kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Купуваме кемпер - 6 места, над 110 коня
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 8:18 pm    Заглавие: Купуваме кемпер - 6 места, над 110 коня Отговорете с цитат

Здравейте приятели,

Търсим усилено кемпер!

Предпочитаме да е от часто лице, колега къмпингар, приятел!

Предпочитаме също:
6 и нагоре спални места.
Двуетажни легла са предимство.
Задно задвижване е предимство.
Поне 110к.с.
Климатик към мотора е предимство.
6 места за возене.
Запазен и светъл интериор е предимство.
2001 година и нагоре е предимство.
Да може да се ползва през зимата.

Можем да направим компромис с някои от параметрите, ако определено предложение ни грабне!

Подготвили сме 25000 до 30000лв. Кеш.
Ако случайно продавачът има някакъв интерес, имаме джип и каравана за бартер/продаване/разменяне/ доплащане.

Отворени сме за всякакви предложения, дори и малко над приготвения бюджет.

Пишете на ЛС или 0876668689 (може вайбър, ако е късно и се притеснявате дали е удобно)

От София сме, но сме достатъчно мобилни.

Поздрави
Камен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Качо, очакваш ли такъв кемпер ( 6 места, зимно изпълнение, задно предаване, над 110 к.с.) да не влиза в хипотезата "претоварен" съобразно максимално допустимата маса в регистрационния му талон? Smile
Успех в търсенето!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само като информация - нашия кемпер е 6м, 6места, зимно изпълнение, предно предаване, 128к.с.. По талон се води 2800 празен, 3400- обща маса. Реално когато е без никакъв багаж и хора сме минавали на преглед и като го мерят там излиза 3150. Иначе с 4 човека и багаж - дрехи, храна, вода, столчета, маса, някое колело ставаме 3600. С едномесечния багаж за Норвегия - 3800 Embarassed
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 3:02 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

Здравейте!

Ачо, прав си!

Лекинко променяме параметрите:

Ще намалим местата за спане на 5 (двойна + четворна седящи групи + алковен или падаща спалня)
Конски сили: над 100

Задното задвижване си остава задължително изискване!

Поздрави,
Камен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това да намалиш спалните места от 6 на 5 не мисля че ще олекоти особено кемпера. Това е просто въпрос на разпределение. Просто търси кемпер. който да е на дължина до 6м. Има такива, които са алковен, двуетажни легла и седяща група и понеже са по-компактно разположени на по-малка дължина кемпера идва по-лек. Примерно банята няма да е с отделна душ кабина, седящата група ще е по-тесничка, няма да има просторно багажно, но пък печелиш в тегло.
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Качо, исках да кажа, че няма смисъл масата да определя избора ти. Както сам знаеш, всички по-големи кемпери, да ги наречем "семейни", излизат от 3,5 т. Аз лично се консултирах с инспектор от ДАИ, двама квартални "катаджии", както и с няколко мои приятели - професионални международни шофьори. Всички са на мнение : "Карай с официалната регистрация, никой няма да те закача." Ако аз бях в твоята ситуация, масата нямаше да е от значение, ако документите на кемпера са за B категория. Разбира се, ще се намерят и други мнения.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BabyfaceBob написа:
Качо, исках да кажа, че няма смисъл масата да определя избора ти. Както сам знаеш, всички по-големи кемпери, да ги наречем "семейни", излизат от 3,5 т. Аз лично се консултирах с инспектор от ДАИ, двама квартални "катаджии", както и с няколко мои приятели - професионални международни шофьори. Всички са на мнение : "Карай с официалната регистрация, никой няма да те закача." Ако аз бях в твоята ситуация, масата нямаше да е от значение, ако документите на кемпера са за B категория. Разбира се, ще се намерят и други мнения.

Абсолютно вярно. Всички с по-големи кемпери караме по ръба на бръснача и това го знаят отлично всички служби. Заблуждаваме се, че минаваме метър и другите пасат трева. Просто известна доза късмет и спазване на абсолютно всички правила са формулата, с която всеки пътува по света и у нас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 5:17 pm    Заглавие: ре Отговорете с цитат

А как стои въпросът с таксите, ако е регистриран 4200кг (M1) и имам категория С? Много по-скъпо ли е пътуването по съседните ни страни - винетки, тол, ферибот?
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ферибот се плаща на линеен метър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тол таксите са на височина, За винетките...кемперите май навсякъде са 2-ра категория. Пак никой не тегли. В Словения не ми искаха талон. Казах кемпер и ми взеха 13 евро Smile
Върнете се в началото
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2017 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

15 евро - техническа грешка hammer
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 6:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изискването за задно задвижване стеснява жестоко възможностите, повечето големи кемпъри (6-6.80м) на дълго шаси дукато с хубави гуми се справят отлично зимата. Ако не държиш на "лукса" масивни мебели или двуметрова перманентна рампа за мотор от солидни железа обърни внимание на "евтините" италиански марки а ла Елнах. Допълнителна екстра при тях се явява подгрятото отделение за газови бутилки, италианците ползват пропан-бутан като нас, така изкореняваш един проблем в зародиш.
Успех ☺
Върнете се в началото
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 7:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз искам да съм свидетел на първото излизане зимата със задно предаване. При моите 800 000 км изминати с бусове , защо ли си купих Кемпер с предно. .. Един приятел се мести зимата и ми звъни и вика , абе да ми дадеш твоя бус (с предно предаване е.) Питам го що бе вашата фирма има 7 буса. А той ти луд ли си те са всички със задно предаване. А ставаше въпрос само за транспорт в рамките на града. Не исках да пиша това в темата на Камен, но не се сдържах просто. Както и не искам да влизам в спор с колеги с кемпери със задно. Качо гледай си и Кемпери с предно не се филмирай.
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тонин написа:
Аз искам да съм свидетел на първото излизане зимата със задно предаване. При моите 800 000 км изминати с бусове , защо ли си купих Кемпер с предно. .. Един приятел се мести зимата и ми звъни и вика , абе да ми дадеш твоя бус (с предно предаване е.) Питам го що бе вашата фирма има 7 буса. А той ти луд ли си те са всички със задно предаване. А ставаше въпрос само за транспорт в рамките на града. Не исках да пиша това в темата на Камен, но не се сдържах просто. Както и не искам да влизам в спор с колеги с кемпери със задно. Качо гледай си и Кемпери с предно не се филмирай.

Кемпера не е бус. Кемпера е претоварен бус. Зависи от конкретния модел, но неслучайно зимните кемпъристи търсят задно. Имал съм и двата, с предно става също ако е дълго шаси, но не е като със задно.
Върнете се в началото
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Задното е по добро единствено ако дърпа платформа или двуосно ремарке. Знам че Кемпера е натоварен бус. Дори натоварен с 2.5 тона на спринтер дълга база избягвах зимата да спирам под лек наклон щото няма потегляне.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Кемпери Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети