kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Бойлер на 12 волта !
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 7:33 pm    Заглавие: Бойлер на 12 волта ! Отговорете с цитат

Имам идея и съм се захванал да направя боилерче за топла вода за кухненската мивка в кемпера, работещо на 12 волта ! Идеята ми е да подгрявам около 2 литра вода до към 60 градуса и после да се пуска водата за да се мият чиниите !
Ако някой е правил и има някакъв опит да сподели !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
xfact

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.surejust.co.uk/surecal-12v240v-motorhome-water-heater-immersion-connection-instructions

http://www.surejust.co.uk/content/files/documents/Surecal%2012v%20240v%20Motorhome%20Water%20Heater%20Installation%20Instructions.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Окт 12, 2017 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам този бойлер, трябва да се върже към водната инсталация и да подава вода към смесителя. Този съд по задание няма голям обем (2л) и може да се вмести в някое леснодостъпно място. При подгряване на водата на 12V това си е нещо като бързовар. Може обаче за няколко минути водата да се кипне на котлона в чайник или тенджерка и просто след това да се налее в съда. Това като идея.
turbo1

МнениеПуснато на: Пет Окт 13, 2017 7:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever да идеята е точно такава ,ще го монтирам максимално близо до смесителя и ще е вързан към водната инсталация! Идеята е да се загрява до около 50-60 градуса и после когато се подаде студена вода тя да се смесва и разхлажда и количеството от 2 литра да се увеличи и да стигне за измиване на съдовете !
Относно кипването на вода на котлона, до сега жена ми така го правеше и времето за което водата кипва е по дълго от колкото с измисления от мен “бойлер“ ! При първите проби бойлера достигна 53 градуса за 8 мин. !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Adrian

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.....преди доста години си бях направил един "поточен"бойлер. Тенджера под налягане, и вход-изход от помпичката с вода. Слага се на газовия котлон и изобщо не тормози акумулаторите.
п.п. Обрах овациите на момите от палатките и караваните.....даже се и задомих .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се убедих, че купуването на газов бойлер си струва. Ама съм с две деца все пак. И съм зиморничав Smile
Турбо, ти не спретна ли и баня? Или само тоалетна стана? Че не помня, хем скоро пак прехвърлях темата... Жалко за снимките, междувпрочем Sad
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е Adrian то с този бойлер направо си е да се къпеш ! Разбирам защо си се задомил!!! thumb up
При мен идеята е само да затопля вода за миене на съдове и трябва да ти кажа че вече се получи и мисля че дори мога да го патентовам ! Макар че не излиза никак евтин , но кефа цена няма как се казва ! Mim Happy
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken банята остана на етап тоалетна само ! Просто при мен основната идея беше кемпера да може да се трансформира в нормален бус ,та с нормална баня ще видя много зор в изобретяването ! Но и да ти кажа аз зимно време не смятам да се къпя в кемпера ! ПЪК И ТЯ КОЛКО Е ЗИМАТА НЯКВИ СИ 4-5 МЕСЕЦА! Пък на лятоска мисля за такава баня палатка комплект с газов бойлер и т н !
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

big laugh Happy dancing long nose pulling hair kiss sunbathing laughing
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Окт 14, 2017 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, 4-5 месеца стигат да спре да ти пука, че не си се къпал, та и от палатка ше можеш да спестиш Smile
Аз мисля днес преди лягане да си ударя едно изплакване, че ше ме изгонят на пейките пред караваната Smile А е тъмно и студено, на паркнг нейде над Девин...
Всъщност, да си призная, леко се запресних дори Sad Ако някой иска да ни причини нещо, това е мястото. И няма да ме пита дали съм къпан Smile
Някой ден, ако се замъкнем до СливенЪ с приспиване, ще ти скоча в буса да го видя Smile
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така ,бойлерчето вече е готово монтирано в шкафа под мивката и мисля че се получи доста добре!За 10-12мин достига 50 градуса ! А при пускане на топлата вода върви около 5 мин. гореща която не се пипа,при положение че съм с нормален кран ! Може би ще сложа намалител на разхода на водата както ме посъветва Любо Мечков! Аз съм доволен !
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Shocked дай снимки на тази чудесия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2017 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А Гого да земеш сега и това да произвеждаш !!! money
Шегувам се ама в момента вече е монтиран в шкафа и облечен с изолация та не знам какво ще видиш като цяло !Просто толкова бързах да видя резултата че не се сетих да снимам етапите на изработка ! При следващия ще снимам задължително ![/url]
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Вто Окт 24, 2017 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого ето няколко снимки, не знам дали ще придобиеш представа!

Набутал съм го под шкафа с мивката на мисля напълно неизползваемо местенце!

А това е копчето за включване ,двоумях се дали да е светещо или със зумер,но си помислих че със зумер ще е доста дразнещо! Въпроса е да не се забрави включено,че ще изцеди акумулатора ,иначе съм му сложил защита ,при 70 градуса да изключи !
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Окт 24, 2017 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оф, добре, че ми напомни! За инвертора трябва да измисля сигнализация, че последно една седмица седя включен с ампер и половина консумация, а сега се зареждат едни слънчеви дни...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети