еSmile И това е правилното Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди доста години сменяхме нашия съединител на кемпера. защото педала почти хлътна до край и преди съвсем да е станала на зле работата се хванахме с ремонта. По ред причини, основната от които липса на доверен сервиз се хванахме да го правихме почти сами - с помощ от приятели. С доста трудности в крайна сметка се справихме. но ... mechanic repearing car repearing pulling hair angry

На база нашия опит бих посъветвала да поверите кемпера на хора, които и друг път са правели точно такива ремонти. Трима от приятелите ни които се включиха са автомонтьори от години. Имат много познания и опит, но в сферата на леките коли и правени неща по бусове, но не точно такива. В конкретния случей с нашето Дукато- 2004г се оказа, че за сваляне на стария съединител е нужен специализиран инструмент, без който процедурата е невъзможна. С такъв инаструмент разполагат само в специалните сервизи. И понеже това го разбрахме когато кемпера беше доволно разчастен в събота следобяд нямаше никакъв начин да си набавим нужния инструмент. След сума мъчене и опити да се оправят нещата с подръчни средства се стигна до случайно счупване на парче от корпуса на скоростната кутия, благодарение на което се отвори достъп и се свали стария съединител. После сглобихме, залепихме отчупеното (което слава богу нищо не носи) и всичко си дойде на мястото. И до сега караме кемпра така, но мисля че не това е правилния начин. На база видяното и опита от тогава тогава мисля че, ако майстора не е компетентен точно в смяната на такъв съединител вероятността нещата да се случат като при нас е огромна. Затова съвета ми е да се насочите към сервиз който се занимава с точно с такива ремонти на точно такива бусове.
Veritas

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А за кой мотор става въпрос като кубатура и коя година Фиат,че ми стана интересно ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети