kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Вихрен – Ад или Рай?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2017 7:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А бе ти не спиш ли бе? Кви са тия постове в 3.55ч.?
... сетих се, още те е яд, че закъсня онзи път и пропусна да видиш розовото на върха. Сега колкото и да ходиш - няма. Иначе достойно си се представил, само дето пак си се отървал от онези с гумените ботуши. Поне да беше взел колелото без педали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
plaskom

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2017 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече пътя от Шилигарника към хижа Вихрен е затворен от 9:00 до 17:00.
Само в тази посока, обратно "нема проблема".
Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2017 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щото ще помогне с нещо. Трафика почна към шест сутринта и в осем горе на хижа Вихрен вече беше леш. Но е хубаво да се знае.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2017 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак добре че не е затворено изцяло.
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Авг 08, 2017 7:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Как няма да има трафик и навалица ,като разказвате и показвате колко е хубаво всеки иска да отиде там. Very Happy
Върнете се в началото
Роси и Стоян

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 7:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова много ни навихте за тези планини , че стегнахме раниците и не можем да дочакаме края на пътеписа. Имам нужда от бърз отговор , колко време ви отне прехода отиване и връщане до Синаница?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, сега! Припряност някаква! Как да кажа, че сме се върнали, като няма доказателства, че сме и стигнали?! Още сме на Бъндеришка порта!!! Тепърва ще качваме Муратов... Или го качихме вече...? Трябва да погледна Smile
От паркинга на Бъндерица, през хижа Вихрен и Бъндеришка порта, се моткахме около шест часа. С качване на Муратов. На връщане, през циркусите и качване на Вихрен, около 11 часа. Със спиране за обяд и други неща... Това с 20 килограмови раници. Е, моята. Девойката припкаше с едни десетина Smile
Ако няма да се връщате през Бъндеришка, трябва на отиване да предвидите и качване на Синаница. Най удобно е по билото, при пресичането му над хижа Синаница. Ако ще се връщате пак от там, може и на следващия ден. Билната пътека, между Синаница и Муратов, също е много интересна откъм гледки. Ама е по тежичка от маркираната
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз връх Синаница не можах да го кача, но преди няколко години поне стигнах до хижата. Трасето по маркировка го дават 4 часа, на мен ми е като за 6ч - спокойно и не много натоварващо.

Ние спахме на палатки на х. Бъндерица. Станахме по тъмно в 5ч следва оправяне, събиране на катуна и с колата до х.Вихрен. Оттам в 6ч. тръгнахме нагоре с Жоро и децата. Те бяха по-малки и хич не спореше. Някъде по обяд успяхме да качим Бъндеришката порта. Малко след това се разделихме, защото с темпото което вървахме нямаше шанс да стигнем. Те поеха наобратно, аз към хижата. След около час и малко я стигнах. Почивка, хапване, малко снимки и някъде към три следобях хванах обратния път. Точно като стигнах Синанишката порта времето доста се влоши и аз като Кума Лиса викам беж крачета да бягаме. Та с максимално бърза крачка тип подтичване и доколкото ми го позволявше умората се опитвах да се изплъзна от дъжда. Не ми се получи много добре защото точно на слизането по Бъндеришката порта заръмя и как не се претрепах по ония камънаци още се чудя. От там надолу го карах почти на свалени обувки, че тревата беше по-мека от стъпалата на обувките ми. Така някак криво ляво стигнах до х.Вихрен и колата преди същинския порой. Часовника показа малко под три часа и половина от тръгването от х.Синаница.

Ако трябва да го мина пак трасето х.Вихрен - х.Синаница - х.Вихрен с нормално за мен темпо го оценям на 11-12 часа общо за отиване и връщане.
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз моите времена го дадох без деца, но пък с тежки раници и от Бъндерица. Ако ще го правя без нощувка, тоест малката раничка с вода, два сандвича и една бира (другата от хижата), мисля, че ще съм с маратонките и поне една трета ще го тичам. Това с тазгодишната "форма". Миналата година щях да тичам и подтичвам поне на половината Smile Тогава времената не са за коментар Smile Сега нямам колена и глезени за тази работа Sad
Ама Синаница и ние не го качихме, та може да се съчетаем и да прескочим до там Wink
Върнете се в началото
Роси и Стоян

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря за бързите отговори Very Happy
Първо искам да се извиня на chicken за припряността , но при нас е проблем да почиваме заедно повече от ден и затова все с нетърпение чакаме планираните отпуски. А сега рязко ни се уредиха 3 дни почивка и бързо реших , че това е момента за планините, а Синаница отдавна ми е мечта .
В крайна сметка докъдето ни стигнат силите , ще се порадваме на красотата на природата Very Happy Все пак сме "кашкавал туристи", не сме в първа младост .....имаме си и болежки. Приготвих кремчето "Матсан дойч", като на рекламата мажа коленете и качвам върховете big laugh big laugh
chicken с нетърпение чакам продължението на пътеписа . Това за мен тук са най - хубавите раздели , да пътувам виртуално с писателя, да гледам снимки на познати и непознати места. Чрез тях се поддържа страстта ни към пътуването.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен да ви пожелая да си изкарате приятно Smile
А къде ще нощувате всъщност? Щото... И вижте прогнозата за времето!!! Както казва Дани, онези камъни мокри са брутални. По принцип Питин си е шитня Smile
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета, пия си бирата, чета, пак си пия бирата и ви се чудя, що се опитвате зорлем да си докарате инфаркт? Ем казвате, че сте "кашкавал туристи" и то на някаква възраст. Що не си закарате кемпера до Белмекен да кажем и си направете двучасова разходка в околността. После си седнете на по чашка мавруд в хладната вечер и се отдайте на природата.
p.s. Ако искате снимки от преди три дни на 2300 надморска височина кажете.

Последната промяна е направена от Гого на Чет Авг 17, 2017 7:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Роси и Стоян

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Освен да ви пожелая да си изкарате приятно Smile
А къде ще нощувате всъщност? Щото... И вижте прогнозата за времето!!! Както казва Дани, онези камъни мокри са брутални. По принцип Питин си е шитня Smile

Благодаря Very Happy Следя прогнозата за сега дават хубаво време , дано да не се промени , че в планините бързо идват изненадите . Ще нощуваме на поляната , където бяхте и вие .
Миналата година , когато катерихме Вихрен пак се бяхме позиционирали там и ни хареса.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, въпроса беше дали на Синаница ще ходите за един ден, или ще нощувате и там. Щото места най вероятно вече няма. Може палатка да има свободна, ама не вярвам
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого, ква бира пиеш ве! Не четеш ли форума?! Друго е вървежно да се пие! Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети