kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Моят грях
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Veritas

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2017 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубаво казано,с кеф четох и зяпах снимки пък и някоя лига пуснах ей така за кудош Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2017 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дафи написа:
Не зная и аз... Very Happy Но където и да е, събитието ще бъде отразено.
Георги Геков подсказва нещо интересно.Пък ако даде и малко инфо за този извор, няма да му се разсърдя.Координати, условия, подробности...

Здравейте Дафи и съпруг(Мите,Митьо,моя......) Very Happy Родопите са уникални и където и да отиде човек се прехласва. Знаете си го. Това си е планината на варналии,но може на бургазлии да стане:-). По същество, извора на Арда е над село Горна Арда,по-точно над махала Билянска. Нищо особено не е извора,но местността е уникална. Прехода е около 2 часа в посока,може да видиш гроба на магарето на Настрадим Ходжа Very Happy или да пресечеш границата. Координати където намериш равно място,условията са ....ако си с маратонки ОК, подробности на тел. 08979893седем 3 Very Happy .Имам ятак там. Друго което бих споделил е х.Момчил юнак и околия,ей да не пропуснете обсерваторията ако не сте били. По-надолу Момчилова крепост,но не през с.Тикале, е аз предпочитам този път Very Happy като гледам не ви е дълъг кемпера но има доста черно. Поздрави и не спирай да пишеш, благодаря за споделеното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 6:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Георги Геков написа:
Дафи написа:
Не зная и аз... Very Happy Но където и да е, събитието ще бъде отразено.
Георги Геков подсказва нещо интересно.Пък ако даде и малко инфо за този извор, няма да му се разсърдя.Координати, условия, подробности...

Здравейте Дафи и съпруг(Мите,Митьо,моя......) Very Happy Родопите са уникални и където и да отиде човек се прехласва. Знаете си го. Това си е планината на варналии,но може на бургазлии да стане:-). По същество, извора на Арда е над село Горна Арда,по-точно над махала Билянска. Нищо особено не е извора,но местността е уникална. Прехода е около 2 часа в посока,може да видиш гроба на магарето на Настрадим Ходжа Very Happy или да пресечеш границата. Координати където намериш равно място,условията са ....ако си с маратонки ОК, подробности на тел. 08979893седем 3 Very Happy .Имам ятак там. Друго което бих споделил е х.Момчил юнак и околия,ей да не пропуснете обсерваторията ако не сте били. По-надолу Момчилова крепост,но не през с.Тикале, е аз предпочитам този път Very Happy като гледам не ви е дълъг кемпера но има доста черно. Поздрави и не спирай да пишеш, благодаря за споделеното.

От сърце благодаря kiss
Като изключим обсерваторията, не сме били по тия места.Със сигурност ще се възползваме, звучи много добре. piligrim
Видим ли зор, ще звъним.
И да, ще драсна някой ред след това computer
Върнете се в началото
Asteri

Местожителство: UK

МнениеПуснато на: Нед Авг 20, 2017 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разказ шарен като родопска черга Bravos
И салатата от печени чушки ми е любима, но последния път като опитах да си насадя такива, във всяка чушка се бяха настанили да живеят буболечки и не стигнах до салата Confused На семената пишеше "източно-европейски пипер", екзотика Very Happy Манатарките не знаех че изглеждат така, сега се усетих че в супера ги продават като "горски гъби"... Пак тръгна разговора за ядене, ама от тоя чист планински въздух огладнявам Laughing
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2017 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извора на Арда е найстина красиво място. Има два основни пътя. През комплекс Гераница и от махала Билянска. Комплекса е чудно място. Трябва да се види. Кемпера може да се остави на центъра на Горна Арда и да се мине през Гераница и връщане през Билянска. Аз го взех по този начин за малко над 3 часа, но не съм критерии, сам бях и вървя бързо и не спирам никъде, а минах и на пряко, през гората, като следих върха над изворите.
Не пропускаите Агушевите конаци в Могилица и пещерата Ухловица. Според мен е най-красивата в БГ. Има супер интересни алпииски преходи в Гарга дере. На пътя е има телефони за връзка с алпинистите. Въжета, лодки такива неща. Една от крепостите на Момчил войвода е по път, забравих и името, но има табели. Има един разказ за петте ракии потърсете го в нета, излиза на първо място.. Написан е за селата Гьоздовица и............../ не се сещам, пиша от телефона и не мога да проверя/ които са точно преди Горна Арда, интересни автентични села.
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2017 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
Извора на Арда е найстина красиво място. Има два основни пътя. През комплекс Гераница и от махала Билянска. Комплекса е чудно място. Трябва да се види. Кемпера може да се остави на центъра на Горна Арда и да се мине през Гераница и връщане през Билянска. Аз го взех по този начин за малко над 3 часа, но не съм критерии, сам бях и вървя бързо и не спирам никъде, а минах и на пряко, през гората, като следих върха над изворите.
Не пропускаите Агушевите конаци в Могилица и пещерата Ухловица. Според мен е най-красивата в БГ. Има супер интересни алпииски преходи в Гарга дере. На пътя е има телефони за връзка с алпинистите. Въжета, лодки такива неща. Една от крепостите на Момчил войвода е по път, забравих и името, но има табели. Има един разказ за петте ракии потърсете го в нета, излиза на първо място.. Написан е за селата Гьоздовица и............../ не се сещам, пиша от телефона и не мога да проверя/ които са точно преди Горна Арда, интересни автентични села.

Много благодаря, че ме подсетихте за този впечатляващ, изконен разказ.Помня, как ме впечатли, като излезе...Препоръчвам го на всеки, който не го е чел!

http://www.public-republic.com/magazine/2013/05/105589.php

Благодаря и за целия маршрут, звучи интересно и ще бъде осъществен!
А да...благодаря и за съвета ви за каньон Матка в Македония.По ваша заръка го посетихме и наистина се оказа най доброто в Македония!

blue flower
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2017 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed
Посетих преди години и двете села, Гьоздевица и Гудевица, заради разказа, но той няма нищо общо със селата. Даже табели и знаме си нямат. Предполагам, че Георги Бърдаров не ги е и посещавал. Местните знаят за разказа, но не се изказват мило за автора. Явно си е писан в София. Това не означава, че селата не са интересни, даже пътища за каруца нямат както трябва. . Над село Гьоздевица е родопският връх Ком с каменен параклис на върха. Иии, местните постоянно ме предопреждаваха за мечки. Трябва да се внимава.
След Гудевица на около 3 км. е къщата на Валя Балканска. Черен път.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети