kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Печка-пукане
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 9:28 am    Заглавие: Печка-пукане Отговорете с цитат

Няма тема за печки, като бойлер и хладилник, знам, че звучи дребно, като за тема, ама нещо в тъпата печка, която ми е точно до главата, започва да пука след включването на горелката, докато загрее. Изключително досадно е през нощта и не мисля, че е нормално. Нищо, че ме нявяват приятни спомени за ламаринения покрив на “вилата” на дядо ми... Smile Някой има ли идея кое може да е и какъв може да му е проблема? Нещо разхлабено, нещо не където трябва...? А, да, има и неприятна миризма при ползването на печката. Предполагам натрупана мръсотия. Цялата ли трябва да се свали, за да се изчисти добре? Честно казано никога не съм заглеждал печката. Винаги е палила от първото щракване, което си е сериозна причина да не пипам Smile
А, да, печката е най обикновена Трума под гардероба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
krisoo

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги така правят когато станат на някакви години, желязото се раздува и стеснява - това предизвиква дразнещо пукане. Имах го в кемпера, не мисля че има оправия...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мисля че е от разширяването на метала.
За миризмата и нашата печка го прави като я пусна на макс. Според огледа и анализа на миризмата заключих че това е прах който при по-висока температура дава тоя ефект. Няма изгаряне а само отделяне на миризма от температурата. Понеже печката отдолу е отворена и по време на движение оттам влиза прах и се натрупва по корпуса. Като се свали предния капак и може да се почисти. На практика трябва да се прави доста често ако караваната пътува защото при движение пак ще се запраши.
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен щом работи не пипай.Пукането е от топлинното разширение на метала.Същото пукане трябва да има и при гасене на печката.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа... Разочароващо е, че не е дефект Sad А за чистенето добре, щон може и само със сваляне на панела. Че след толкова четене за изгнили кемпери, миризмата създава кофти асоциации, докато си седим в иначе здравата ни караванка Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 5:16 pm    Заглавие: Ф Отговорете с цитат

Свали предния капак, без него пука ли? Отхлаби всички болтове и видии, до които имаш достъп. Загрей печката. Пука ли? Стегни всичко, както е гореща. Може и да намалиш пукането ☺️
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Ное 26, 2017 6:24 pm    Заглавие: Re: Ф Отговорете с цитат

kacho написа:
Свали предния капак, без него пука ли? Отхлаби всички болтове и видии, до които имаш достъп. Загрей печката. Пука ли? Стегни всичко, както е гореща. Може и да намалиш пукането ☺️

Бе то това ясно... На мен ми се искаше мързеливия вариант, ако още някого го е дразнило и е открил топлата вода... Smile
Нищо де, следващия ще си пия пиенето с отвертка в ръка Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2017 1:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може ли просто да си пуснеш готина музичка? guiter

Примерно по време на път аз чиниите и приборите не ги чувам, дали дрънчат в шкафа. Тогава чувам само AC/DC. headbang
chicken

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2017 7:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналата сряда имахме AC DC грамофонена вечер (поредния умрял, ала бала...) , плюс концерта в Париж ‘79 на проектора и известно време ще си почивам от диситата Smile Иначе с жената се оженихме на концерта. Подписахме и право там. Тя беше бременна, с рокличка в прасковен цвят сред масовката от хора в черно... Детето цяла седмица след концерта рита... Smile
За през нощта говоря. Много леко спя и на практика съм буден всеки път като стартира горелката Sad Питай ме как спя по магистралите Sad Нищо де, ще си поиграя, като ми дойде музата, ама се съмнявам Smile Всеки път си мъкна куфара с инструмента, че да посвърша това онова, докато пийвам... Да бе... Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Ное 27, 2017 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това да спиш леко и да се будиш и от най-малкия шум е много кофти, защото в много ситуации някакъв случаен шум все едно ти бръква в мозъка и скапва така нужната почивка.

Плюя в пазвата и гоня дявола надалече, щото имам малко страничен опит в проблеми с шумове и спане и не искам и да си го спомням.
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2017 6:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени пиенето Wink

И не носи куфара. Така съвестта няма да те гризе с остри зъбки и ще спиш като полковник Wink

Това в кръга на шегата естествено, печката така си пука, разширява се и се свива. А миризмата се бори с почистване - сваляш предния панел и въоръжен с прахосмукачка и бояджийска четка с дълъг мек косъм действаш. Само бъди внимателен около основата на крана - тънката тръбичка на терморегулатора. Около нея - нежно. После и прахта по предния панел.
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2017 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

после ако още ти се занимава, вентилатора от зад се крепи на 3-4 рапидки, и има наденати в него 2 въздуховода, и те закрепени с по 1-2 рапидки.
вадиш кутията с вентилатора и внимателно почистваш турбината.( събира много прахоляк, и като се натрупа освен че дебита намалява сериозно, може и да се дебалансира и да добие вибрации по време на работа)
аз почистих, като го издухах с духалката на компресора.
цялото упражнение отнема 15-20мин.... направих го на 6-тата година, а може би е добре да се почиства 1 път на 1-2години.
определено се подобри циркулацията през въздуховодите, и се намалиха вибрациите и миризмата при нажегване.
пожелавам успех и топли зимни приключения на всички ski
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2017 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно. Пукането ще го преживея. И ще се чисти. Ама като се стопи снега от солара, че няма да има тоци за голямата прахосмукачка Smile И като се постопли малко, че сега е за пусната, а не разглобена печка! Smile
А вентилатора ми е външен охлюв, монтиран допълнително миналата зима. Оригинално си нямаше обдухване. Ще го осмуча и него, той поне е лесен.
Въпроса беше дали трябва сваляне на цялата печка, че наистина не съм надниквал вътре. Само табелката за налягането си гледах и пръснах малко веде на клапана, че заяждаше. И мръсотия чистих в основата... Баси! И не съм в разгледал тая ми ти печка!
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Пет Дек 01, 2017 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Готиното на "трюма" уредите е че няма какво да ги разглеждаш толкова. Ползваш. Чистенето на прахоляк е защото живеем в прахоляк и се събира. Особенности на климата му викат Wink
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Пет Дек 01, 2017 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
Готиното на "трюма" уредите е че няма какво да ги разглеждаш толкова. Ползваш. Чистенето на прахоляк е защото живеем в прахоляк и се събира. Особенности на климата му викат Wink

Хмм наздраве. Докато си отпивах виното се загледах в "аватара" сиреч снимката отляво. Бебешора седнал в мен днес направи 12. И пак наздраве Wink
Венсеремос Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети