kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Подгряване на касета
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 4:07 pm    Заглавие: Подгряване на касета Отговорете с цитат

Мисля да направя подгряване на кaсетата на нужника. Shocked
Чудя се , къде да монтирам нагревателя , вън или вътре в касетата?

Последната промяна е направена от asentm на Сря Окт 18, 2017 6:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Нийсман с обикновена тоалетна и Алде, серпентината минаваше ВЪТРЕ в резервоара. Беше с отдушник,и може би затова не миришеше въобще.
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо искаш да я подгряваш?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
asentm

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята бе замръзнала лани. Може би от sog системата нещо
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цялата работа тръгна от там, че началото на следващата година сме в Цермат и имаме известни планове за там и тамошните върхове. А той се напъва с кемпери. Казах му, че ще се спука всичко в този кемпер, ако го оставим 4-5 дена на минусова температура без надзор. А вода ще ни трябва после. И в момента се мъчи да ме навие, ама аз съм гърмян заек Mim
Па и за кво му е тази касета - той така или иначе за под три дена пребиваване в кемпера дори и не я слага Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

asentm написа:
Моята бе замръзнала лани. Може би от sog системата нещо

И котлони в горивния резервоар да не забравиш да сложиш, че от неговата "SOG" система ще ти замръзне и нафтата Laughing

И сподели с какво в нея беше замръзнала касетата ?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не споделяй! Сещаме се! Smile
Ама се сещаме и с какво се размразява Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
asentm

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Цялата работа тръгна от там, че началото на следващата година сме в Цермат и имаме известни планове за там и тамошните върхове. А той се напъва с кемпери. Казах му, че ще се спука всичко в този кемпер, ако го оставим 4-5 дена на минусова температура без надзор. А вода ще ни трябва после. И в момента се мъчи да ме навие, ама аз съм гърмян заек Mim
Па и за кво му е тази касета - той така или иначе за под три дена пребиваване в кемпера дори и не я слага Laughing

Биеш отбой за Цермат ли?
Сега сериозно...ще топна нагревателят за редуцила, като английски чай и ще ви чарджвам на всяко ползване
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Седем вата нагревателче... Не знам... По-добре наистина повечко чай и да топваш пакетчето докато е горещо Smile Ако се скъса конеца... Май с лъжица става... Само съм чувал Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, не е толкоз страшно. Ето:

https://www.worldweatheronline.com/zermatt-weather-averages/ch.aspx

https://www.zermatt.ch/en/Media/Article/Zermatt-Climate-Information

И там живеят хора. Доколкото видях зимата температурите падат до -10/-15 градуса, което е същото като да идеш на Боровец или на Шилигарника. Газ да има. Като не се гаси отоплителната печка и няма чак толкоз да изстине кемпера.
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме спали на старата котва, Бъндеришка поляна. През деня беше -10, през ноща - 30 и с касетата нямахме проблеми. Предполагам ще отоплявате кемпера непрекъснато. Тоалетната е вътре и не виждам причинна да замръзне. Резервоара за мръсната вода е проблем.
Иначе дестинацията е СУПЕР!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Седем вата нагревателче... Не знам... По-добре наистина повечко чай и да топваш пакетчето докато е горещо Smile Ако се скъса конеца... Май с лъжица става... Само съм чувал Smile
В Словения, пак по подобни подбуди преди години се шлаехме по Алпите. Бяхме взели кемпери под наем от Мишо - София Ауто. Тогава брахме ядове доста с диво пребиваване дори и за три дена в кучи студ. Какво ли не замръзваше... Така, че аз съм скептик и най-малкият проблем е кенефа, който дори и със солена вода мръзне. Поне този път ще сме на къмпинг, което за мене е все тая, хотел - къмпинг с ток....Целта е доста по-различна, а именно тази табелка да се забоде и на мааалко по-достъпни, но и по-високи места :

Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Е, не е толкоз страшно. Ето:

https://www.worldweatheronline.com/zermatt-weather-averages/ch.aspx

https://www.zermatt.ch/en/Media/Article/Zermatt-Climate-Information

И там живеят хора. Доколкото видях зимата температурите падат до -10/-15 градуса, което е същото като да идеш на Боровец или на Шилигарника. Газ да има. Като не се гаси отоплителната печка и няма чак толкоз да изстине кемпера.

Три до четири дена ще са без надзор кемперите, за мене е проблем да оставя каквото и да било включено в тях. Просто трябва да ги оставим абсолютно празни...
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jororib написа:
Ние сме спали на старата котва, Бъндеришка поляна. През деня беше -10, през ноща - 30 и с касетата нямахме проблеми. Предполагам ще отоплявате кемпера непрекъснато. Тоалетната е вътре и не виждам причинна да замръзне. Резервоара за мръсната вода е проблем.
Иначе дестинацията е СУПЕР!
Моят се отоплява, но пак повтарям - не ми се иска да оставя да работи нещо без надзор Very Happy Иначе има хубав къмпинг, ток и тн... Но на хотел цената ще е с 30% по-скъпо, което е оправдано, с оглед на това, че ще имаме удобства и Асен няма да ме кара да слагам бързовар от на баба ми времето в скъпоценната му касета Very Happy Това ще е най-малкото. Просто бат Асен иска експириънс.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко дълго ви е мероприятието и колко хора ще сте, но ако включите някак още един човек в него може той да наглежда кемперите докато вие забивате табелата.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети