kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Много ли е страшно „Страшното езеро“?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реката от снимките по-горе е премината напълно успешно, без нито един мокър чорап или каквото и да било друго, като само леко ни затрудни липсата на маркиран камък или по-точно имаше такъв, но някой беше решил да го постави точно в центъра на водата, на около 1м под повърхността ѝ. Маркировката съответно се е размила и сега отново сме пред поредното изгубване. Ребусът не е сложен за решаване, защото в групата сме много и предвидливо тръгваме във всички посоки, а този който намери верния път съобщава на останалите и те идват при него.

Пръв със задачата се справи най-малкия, като откри най-важната табела по целия маршрут.

Въобще не знаех, че пътят по който вървим е част от международен планински маршрут Е4, който започва някъде от Пиринеите, и стига чак до Пелопонес. Всъщност, като бяхме няколко седмици преди това в Пиринеите, все ми отвличаха вниманието разни табели със знак Е4, сочещи пътя до „Страшното езеро“. Даже точно тогава прочетох темата за посещение и се зачудих, дали да не подхващам пътя от там?!

По-нататък, по стръмната пътека след това се натъкваме на огромен масив от диви боровинки. На огромна площ от около 2дка са плъзнали тези приказно червени и много вкусни топчета. Червените боровинки не са като сините - сините боровинки са червени, когато още са зелени, а червените са зелени, когато още са зелени, демек тези са узрели и можем да нападаме.

Толкова са вкусни, че щом напълня шепа и идва някой калпазанин да ми я изяде. Едвам скришом успях да похапна няколко, че не знам дали знаете, но те и бащите са хора! Тук веднага се сетих за Ели, която така усърдно събираше диви ягоди на Кирилова поляна, че сега сигурно щеше да напълни две големи кофи без дори да опита и едно топче. Ето това е родител за пример, не като мен – една шепа за децата и една за мен, после две шепи за мен и една за тях … кво?! – така е по равно, както в живота.

Продължаваме напред минавайки през нещо като брезова гора пълна с очарователни и красиви гъби, наречени в литературата „Червена брезовка“. Толкова са много, че трябваше да жертваме една от раниците си за да съберем реколтата. Тук отново ми липсва Ели, с нея можем да събираме отровни гъби по цял ден! После само аз ще ги ям, че освен, че са ми любими, имам и имунитет и най-многото е да получа разстройство. Само от Дяволската манатарка ме е старах, за нея в литературата е написано – „Изключително отровна! Смъртта настъпва веднага! Нея обаче я разпознавам лесно, на шапката ѝ пише с големи букви „Отровна!!!“

Сигурно не стана ясно, но след като сме спали близо до началната точка от маршрута и сме тръгнали рано-рано, е повече от нормално да сме първи по трасето и за да не ни обере някой гъбите бързо ги пълним в раницата и продължаваме напред.

По-малкия не престава да ме учудва с фантазията си, като постоянно ми показва различни фигурки в снега, като ги назовава с имената на всякакви животни. Аз разбира се въобще не му обръщам внимание, докато по едно време не издържах да ме дърпа за ръкава и погледнах надолу … Ами да, наистина прилича на зайче. Вече ще му вярвам повече.

Минаваме и покрай една оригинална чешма, която също тоя я откри, че даже и сух остана при откриването.

Нищо че после никой не му даваше да пие директно от извора, а той беше сърдит за 30 секунди на целия Свят. Много обичам хора, които не могат да се сърдят или го правят до 30 секунди и до веднъж годишно. Ще се учудите, но съпругата ми е точно такъв човек ...

Май пак излъгах, такива жени няма !!!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Готин разказ!Пореден!Чета си го на час по лъжичка,баааавно, с голям кеф. Bravos
Върнете се в началото
kvp155

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дафи написа:

Благодаря Боровинке. Мението на добър разказвач топли много повече от радиатор 'Делонги'! Апропо, какво става с новата ти рокля, дето я купи от МОЛ-а, а Митко я помисли за маскировъчно военноморско наметало? Отделно нищо не казваш и за бала на дъщеря ти, как мина и какво сготви за гостите? Мисля, отдавна не си разказвала нищо.
Върнете се в началото
Asteri

Местожителство: UK

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kvp155 написа:

Червените боровинки не са като сините - сините боровинки са червени, когато още са зелени, а червените са зелени, когато още са зелени, демек тези са узрели и можем да нападаме.

Това ще го осмисля след още поне две чаши кафе .... Coffe Гледах една програма за Аляска, там браха подобни боровинки в тревата. Не съм виждал на живо и мислех че са американско растение.
А разказът ти ми действа успокояващо, като йога за душата bath
Върнете се в началото
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kvp155 написа:
Дафи написа:

Благодаря Боровинке. Мението на добър разказвач топли много повече от радиатор 'Делонги'! Апропо, какво става с новата ти рокля, дето я купи от МОЛ-а, а Митко я помисли за маскировъчно военноморско наметало? Отделно нищо не казваш и за бала на дъщеря ти, как мина и какво сготви за гостите? Мисля, отдавна не си разказвала нищо.

laughing laughing laughing laughing laughing
Новата ми рокля е зашеметяваща.И знаеш ли защо?Защото е за принцеси, каквато възнамерявам да стана от утре.Поемам към замъците на Трансилвания.А ако Митьо я оприличи като маскировъчно военноморско наметало, ще го захвърля на Дракула, да му изпие кръвчицата, което всъщност и сама мога да направя…като се замисля.
За всички събития по време на аудиенцията ще бъдете информирани, включително и коронясването ми.
П.П.Гостите на бала на дъщеря ми най вероятно ще ги гощавам с кенгурско филе от Гватемала, но това като му дойде времето, догодина.И това ще отразя, с радост.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, това голям кеф да четеш за мероприятие в което си участвал. Хем си го преживял веднъж, хем го изживяваш отново с друг поглед. Направо дабъл екшън.
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2017 11:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А и с такъв разказвач.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дафи написа:

Новата ми рокля е зашеметяваща.И знаеш ли защо?Защото е за принцеси, каквато възнамерявам да стана от утре.Поемам към замъците на Трансилвания.А ако Митьо я оприличи като маскировъчно военноморско наметало, ще го захвърля на Дракула, да му изпие кръвчицата, което всъщност и сама мога да направя…като се замисля.
За всички събития по време на аудиенцията ще бъдете информирани, включително и коронясването ми.
П.П.Гостите на бала на дъщеря ми най вероятно ще ги гощавам с кенгурско филе от Гватемала, но това като му дойде времето, догодина.И това ще отразя, с радост.

Винаги съм особено щастлив, когато истински принцеси четат внимателно и не пропускат даже и написаното между редовете, затова Боровинке нямам нищо против кулинарното плагиатство, което подготвяш за бала и даже мога да помагам. Моля само не изпивай кръвчицата на Митьо, ще ти трябва за много по-важни неща. Да не говорим, че после няма и кой да ти вади звезди от морските дълбини! А без тях нито една принцеска корона не изглежда истинска.
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мале,вие се земахте. Стига свалки,ами давай с пътеписа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kvp155

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Мале,вие се земахте. Стига свалки,ами давай с пътеписа.

Е не мога, много я харесвам.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владе, а ти нещо така за Каминото ... computer
Става и без свалки. Very Happy
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е Владе, не забравяй че и Катето чете форума.
Да не падне шапката от аватара на Косьо?
Та като се замислим реално това не са свалки а НЕВИННИ ШЕГИЧКИ. laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2017 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя пък Жоро как се филмира.
От три дни чете форума и започна да вижда призраци girl
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Окт 20, 2017 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Охоооо, кво е ставало тука, докат аз кротко си царувам...Да се връщам ли, какво да правя thinking
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Окт 20, 2017 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Връщай се разбира се. Колкото повече толкова по добре.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети