kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Съвет относно кемпер и евентуалната му изработка
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
victorcrash

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 8:45 pm    Заглавие: Съвет относно кемпер и евентуалната му изработка Отговорете с цитат

Здравейте, кемперисти. Отдавна чета форума, но наскоро се регистрирах, поради нуждата от съвети и насоки. Надявам се да съм уцелил раздела, ако не, ще помоля драгите админи да я преместят в правилния раздел.
Ще започна малко отдалече, че съм достатъчно неориентиран и се надявам по този начин да ви помогна да ме разберете. Very Happy
Тази година преработих малкия си голф 4 на микро кемпер и обиколих доста наши кътчета, както и малко в Македония и Гърция. Изпитах разни неудобства и недостатъци от твърде малката кола за такава цел и за това сега се обръщам към вас.
Нещото, което желая е лято 2018г. да имам нещо, което поне според моите разбирания ( а те са много объркани) да наричам кемпер.
Нуждите ми спират до това да мога да седят и спят спокойно 2ма души.
Тоалетна евентуално ще взема химическа, която да се прибира.
Въпроса ми не е оформен достатъчно добре, но се надявам да ме разберете. Very Happy
А той е следния - Към какво возило да се насоча...
Мислих и гледах известно време колите тип баничарка/пикап, но ми се струват доста малки и едва ли ще усетя особена промяна от досегашния си автомобил. Дачия логан е една идея по - голяма от останалите, но пък е ниска.
7 местните мултиванове, не ми грабват окото с изключение на няколко модела.
И тук изникват бусовете и свързаните с тях въпроси... товарен, пътнически, товаро-пътнически, с кой от тях ще имам най - ниски разходи от към документации. Иска ми се когато не го ползвам за кемпер, да мога спокойно да превозвам 3-4 души с него.
Не смятам да го регистрирам, като кемпер, поради причината, че в него чисто и просто ще се добавя един матрак.
Забравих да спомена важната подробност, че за закупуването и в частност за изработката на нещата ще разчитам на бюджет от 7000лв.+-
(Смятам сам да изработя рамките и шкафовете, които да се свалят, когато буса се ползва, като пътнически).
Според тези крайно неориентирани критерии, към кой вариант бихте ме насочили вие и защо?
Кой от вариантите с буса ще излезе най - икономичен?
И с кой от всичките варианти да очаквам проблеми при проверка?
С две думи търся нещо, което да не надвишава с много разходите ми за година за сегашния ми автомобил.
Надявам се да ме насочите правилно и заедно да отворим тема и изградим още едно хубаво кемперче. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти на първо четене ти трябва пътнически бус както разбирам. а каква височина и дължина?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш да имаш нисък данък - N1 3+1. Това става чрез преоборудване на товарен бус, примерно най-достъпен е Фиат, Ситроен, Пежо 2.8 HDI . Но има изисквания за пътническите места. Първо да кажем купуваш 2+1 - но за 4-тия пасажер си има изисквания. И те не са никак за пренебрегване - височина на седалката, задължително стъкло до нея на определена височина, колан с конзола, вързана надеждно за седалката или рамата. След това е ясно - цялата ти фантазия и творчество са си напълно твои. Но, за да пререгистрираш това нещо - първо се минава през Технотест, те пускат сертификат, по спомен около 250 лева беше. С него отиваш в Пътната агенция, където след седмица срещу още някаква сума, забравих я, получаваш сертификат за пред КАТ.

Бюджетът, според мене е много вариращ. Ако правиш всичко с втора употреба, печка, хладилник, болер и тн...
Цените са горе - долу:

1 Печка трума комби с бойлер втора употреба - 900-1400 лева
2 Хладилник 80-95 литра втора употреба - 350-600 лева
3 Химическа преносима тоалетна нова - 200-400 лева
4 Люкове - най-евтините нови са по около 100-120 лева
5 Резервоар за вода - 75 литра нов - 140-180 лева
6 Резервоар отпадна вода - там можеш да твориш. Има доста писано тук.
7 Хидрофорна помпа - от 45 лева за шумна, до 250 лева за качествена.
8 Въздуховоди, водни магистрали и тн.. още около 400 лева.
9 Мивка и чешма за кухняна - нови към 350 лева
10 душ за банята и корито около 300-500 лева
11 Осветление и инсталация около 250 лева
12 Най-евтиния нов контролер на CBE модел 100 е около 400 лева, в него има всичко - сонда за ниво на чиста вода, ниво мръсна вода, контролер с бушони, управление 220 волта и тн...
13 Зарядно за акумулатори - най-евтиното е някой евтин бош - 130 лева.
14 Акумулатор тягов 140Ah около 400 лева
15 Солари - 160-250W между 380 и 680 лева

http://metchkov.snimka.bg/automobiles/new.959508

Ето това е някаква идея за мебелите. Тях си ги смяташ отделно, както и изолацията. Тук моя пост може да го продължи колегата Turbo1 , той преди по-малко от година мина по твоя път.
Smile
Върнете се в началото
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо, бюджета е 7000 лв. и не иска да прави технотест, само не разбрах с превоза на 3-4 човека да не би да се ползва за основен автомобил.
Върнете се в началото
victorcrash

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, височината и дължината, колкото се може по - малки, за да разчитам достатъчно на маневреност.
Не си ме разбрал колега, поне на първо четене, няма да слагам мивки, котлони, баня и хладилник. За това се и отказвам от узаконяването на цялата процедура. Принципно съм хвърлил око на volkswagen t3 caravelle, но и тук се притеснявам, как стои законно задните седалки, липсвата на климатик и като цяло годината на производство сравнена с доста по - нови бусове на тази цена.
Върнете се в началото
victorcrash

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За основен автомобил, смятам да си оставя голфа, но все пак на повечето места където ще ходя минимум ще има поне още един пътник с мен.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Георги Геков написа:
Любо, бюджета е 7000 лв. и не иска да прави технотест, само не разбрах с превоза на 3-4 човека да не би да се ползва за основен автомобил.

Ами аз не виждам кемпер с такъв бюджет как ще стане, а дори не съм писал, ако иска и кемперски прозорци от страни, тогава става още по-страшно Very Happy

Иначе иска нещо такова, според мене:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=91507267397843337

Но не се вписва в рамките на този бюджет, независимо от всичко Rolling Eyes
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

victorcrash написа:
Здравейте, височината и дължината, колкото се може по - малки, за да разчитам достатъчно на маневреност.
Не си ме разбрал колега, поне на първо четене, няма да слагам мивки, котлони, баня и хладилник. За това се и отказвам от узаконяването на цялата процедура. Принципно съм хвърлил око на volkswagen t3 caravelle, но и тук се притеснявам, как стои законно задните седалки, липсвата на климатик и като цяло годината на производство сравнена с доста по - нови бусове на тази цена.

Пас Very Happy
Върнете се в началото
victorcrash

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да стане по - ясно искам нещо, като това което бях направил това лято, което да ми е добра основа за в бъдеще да му сложа соларни панели и голям багажник отгоре. В самия "кемпер" да има седалка тип рок н рол и два - три шкафа.
Върнете се в началото
lubomihaylov

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

victorcrash написа:
За да стане по - ясно искам нещо, като това което бях направил това лято, което да ми е добра основа за в бъдеще да му сложа соларни панели и голям багажник отгоре. В самия "кемпер" да има седалка тип рок н рол и два - три шкафа.

Те това нема нищо общо с кемпер.
Да пуснеш некоя снимчица на гоуфчето?
Сори, ако съм прозвучал рязко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
victorcrash

МнениеПуснато на: Нед Окт 08, 2017 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно ми е, че няма нищо общо за това го слагам в кавички, просто на тоя етап имам нужда от това. Не го снимах... Спокойно се возеха 2ма души + 2 места за спане , маса вътре, маса вън, къмпинг душ отвън , кухненски шкаф с малко плотче на няколко етажа + багаж за 2 седмици. Нещо подобно да е и "кемпера", но с удоволствието да мога в поне в седнала поза да се преоблека. Цялото "оборудване" да може бързо да се сваля и да се ползва, като пътнически, но предполагам при проверка, липсата на седалки ще се окаже проблем.
Концепцията ми: Функционален и мобилен кемпер за мен и приятелката ми, предвиден за пътуване с преспиване, който да се опъва бързо в походно положение и да се събира също толкова бързо. Да е относително компактен и проходим.
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 7:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се включа и аз !
1 За да не се налага Технотест ,буса трябва да е примерно 5 места по талон /понеже 4 местни няма/
2 При мен идеята беше точно такава да може да се вади оборудването /всичкото/ за няколко часа /все още не съм го оттренирал за колко време ще стане/ Но е направено да се сваля!
3 Бюджета ти е прекалено нисък дори за закупуването на свестен бус
Ако имаш още въпроси питай конкретно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
victorcrash

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31506275682432025&slink=4vfjpp Нещо от този тип? Повече от 8000лв, няма да успея да отделя.
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си търпелив и упорит за 8000 лв. ще си купиш готов кемпер.
Дори за 6000 лв. ще си кушиш. За останалите 2000 ще го направиш чисто нов.
Поздрави!!!
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2017 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми вземай го този направо и за останалите ти около 3000 лв. ,ще можеш да го подобриш по твой вкус!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети