kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Самоделна мини каравана

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stanax

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 9:48 am    Заглавие: Самоделна мини каравана Отговорете с цитат

Здравейте приятели!

Това е първата ми тема във форума и като цяло от скоро се зарибих по караваните... Любител съм на къмпунгуването, но с годините а и наличието на дете търся вече повече сигурност и удобство Smile
Затова от доста време ми се върти в главата да си направя собствена мини каравана.

Защо предпочитам да си я направя сам:
- Реално не ми трябва повечето пространство което караваните предлагат - искам само да има добре подсигурени от времето и удобни легла.
- Искам да е компкатна и лека и да се дърпа от обикновенна лека кола
- Идеята за кухня и тоалетна вътре в спалното помещение не е практична според мен.
- За парите за които по мой сметки ще си направя една чисто нова и по моя вкус караванка (3-4К) трудно може да се намери добре изглеждаща и компактна каравана на старо с място за 3-4 човека до 750кг.

Основната пречка с която се сблъсках е регистрацията. Доколкото прочетох да я регистрирам от нулата граничи с абсурда и затова опциите ми са две, до колкото виждам:
- да купя едно голямо ремарке (най голямото което намерих е 230Х170Х800кг - 650лв)... но какво правим на прегледа?
- да купя една стара регистрирана каравана за 1500лв, да я изтърбуша и да ползвам колесара с регистрацията и евентуално ако има нещо читаво в нея (чешма, тоалетна или хладилник)

Много ще се радвам на мнение и съвети как да процедирам, предполагам че много от вас са се сблъсквали с този проблем и са го решили по някакъв начин.

Прилагам и проста 3Д схема на това което искам да се получи.

Подчертавам че караваната трябва да е до 750кг, колкото по малко - толкова по добре. Тоалетна и душ ще са отвън в палатка, но в повечето случай ще се ползват тези в къмпинга/гората Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Личното ми мнение е че най-лесно и практично този казус може да се разреши като се закупи една стара полска каравана (от този модел) с регистрация, която да се използва като база и да се преконфигурира вътрешно според желанието.
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен нещо такова ще ти спести много време и нерви. http://www.tr7.co.uk/tr7-books/other-non-tr7-related/casita-folding-caravan/casita-saturne-for-sale/casita-saturne44-2871.html#joomimg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и нагледно как се получава . Wink https://www.youtube.com/watch?v=BuK47--luPY
Върнете се в началото
Лазар

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Окт 03, 2017 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко тежи една платформа с тези размери, но мисля, че трудно ще се оправиш с килограмите. Особено и като сложиш и багаж. Иначе регистрацията не е мисия невъзможна. По-надолу в раздела един колега си е направил чудна къща върху платформа и я е регистрирал успешно. Успех с начинанието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Рачо

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Окт 04, 2017 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж обявата на колегата: http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=8150
До някъде отговаря на твоите изисквания и с малко допълнителен труд ще ги изпълни напълно .
Върнете се в началото
Stanax

МнениеПуснато на: Чет Окт 05, 2017 7:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси на всички за мненията!
както казах, мисля че наличието на кухня и тоалетна в такова малко помещение ми се струват безмислени, а и комбинирано с манията ми за панорамни прозорци са основните неща които ме подтикват да си я направя сам. а пък до някъде и идеята за един такъв направи си сам проект ми харесва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети