kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Купуваме кемпер - 6 места, над 110 коня
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай малко до зимата има време Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За карачи като Качо годината има два сезона. Между другото по - удачен момент за покупка на кемпер от есен-зима аз не се сещам. Но да оставим Качо да избира на спокойствие. Поздрави!
Върнете се в началото
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 12:25 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

Вдигаме бюджета с 15% Очакваме предложение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 2:27 pm    Заглавие: Re: re Отговорете с цитат

kacho написа:
Вдигаме бюджета с 15% Очакваме предложение!

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91487579294998724&slink=4najug

Качо, ако имаш възможност, ходи да го видиш, задно предаване, 2.9ТД 5 цилиндров много здрав двигател. Сега защо и какво е сменен - нямам идея, но базата е перфектна, а Детлефс от тези години е отлична къща. И тези 122 коня вървят колкото 2.8JTD на фиат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 2:30 pm    Заглавие: Ре Отговорете с цитат

Гледали сме го отдавна. Не е нашият кемпер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато търсиш правилния кемпър защо не обмислиш да пропуснеш този етап и да минеш на следващия Wink

Дукато Макси, 3.0jtd, и после - направи си сам? Понеже нашия кемпър взе да застарява и от поне 2 години се оглеждам за смяна полека-лека стигнах до убеждението че това което търся не съществува на цена под 25Е, ако не е давено, опожарявано или прочее.

На практика сегашния ни кемпър служи превъзходно, единственото което ме мъчи е че е бавен, 6-метров алковен ARCA на шаси дукато 1.9TD '94г. Има си двуетажното легло, удобен е, но при 100 харчи 12, при 115 (което му е тавана) - 15. Ако го сменя с 10 години по-нов ще спечеля около 10 до 15 км/ч към скоростта на цена поне 15000 + стойността на сегашния, по вероятно 20000 и ще се сдобия с 2-ра употреба машина която трябва да се препипва от-до. Ами не ме кефи тая перспектива.... Предпочитам да си купя бус 160к.с. който без проблем върви със 140 на автопилот и по баири, а вътре да си го направя както искам, а не да дебна за разпределение, което е "почти" добро. Помисли Wink
Върнете се в началото
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз доста се бях заиграл за тази идея миналата зима,но как да си купиш бус на 150 000 км ,като същите в цивилизования свят ги продават на 600-800 000 км....
Върнете се в началото
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това е проблема на бусовете. На 5 години са на 500 000 км. Иначе идеята е добра , но според мен бус, дори дълга база няма да стига за 4 членно семейство. Поне на мен ще ми е тесен
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди месец и половина дойде клиент, който искаше да му оборудваме бус на кемпер. Дълга база спринтер, удължаван още... Доста зле удължен. Но..
Бусът беше към 16 000 лева, без удължаването, то беше 5000 лева с боядисването. На две места му бяха калкулирали нещата и изглеждаха доста зле - с оборудване втора употреба, до колкото може - 23000 лева с труд и дърводелските работи. С ново оборудване и олекотени профили за дърводелските истории - 34- 37000 лева. Това включваше климатик, печка, бойлер, баня, тоалетна, инсталация, солари, антена и мултимедия. Прозорци и люкове. Аз само го огледах и просто му споделих, че това е абсолютно безсмислено да се направи на бус на 370 000 км. от Италия, демек на поне 700 000. Препоръчах му да му сложи само седалки, да стане пътнически и да го продаде. Послуша ме и.... ми купи стария кемпер в последствие Very Happy Като не съм му го предлагал аз, а негов приятел на един по-късен етап.
Върнете се в началото
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii написа:
това което търся не съществува на цена под 25Е, ако не е давено, опожарявано или прочее.

Зависи какво търсиш.За 25000 евро има прекрасни и оборудвани предложения както от частни лица така и от автокъщи.Но бюджета на Камен е 30000 лв.+15% ,което не прави 25000 евро.
Върнете се в началото
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен предимството на кастенвагена е ,че можеш да си го правиш по етапно с времето. Не хвърляш пари накуп. Спалня като имаш и вече можеш да пътуваш. Като заделиш някой лев - продължаваш. Но въпреки че не съм се отказал все още от идеята , "липсата на въздух" вътре си е очевадна. Скоростта наистина е предимство ,но при дълго пътуване не сме на състезание. 1000 км могат да се минат със всеки кемпер и разликата няма да е повече от час , час и половина. Така ,че засега съм ЗА фабричен кемпер с достатъчно обем вътре.Два последователни дъждовни дни и ще осъзнае че за тези 30-35 000 лв за буса ,може да се вземе добър кемпер.
Върнете се в началото
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

+1
По мое мнение кастенвагена е тесен са двама големи с две деца.
Върнете се в началото
Adrian

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предишния кемпер ми беше Франкия, 7 метра, със задна спалня. След като го продадох реших да търся ДУкато 2010 и да го правя. Влязох обаче в един такъв, и установих че двама плюс две деца няма къде да стъпят. А няма нищо по тъпо от това да се прескачаме в кемпера, докато се разхождаме някъде. Сега кемпера ми е 6.10, и е на границата. Все едно от тристаен влизам в гарсониера. Но получих маневреност. Изобщо , според мен кастенвагените са си твърдо за двама души, преко сили с малко дете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Сеп 16, 2017 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91490529842428836&slink=4nnyyd
Върнете се в началото
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Нед Сеп 17, 2017 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споделям моят личен опит ....
- запалих се по VW костенурките /старите/ през ръцете ми минаха 14, от които продадох 3 в Германия....Сега ако трябвя дя си купя, ще си купя готова.
- запалих се по картинг ..... правих струвах и накрая пак си купих, готов, направен готов за състезания
- запалих се преди много години по кемперите, имах естествено и VW, така и не станаха на кемпери и накрая си купих ГОТОВ
Хора живота си тече,
Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети