kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
*** ... 21
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Отделени мнения и теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Що са нервиш?
Нали ти казах: "Както кажеш!"
Какво точно не е в ред?
Не знам що си мислите, че ще си губя времето да чета за вътрешните борби и личните драми на някой?

Ут къдЯ на къдЯ, уа?

Ай наздраве!

ПП
25 до 30 гради от околната, поичи не мой!!!
И от дек на дек твоята физика ще да е различна от моята?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Що са нервиш?
Нали ти казах: "Както кажеш!"
Какво точно не е в ред?
Не знам що си мислите, че ще си губя времето да чета за вътрешните борби и личните драми на някой?

Ут къдЯ на къдЯ, уа?

Ай наздраве!

ПП
25 до 30 гради от околната, поичи не мой!!!
И от дек на дек твоята физика ще да е различна от моята?

Защо се нервя ли ? Защото ми писна от дървени философи чули, пипнали, изпили... Ти това 25 до 30 градуса го прочете някъде, нали ?
А знаеш ли, че това е функция и на изолацията ? А хладилник серия RML виждал ли си някога ? Или викаш то няма разлика - всичките са еднакви като физиката ? А дали някога си си представял, че не всичко, което лети се яде ? Така е и с четенето ! А наясно ли си какъв е принципът на камерата в тези хладилници и, че там тези 25-30 "гради" не играе роля, а се отнася за хладилната част ? Защото камерата взема почти всичко от този така сложен процес на изпарение още в самото му начало. И константа може да има във физиката и математиката, но нещата се променят, когато си невеж по даден въпрос, тогава всичко в главата ти става пълна каша - ФАКТ са твоите "виждания" за нещата. Аз - лично обичам да си губя времето с такива като тебе, защото обичам да им пиша какво точно мисля и да ги оборвам с факти, а не с приказките на Шехеразада. Кво се пънеш за нещо, в което си гол и бос ? Каква е тази тъпотия с леда ? Ти басейн ли искаш да си направи човекът в хладилника ? И като го отвори да го лъхне на мърша и мухъл на сутринта ? И да те споменува до девето розово коляно ?

Било 25-30 градуса... Те ледени пързалки правят с амонячни инсталации, нашият рибар ще ми обяснява нещо си прочетено някъде... Ма да ти махна малко и кюфтетата от очите - ако в камерата нямаш минусова температура в такъв хладилник, то в хладилната част няма да имаш и 8 градуса разлика от околната температура. Ама как да го знаеш това ? Няма как - просто си се объркал, че знаеш нещо, не, нищо не знаеш, ама нищо - кръгла 0-ла, кръъъъъгла, та чак квадратна...

А някога правил ли си анализ и измерване на такива хладилници, освен с бира, ракия, салата, мента, парцуца, мастика и чесън ? Знам отлично отговорът и той е - НЕ ! За това е крайно време да спрете с ненормалните си съвети и крайно грешните си теории, защото вече правя фото албум на клиенти, чели този и другия форум. Последен пример - 4 вентилатора 12-ки, които свалят КПД-то на хладилника с 30% , а тука в темата за хладилниците масово обяснявате и хвалите тази изключително грешна теория... За това и съм постнал какво и как с тези вентилатори, не за друго - писна ми да ги махам... Дано някой не ти прочете простотията с леда, че трябва и препарат САВО да си купя...

Супер рибарски теории с предрешен край, ето това е изводът... Ще пълни неработещ хладилник с лед. Па сипи му и ракия и салата... Белким втаса...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо не мой така бре.
Карате в бъбреците .
Прав си ама си крив.
И на мене ми е същото ма търпим.
Сега ще споделя какво наблюдавам аз.
Когато ми докарат хладилник които явно е изпуснал, има откъсната тръба или нещо подобно. Заварявам пробоината пълня хладилника и тои тръгва от първия път.
ОБАЧЕ.
Когато хладилника постепенно е загубил охлаждащите си своиства и са му слагани вентилатори ,лед ,бинт ,чукан е с ДЪБОВО ТРУПЧЕ търкалян е по нанадолнище включван е на газ 220 волта и 12 волта едновременно..
Тогава става сложно .
Имам няколко хладилника от които съм се отказвал да се боря .
Когато намале амоняка и налягането в системата падне водата и натриевия би хромат почнат да кипят постепенно започват да стават налепи по тръбите и да се стеснява сечението на тръбите което води до безвъзвратно запушване.И никакво чукане търкаляне компреси с извара от боровинки не помага а влошава нещата.
Моят съвет е като почне хладилника да става на шкаф да се ремонтира или да се изхвърли. А не да се търсят съвети от други обикновени ползватели. Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Gross capacity with freezer compartment 167 litres
incl. freezer compartment 30 litres
Energy supply 230 volts AC / 50 Hz
12 volts DC
Liquefied petroleum gas 30 mbar / category I3 B/P
Input rating 230 volts 190 watts
12 volts 170 watts
Gas 22.5 g/h
Consumption 230 volts/12 volts 3.2 kWh/24 h
Gas 380 g/24 h
Cooling capacity Refrigerator +7°C, freezer compartment up to –12°C
at ambient temperatures up to 32°C
[equivalent to climate class SN]
Insulation Pentane-blown foam [CFC-/HFC-free]
System Absorption cooling
Material Cabinet: coated sheet steel
Door and panel: plastic
Colour Cabinet: grey, door: grey
Dimensions [WxHxD] 525 x 1245 x 599 mm
Weight 40.8 kg
Quality features Door with magnetic seal, variable door hinge, door
locking with vent option, user-friendly control
panel, flexible arrangement of shelves,
switch-operated frame heater on the freezer door
prevents door from freezing to the frame,
thermostatic control for all operating modes
Automatic Energy Selector [AES] with
electronic gas ignition
Test marks Certified to European Gas Appliance Directive
90/396/EEC, e-approved to 2006/28/EC
[Automotive EMC Directive]

Ето му ги на розовия философ данните, ма ще му ги преведа, че от тези кюфтета на очите, може и да не ги види, камоли да ги преведе -

При НАД 32 градуса околна температура имаме 7 градуса в хладилната и НАД -12 в камерата, за кои 25 градуса говорим ??? Нали камерата е част от хладилника ? Как в нея е с 45 градуса под околната ? Явно в нея и в хладилната част физиките са различни... Едната е личната физика на слона с 25 градуса под околната в хладилната част, другата физика в камерата е марсианска...

И понеже поразмихме темата ОТНОВО заради поредния форумен дразнител с ПОРЕДНАТА порция гнил акъл, съвсем забравих за проблема на човека - нищо на писане не може да ти помогне, освен да ти пратя менюъла и да проверяваш. Но както казах още в началото - има проблеми с амонячната инсталация, която не е изключено от сътресенията по пътя по някое време и да заработи. Но моите наблюдения са, че това е от ден до пладне, докато не се запуши отново.

Все пак ето линк:

http://www.dometicmanuals.com/PROD/ManualsDownload.nsf/downloader.xsp?open&path=2007%5C822%5C&name=610069EN.pdf
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Ех тез вентилатори! Как чупят хладилниците...
А човека е закъсал в Италия...

И сега ако послуша някои като тебе и хладилника започне да работи нещо си там.
Ще
Закъса пак.
Върнете се в началото
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ти пък за друго, освен за пълнене не говориш... И аз бях за пълнене, ама на, дега!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е от теб. По принцип си е това Smile
Мечков знае, ама си признава понякога само Smile
Тодор не се знае дали знае, или не знае, въпреки, че твърди, че знае, защото в два поредни поста пише съвсем противоречащи си работи. Пък биваше да помни какво е писал Smile
Розовия... Той е РозовияSmile
Аз съм от питащите, щото не знам. Ама като не отговори никой и започна да си разсъждавам на глас, скачат всички майстори и ме изкарват многознайко.... Та моята "работа" е да дразня разни хора Smile Тоест се опитвам да ги накарам по същество да говорят, ако ще помагат на някого, ама се стига до голо дразнене просто Smile
Та не обръщай внимание Smile Просто си извлечи полезното от писаното Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е яко когато мечката почне да дава заден...
Направо се просълзявам!

УБАЧИ нещата са далеч по-прости.
Положението е следното:
1.До 30-32 градуса по целзий, хладилните агрегати в каравани и кемпери работят работи поносимо.
2.Над 32 градуса по целзий работата на хладилника рязко се влошава.
3.Конвекцията на охлаждащия флуид разко трябава да се повиши, в случай, че околнота температува надвиши 32 градуса по целзий и това се прави от ВЕНТИЛАТОРИ в случая.
4.Мечката говори за изолации, но това го пише с определена буква в спецификацията на хладилника - за кой географски пояс е произведен.
5.Стига простотии! Ако хладилника е изправен, какъвто е моя, над 32 градуса по целзий му купуваме лед от магазана за 2-3 евро и го подпомагаме, щото през деня хладилника се отваря N(ен) брой пъти и се затопля.
6.Другият важен фактор е температурата на околната среда през нощта, ако тя е над 24 градуса, тогава хладилника не може да набере "студ", който да компенсира затоплянето през деня.

И когато тия фактори се натрупат: 32+ през деня, 24+ през нощта, многократно отваряне на хладилника през деня, лоша конвекция на охлаждащия флуд, те тогава идва мечката и Тошката и почват да ми обясняват колко съм прост, което ме развеселява зверски.

ПП
За сведение на Тошката и Мечката моя хладилник е с поне 3 обледенени ребра на охладителя веднага след камерата, независимо от околната температура в Гърция!!!

Това е всичко, което имах да кажа.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 8:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
.....УБАЧИ нещата са далеч по-прости... тогава хладилника не може да набере "студ", който да компенсира затоплянето през деня....

Няма какво да си напишем повече...

Аз пиша какъв е проблемът, рибарчето се прави на професор... Прост народ - слаба държава... Е заради е такива като тебе сме на този хал тук и си заслужаваме кръста. Кофти материал остана.
Много ме кефят хора, които на живо ще козируват, но тук са много активни тракитачета и обясняват как връщам задна. Сбогом и на тебе, комплексиран селянин Mim Ти си от тези палячовци, заради които повече няма да напиша и един ред тук техническа информация. И нито ще съм първият, нито последният. А по-прости неща от прост селянин със самочувствие няма, ако ме разбираш накъде бия...
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:

А по-прости неща от прост селянин със самочувствие няма, ако ме разбираш накъде бия...

Има и това е самозабравил се самозванец със неаргументирана, смешно вискока самооценка.

Как да няма?

И само не ми е ясно как точно ще козерувам на такъв екземпляр?!

Поздрави и да си пазиш здравето!
Върнете се в началото
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Любомир Мечков написа:

А по-прости неща от прост селянин със самочувствие няма, ако ме разбираш накъде бия...

Има и това е самозабравил се самозванец със неаргументирана, смешно вискока самооценка.

Как да няма?

[/quote]
"Самозабравил се самозванец" Laughing страшно ме изкефи тази квалификация. Любо предлагам ти след като розовия те разкри така безмилостно, да се обадиш на Dometic и с ръка на сърце да си признаеш че си един "самозабравил се самозванец", след което да си скъсаш договора с тях и да го изядеш. Също така им препоръчай от тук нататък да бъдат представлявани от розовия г@з, та да видят те как се прави студ-с лед. hammer
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Любомир Мечков написа:

Как да няма?

Пишеш и сам не си вярваш, ама аз не съм другите шматки във форума и не съм решил, не съм те накарал да лаеш и да махаш с опашка на живо, и клип ще ти направя. Ще те правя на панаирна мечка с рокля и токчета да играеш хоро, ама не си ми интересен, защото си фосил, това ми беше мисълта...

Нали те виждам каква мишка си, не смееш се покажеш тук...
За здравето ми не бЕри грижа, много си се надценил. Обратно в дупката !- Ходооом, МАРШ !!! Mim
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bobby175 написа:

"Самозабравил се самозванец" Laughing страшно ме изкефи тази квалификация. Любо предлагам ти след като розовия те разкри така безмилостно, да се обадиш на Dometic и с ръка на сърце да си признаеш че си един "самозабравил се самозванец", след което да си скъсаш договора с тях и да го изядеш. Също така им препоръчай от тук нататък да бъдат представлявани от розовия г@з, та да видят те как се прави студ-с лед. hammer

Хората са доста елементарни... Или по-скоро завистливи некадърници, опитващи се да проблеснат в интернет, защото на живо са си розови слонове и чудесно го разбират...
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ут къдя на къдя ше ме караш да лая на живо бре?
хахахахаха
Не се излагай и самонавиай!!!
Пред седмица в Гърция крадци проникнаха във вехтия ни кемпер и то на един от най-яките плажове.
След инцидента три дни останахме на същото място:
1.За да покажа на малкия, че разни шматки не могат да определят начина ни на живот и не трябва да се страхуваме от тях.
2.За да покажа на шматките, че не ме е страх от тях.

Ти ли ще ме караш да лая бе?
хахахахаха
Аз да не съм Чебуршката и да си подвия опашката?
Много ми харесват бабаити дето после в съда реват като момиченца.

Но гледам имаш и яростни фенове ибрикчии.
Лошо няма - няма лош фен и лоша реклама.
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора не се излагайте.
След малко ще почнете да си правите среща пред БИЛА ДА СЕ БИЕТЕ.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Отделени мнения и теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети