kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
С каравана на сняг?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 9:13 am    Заглавие: С каравана на сняг? Отговорете с цитат

Да, знам, че по-добре не, но след като след рязкото решение, да си купим кемпер, последва още по-рязкото решение, да не го правим, неминуемо възниква и този въпрос.
Миналата зима опитахме за малко какво е на ски с къщата. Сега вече няма отърване Smile Но пътя беше чист. Малкото петна сняг и лед не бяха за притеснение. А и не опира само до ски. Винаги може да има изненади, дори и на басейн да сме отишли някъде.
Споделете какво може да се очаква от караваната като поведение! Най вече надолу. С моето предно предаване, на горе ми е ясно, какво да очаквам Smile Спирачката? Дали е по-добре да се изключи...? Абе всичко, с което сте се сблъскали и което няма откъде да знае човек, който не го е правил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 10:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм имал проблеем само на завоя преди паркинга на Ястребец при силно заснежен път. Поради тежестта на караваната ,пробуксувах малко изнанагорното....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нагоре ясно. Ще е шитня. А твоето е и 4х4, колкото и паркетно да е...
Надолу ме притеснява. Да не ме повлече на нейде...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Надолу ме притеснява. Да не ме повлече на нейде...

Надолу на пролет big laugh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
chicken

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ilkomuhata написа:

Надолу на пролет big laugh

Дай Боже всекиму! Smile
Върнете се в началото
Adrian

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

вдигаш ръчната спирачка на караваната и теглиш....(надолу)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adrian написа:
вдигаш ръчната спирачка на караваната и теглиш....(надолу)

Е какво ще стане така с блокирани колела?! Аз мислех точно обратното, да блокирам спирачката да не се задейства. Докато се търкалят гумите би трябвало да върви направо. Блокират ли, ще си ходи накъдето реши...
Върнете се в началото
lubomihaylov

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вериги на караваната биха свършили по-добра работа от дръпната ръчна спирачка. На опасни места едно джипче отзад да опъва... hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Adrian

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид леко затегната.... а и с вериги ако е, ще е като на асфалт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Помисли всички мокри дрехи къде ще ги сушиш вечерта? А и през деня...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данаил Делчев написа:
Помисли всички мокри дрехи къде ще ги сушиш вечерта? А и през деня...?

Що? В кемперите сушилни ли си имате? Wink Аз имам простор за отвън. После само ги начупвам и ги прибирам Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с веригите ще свърши ли работа, или само ще изглежда нелепо? Smile Аз попсувах пича от Радиала, дето ми продаде зимни гуми за летни, възползвайки се, че ми беше студено и не гледах, ама сега, като гледам грайфера, се чувствам идея по добре Smile
Върнете се в началото
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 4:55 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

Няма да имаш никакъв проблем с твоята кола. Тежи поне 1800кг, трябват ти зимни гуми и спазвай дистанция. Пускай се бавно и на скорост. Вериги, ако се налагат слагай на колата.
Върнете се в началото
lubomihaylov

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Качо, не си прав. Веригите на колата са си едно. Аз съм се въртял с ремарке 2 тона, с неработещи спирачки. Чувството да те удари и задмине е невероятно. Не го пожелавам да го изпиташ. Сцеплението на веригата на караваната е по важно от това на колата. Със сигурност няма да те врътне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 10:03 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

Иво, продавай Тойотата - вече не ти трябва мулти-ван - имаш си каравана! Вземай един джип с бавни и подходящи гуми и ти гарантирам, че няма сняг, няма кал, няма баир, който да не можеш да преминеш с караваната. Ще си в пъти по-проходим и независим от какъвто и да е 3-4 тонен кошник като моя. Mim
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети