kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Подгряване на касета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Не знам колко дълго ви е мероприятието и колко хора ще сте, но ако включите някак още един човек в него може той да наглежда кемперите докато вие забивате табелата.
На този етап други луди няма, тоест има, но те идват за другото. Няма кой да се навие да е просто иконом на кемперите Smile

И, все пак, дайте му идеи на Асен за този прословут кенеф, някаква химия има ли, на мен не ми е известна. Спирт съм чувал, че слагат дори и в чистата вода. Най-много да вземем две туби антифриз Mim

Мероприятието ще е между три и пет дена нагоре. В Словения замръзна всичко след по-малко от 48 часа, но тогава вината беше моя - просто подцених ситуацията.

Просто всичко ще се изпразни, аз друг вариант не виждам на този етап, ако се метнем с кемперите в селото...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jororib
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ако оставите кемперите празни. По големия проблем ще е чистия резервоар и маркучите вътре. Ако замръзне инсталацията размръзването е трудно.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jororib написа:
Според мен ако оставите кемперите празни. По големия проблем ще е чистия резервоар и маркучите вътре. Ако замръзне инсталацията размръзването е трудно.
Тооочно това стана в Словения. А да разглобявам и духам с компресор всичко - вариантът да не остане вода някъде и да стане тапа е равен на нула.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Или може просто да идете през лятото Very Happy
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Или може просто да идете през лятото Very Happy

Е няма как, обещал съм на тези тримцата младежи, а те лятото са заети Very Happy

Ще носят тамбелата, да не се мори старшината.
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ако напълните Кемпера с вода - оставяре печката включена и всички проблеми са решени.
Мисля че риска е премерен.
Чувал съм за запалени кемпери, но от хладилник. Да си изключи някой хладилника Лятото?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Eli-Niki
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: Смолян

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миналата зима наливах в резервоара за чиста вода на тоалетната зимна течност за чистачки и нямах проблеми със замръзване. Верно, че бяхме далече от Алпите, но -15 си е -15.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жоро, напълно си прав, аз дори нося и електрическа печка винаги. Специално проектирана за превозни средства. Може да работи и в режим против замръзване. Defa е фирмата и по скандинавия я използват масово. Ток ще има в къмпинга, това е ок.

Въпросът беше за кенефа на Асен, а той е иноватор във всичко.

Мисля, че Ники даде хубаво предложение с течността за чистачки.

Но аз съм се подготвил и за другото Mim Mim Mim Arrow
Можем дори да си правим и чай в касетката

Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
...Ще носят тамбелата, да не се мори старшината.

Мечков, защо искаш да кълчиш младежта? Заведи ги летоска на по скара бира. У тоя студ и до кенефа няма да смеят да отидат както и Асен, като чета какви дерзания има Mim
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Асен като се изтропка да си почисти кенефа. Така няма да има нищо в него и няма да му замръзне. Най-много малко скреж да се получи. Shocked
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да си представя какво ще стане ако сложите бързовар в касетката. В моята практика на търговец имах случай да млада двойка където се бяха опитали да сложат в ютия компот и си купиха нова.
Не случайно се кипва водата после се добавя захар и др.
Та според мен ако сложите бързовар в касета ще се случи следното.
1. Ще се отделят газове.
2. Ще се натрупа покритие подобно на котлен камък от състава на касетата, което може и да не се чисти.
3 При по голяма употреба уреда спира да се охлажда вседствие покритието и изгаря.
4.Според мен този уред е далеч по пожаро oпасен от газовата печка.. Повечето модели са забранени за продажба в ЕС и България именно поради тази причина.Тези от снимките най вероятно са пожароопасни и то при нормална употреба и забранени.
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 9:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бат Жоро, бъзикам се, и аз съм чадо на ТЕА Киров Very Happy И знам как се раздаваха IP-тата за тези бомби. Знам и как окъсяваха при затопляне на солена вода. Смятай колко са били изолирани. За другото също съм съгласен, ама до сега само сварено гюбре не съм помирисвал Mim

Но на въпроса - на бай Асеня хладилникът е близо до кенефа, може да му направя отклонение от комина да духа в SOG-а Mim
Върнете се в началото
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Излиза, че или трябва да си купя niesmann или да стискам да Матерхорн
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 9:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше преди време в моверата една екстра с найлонови пликчета - ползваш, връзваш и прибираш. Това не за друго, ами за да се пази природата.
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
jororib написа:
Тооочно това стана в Словения. А да разглобявам и духам с компресор всичко - вариантът да не остане вода някъде и да стане тапа е равен на нула.

http://www.rvpartscountry.com/Pump-Converter-Winterizing-Kit.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети