kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Проблем с банята

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 5:30 pm    Заглавие: Проблем с банята Отговорете с цитат

Здравейте колеги
Съвсем нов съм във форума,от скоро съм притежател на кемпер Dethleffs на базата на Фиат Дукато,1990 г.,стара,но много здрава машина.Имам проблем с душ коритото в банята.Беше напукано,там където е сифона беше надигнато нагоре,влизаше вода отстрани...и всякакви такива чудесии.След разглеждане на ОЛХ попаднах на тази обява https://www.olx.bg/i2/ad/korito-za-banya-kemper-karavana-ID3PZpv.html .Коритото е абсолютно същото като моето.Свързах се с човека и той каза,че ще го направи...просто отнемало около месец(което не ми е проблем).Аз пробвах да извадя старото здраво,но то се начупи цялото.Имаше вода отдолу и не съжелявам,че го махнах,няма други поражения от водата просто защото старите собственици(австрийци) не са ползвали банята.Проблема обаче дойде седмица по късно,когато господина от обявата ми се обади и каза,че няма вече как да направи такова корито(кое,как и защо..даже не е интересно).И сега аз съм без корито и се чудя какво да правя.Приемам всякакви идеи и съвети.Благодаря предварително и се извинявам,ако темата не е за този раздел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обръщаш коритото и заливаш с полиестерна смола и стъкломат. Отпред боядисваш с акрил. Всеки авто бояджия може да се справи с цялата процедура. Все едно, че прави броня на кола. Изпробвано е . После подложи под коритото подложка за ламиниран паркет или го залепи да не скърца. Ако се налага да се китосва някъде, залепи го задължително с ПУ. Но там си и остава завинаги.
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 7:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
Обръщаш коритото и заливаш с полиестерна смола и стъкломат. Отпред боядисваш с акрил. Всеки авто бояджия може да се справи с цялата процедура. Все едно, че прави броня на кола. Изпробвано е . После подложи под коритото подложка за ламиниран паркет или го залепи да не скърца. Ако се налага да се китосва някъде, залепи го задължително с ПУ. Но там си и остава завинаги.

Благодаря колега...ама като го вадих се натроши цялото(на парчета е).Мисля,че варианта с ремонт на старото отпада.Трябва да си изградя по някакъв начин ново.Четох за някакви полипропиленови плоскости,мисля че с нещо такова ще си реша проблема.Не знам само как се лепят(заваряват).Ако някой знае ...бирата е от мен Very Happy
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Макар и на парчета старото би могло да се ползва за основа или поне за макет по който да се изгради новото.
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Макар и на парчета старото би могло да се ползва за основа или поне за макет по който да се изгради новото.

Здравей
Пазя ги повечето парчета от старото,ама въобще не ми е ясно как точно да го направя тоя макет...и най вече от какво да изградя новото.В друга област съм силен Very Happy
Върнете се в началото
марци
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става от друг модел.

Последната промяна е направена от марци на Нед Сеп 24, 2017 9:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
avtobolnica

Местожителство: B.G.-Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, вземи полиетилен 4 мм разкрой го после се огъва на апкант на студено. Завършващия етап е да залепиш ъглите. Това става с пистолет за горещ въздух, като използваш същия материал. Така получаваш корито за цена 50 -60лв.
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

avtobolnica написа:
Колега, вземи полиетилен 4 мм разкрой го после се огъва на апкант на студено. Завършващия етап е да залепиш ъглите. Това става с пистолет за горещ въздух, като използваш същия материал. Така получаваш корито за цена 50 -60лв.

Здравей колега
Предполагам полиетилена е почти същото,като полипропилена,но малко по меко.Трудно ще го огъвам,защото коритото е петоъгълно.Имаш ли престава ако нарежа парчета за борда,дали ще мога да ги залепя с пистолет за горещ въздух...или няма да стане достатъчно здраво?
Върнете се в началото
andreisto
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв е размера мисля че моето беше 70/70см и близо в едно село до Асеновград правят от стъклопласт подушови корита 70/70. Звънни ми ще питам. нула888три5две5нула1.
roussecity

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andreisto написа:
Какъв е размера мисля че моето беше 70/70см и близо в едно село до Асеновград правят от стъклопласт подушови корита 70/70. Звънни ми ще питам. нула888три5две5нула1.

Ще се чуем утре колега.В първия пост има обява в олх...на последната снимка има размери.Малко е странно това корито...не е просто 70/70 Very Happy Благодаря все пак
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

roussecity написа:
loveforever написа:

Здравей
Пазя ги повечето парчета от старото,ама въобще не ми е ясно как точно да го направя тоя макет...и най вече от какво да изградя новото.В друга област съм силен Very Happy

Макета се прави от стиропор.
avtobolnica

Местожителство: B.G.-Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 24, 2017 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще можеш да го залепиш, но ще имаш много повече работа. На апкант ще стане по-добре. На скосяването апканта ще захване по едно малко триъгълниче от двете страници, които после ги връщаш на ръка. В крайна сметка остава визуален дефект, който е трудно доловим. Може да се обработи и да е отстранен. Моят тел. е 089843532 нула ако имаш въпроси насреща съм.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети