kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Зазимяване на кемпер.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lukcho

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2017 8:16 pm    Заглавие: Зазимяване на кемпер. Отговорете с цитат

Четох, четох и дали направих всичко напролет ще разберем. hammer
1. Източих водата, продухах всичко през чешмите и тоалетната, източих и филтърчето и помпата. Отворил съм двата изпускателя и този на бойлера.
2. Подготвил съм кабелите за включване в 220 волта от време на време.
3. Сложих защити за мишки в двигателния отсек (насочена надолу) и вътре насочена от под арматурното табло към задницата.
3. Това е вече въпрос. Smile Дали да напомпа възглавниците до 4 - 4.5 атмосфери и да подпра с задницата (например с две крикчета), а след това да им намаля наляганто до 2 атмосфери например. Или да ги спусна до 2,5 атмосфери и да ги оставя така. Но така май ще останат под товар ресорите. Навремето в казармата ги облекчавахме машините с едни трупчета за да се облекчат ресорите.
Моля за мнение и ако нещо съм изпуснал като новобранец. Кемперчето е оставено в склад. Но не е топло там.
Блгодаря предварително и хубава вечер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2017 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние за зимата прилагаме само т.1
lukcho

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2017 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз Сега възстановявам Изхода за външен душ защото е имало останала вода и се е спукала металната тръбичка вътре. Сега вече е с медна. Снощи пробвах цялото устройство на 8 атмосфери и държи. Надявам се устройствата за мишки да си свършат работата, че в склад за зърно... Но с тези възглавници не знам как е. На пултчето пише на немски нещо от рода Стоящ - 2.5 атм. и изправен 4.5 атм. Така го преведе чичко Гугъл. Четох за налягането във форума но май няма точна рецепта. Но възнамерявам да го повдигна и да го подпра изправен и после да намаля налягането във възглавниците. Но чакам някой който е по вещ да се изкаже. Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2017 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не видях да е написано затова напомням за кранчетата - след като се източи подата се оставят отворени, особено ако са от по-новия модел смесители дето май им казваха керамични. Там една капка да остане вътре и пука главата на смесителя. Допускам, че като се оставят отворени в средно положение тези остатъчни капки се изпаряват и смесителя оцелява.
lukcho

МнениеПуснато на: Чет Ное 23, 2017 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, това не съм му обърнал внимание. hammer Смесителите са от новите. Ще се коригирам. Единия е затворен със сигурност.
Върнете се в началото
plaskom

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2017 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

lukcho написа:
А, това не съм му обърнал внимание. hammer Смесителите са от новите. Ще се коригирам. Единия е затворен със сигурност.

Като оставиш кранчетата отворени, не забравяй да изключиш захранването 12V .Иначе ще изгори водната помпа.
Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
lukcho

МнениеПуснато на: Пет Ное 24, 2017 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз помпата я изключих от захранването и откачах входящия маркуч за да продухвам филтърчето и връзката към резервоара и другия филтър към него. Все си мисля обаче че това трябва да се прави когато е по-топло за да изсъхне водата която е останала тук там. Дано да съм оправил всичко. Днес проверих чешмите двете затворени. Та благодаря за съвета!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети