kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Турбо - Свистене - Лампа за двигателя

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zdravko455

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 9:39 pm    Заглавие: Турбо - Свистене - Лампа за двигателя Отговорете с цитат

Здравейте,
Кемпера ми е с Фиат Дукато двигател - 2.3 JTD - 131 коня (2007 г.) на реални 51000 км. След поредна смяна на масло преди около месец, забелязах че шума от турбото се е услилил. Особено когато превключвам предавки има значително по-силно изсвистяване от преди.
Като качвах един проход преди няколко дни ми светна и лампата за двигателя. Тази която индикира проблем с впръскването на гориво.
На следващия ден лампата спря да индикира проблем и вече 500км не е свтила.
На празен ход турбото не свири. Мисля че му е малко рано като километри да се е развалило, но все пак е на 10 г.
Миналата година открих и следи в цедката на резервоара от лоша нафта.
Чудя се откъда да почна проверките и какви по-елементарни бих могъл да направя в домашни условия ?
В момента съм в чужбина и ходенето на сервиз ми е малко затруднено.
Поздрави,
Здравко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш ли да прочетеш номерът на грешката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2017 5:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако няма загуба на мощност възможна причина за увеличен шум е недобре монтиран въздушен път между въздушния филтър и турбината, несглобена кутия на филтъра или нещо от сорта. Вдигни капака, вземи фенерче и огледай внимателно на спокойствие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
zdravko455

МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2017 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Открих проблема ! Беше се измъкнала тръбата след въздушния филтър. Леко е смачкана от едната страна. Още не мога да установя каква е причината.
За съжаление съм карал около 3000 км така - за щастие не по прашни пътища.
Дали има смисъл да се прочиства турбото или нещо друго ?
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 6:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Причината се нарича "майсторлък", който е сменял въздушния филтър не е внимавал. Възтановяваш и газ, няма какво да чистиш. Евентуално като се прибереш може да демонтираш тръбата и да я измиеш с обезмаслител, но не е важно, а и може да я повредиш. От малко мръсничко никой не е умрял Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
zdravko455

МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2017 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се как е успял да измъкне тръбата. Тя е под кутията на въздушния филтър.
Дали наистина е имал работа там ?
Другия вариант е по-време на смяна на масло на скоростите.
Видях че има умаслено около една капачка наблизо до мястото. Може да са ръгали там нещо.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети