kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
моят бойкот на "своге" и "милка"
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2014 6:51 am    Заглавие: моят бойкот на "своге" и "милка" Отговорете с цитат

онзи ден тръгнах да купувам шоколад и се опулих - взимам едно своге, по навик обръщам да прочета какво е сложил любезния производител и ... не откривам нито от кого нито къде е произведен, само "дистрибутор незнамкойси". на секундата решавам че няма да правя оборот на некоректни производители и търговци, връщам го, грабвам милка и - същото Shocked
няма го даже лаконичното послание "произведено в ЕС за ЛИДЛ" примерно
е шоколад идващ от китай, марс или украйна, като това е ловко пропуснато аз няма да купувам. предлагам който обича да е информиран какъв точно боклук изсипва в стомаха си или в стомасите на децата си да ме подкрепи ( така да се каже ) и да бойкотира тази стока на неизвестен производител.
да ви е сладко Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
DaniKat
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2014 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми то на Лидъл , май всички стоки , поне български им са така.Например най евтиното газирано дето е към 40 ст. по същия начин не пише от кой е произведено , а че е за Лидъл , с. Р. поле и т. н. , Отдавна и аз не взимам ! Една мин. вода 1.5 л. - 60 ст. , същия литраж -даже газирано с подсладители и други - 40 ст. ! Ха сега де , де е Киро на кирия ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 01, 2014 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз отдавна постъпвам така със всички видове стоки. Големите вериги предлагат свой бранд стоки, на които пише само призведено за ... без да пише от кой точно. На няколко пъти при такъв етикет, когато все пак стоката ми изглежда прилично викам завеждашия по регал да ми покаже документ за това кой е произвел стоката. Понякога ми показват , понякога нямат. Ако не ми покажат документ за произход направо зачерквам стоката. Когато производителя е ок за мен купувам, ако не ми е известен си го записвам, проучвам и ако го одобря чак след това купувам.
Понеже най-често пазарувам от Фантастико, най-много впечатления имам за там. Примерно от сериите FF-вкус сиренето от доста време им е с един и същ производител, като предлага удовлетворително за нас качество и вкус на много прилична цена. За кашкавала обаче не е така. При него смените на производителя са много по-чести. Предполагам че причината е ниската цена, която гони Фантастико и просто за много кратко някой по-добър производител може да работи при тези условия. Макар и рядко съм уцелвала под такъв етикет хубав ( по мой вкус) кашкавал на добра цена.

Замисляйки се глобално за стоките, които пазарувам се оказа, че това са неголям брой тривиални стоки, на известни за мен производители, които ползвам отдавна и практически не съм забелязала да имам проблем с тях. Купувам предимно пресни плодове и зеленчуци и основни хранителни продукти от които сами да си приготвим желаното нещо. Заради многото Е-та и добавки от най-различен вид май освен вафли Ная и детски солети(без сол) към момента друго не взимам. Може и те да не са съвсем наред по поне до момента не съм го разбрала, а и до сега стомашен проблем не са ни направили. От шоколадите в интерес на истината винаги предпочитам Милка, но напоследък не съм обърнала внимание за това кой точно ги е произвел. Малко по инерция го карам, но това е рядко. Иначе Жоро хапва от време на време един шоколад на Линдт с 85% какао на който си пише че е направен във Франция и от кого точно.
СандрЕли

Местожителство: БГ

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2014 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналата година отидох до шоколадената фабрика в Своге по работа и пред склада за готова продукция гледам товарят камион с всякакъв вид шоколади Милка. Опулих се и смятайки , че това е конкурента на Своге попитах човек от завода, какво прави тук този шоколад Милка. Погледна ме въпросително и отговори, че това е част от тяхната продукция. А аз винаги като исках да ям качествен шоколад си купувах Милка- Швейцарска работа. Да ама не , швейцарска от Своге.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2014 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Па това е добре.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2014 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На много места имат производство Милка.Скоро погледнах една детска милка купена от Кауфланд,на нея обаче си пише ,че е произведена в Полша.По принцип не пазарувам в Лидл,но миналата седмица минах по поръчка да взема едни шоколади по 0,75 ст. с парчета фъстъци и хич не са лоши.На гърба има на 4 езика какво съдържа и т.н.,на бългърски,румънски пише само "Произведено за ЛИДЛ бг и........",но в първото описание на чешки си пише като го прочетох - "Произведено в Полша".Явно трябва да четем и чуждите текстове Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Катя и Ники
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2014 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

У нас пазара е сходен на сем Рибарски - купуват се основни неща, на едни и същи фирми, от които приготвяме други и така. Шоколадите са сведени до подаръци от приятели, избягваме всякакви неща с много буквички и цифри в състава. Не сме фанатици и от време на време се изкушаваме с разни глезотийки, но гледаме да са по-качествени. За наблягането на риба и огромните количества плодове и зеленчуци / отглеждаме зайчета /, няма да споменавам Razz

В ЛИДЛ напоследък има доста сполучливи неща. На нас МЕТРО ни е квартален магазин.
Върнете се в началото
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2014 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само големите милки са внос.
Аз отдавна се ограничавам да не купувам гадости.
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2014 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

честно казано шоколад напоследък сме си купували от сърбия, тяхния еквивалент от соц време на нашето своге. случая който описвам беше изключение, и ме подразни липсата на всякаква информация за произход.
може да е произведен в абсолютно всяка точка на планетата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2014 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък Вяра ми взима една осолена сланинка произведена в Елена...да ви кажа доволен съм... Very Happy
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2014 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ц ! Сланината е внос ,солта е от Етиопия. Не знаеш кво и слагат Shocked
Върнете се в началото
Primaxm
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2014 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък ме мъчат с някаква хималайска сол, но не пише от Индия ли е, от Тибет ли е. Very Happy Като се замисля, може и от Етиопия да е. Very Happy
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2014 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За Хималайската сол съм чувала, че количеството, което се добива е много малко и няма как да задоволи нуждите на пазара. Във връзка с това имало квоти за износ, като на България квотата била 10 кг. Ако това е вярно няма как солта по магазините да е истинска.
Катя и Ники
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2014 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То е като Смилянски боб - от Китай.
Върнете се в началото
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2014 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Катя и Ники написа:
То е като Смилянски боб - от Китай.

Нещо, което не е произведено в Китай, е менте. Cool
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети