kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Вихрен – Ад или Рай?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Asteri

Местожителство: UK

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сговорна дружина планина описва The best

Онемяващи гледки, идвах, гледах, не намерих думи. После минах пак да погледна, и да препрочета, щото това си е такава класика Very Happy Ма много спортно сте го ударили, празна маса, няма бира Mr.green
Наздраве за чистия въздух! cheers beer
ssuper
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
DaniKat
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей хора,шапка ви свалям! thumb up Bravos
Върнете се в началото
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Шапка ли?! Ще ви кажа какво ми причиниха тия хора! Че единственото, което чувам от жената от два дни е "Лошотия". Това за мен. Аз съм лошотията!
Слад като я са се разходили, я не, без нас (видяхме ги да се връщат от нейде, ама това са само слухове), а след това и толкова дразнещо описателно разказаха, че и със снимки, аз казах - Ше им кажа аз на тях!
Речено-сторено. Газ по магазините, щото не можело по токчета и домашни чехли. Да де, ама пари за обувки няма, пък и стигнах до 4 стотака, ама плавниците, с които шляпам по таз земя, не влизат в нищо. Ама се сетихме за Декатлон, та натам. Първите чепици или бяха правени за копита, или, ако са били правени за човешки крака, моите са копита. Ама съвпадението беше някакво такова. Надникнах в другия ред и се захласнах по едни с керемиден цвят. Нахлузих ги и се оказа, че са отлети по крака ми! 163 лева! Преглътнах ги, още малко дреболии и в колата. Ще ходим на Пирин!
Да де, ама с чисто нови обувки и двайсе кила раница на Пирин... Не те, ами аз щях да видя...
Решаваме едно бързо качване до връх Камен дел, че не сме ходили, и обратно. През Боянския водопад, че и там не сме ходили. Бе ние и на Черни връх не бяхме ходили, ама се отчетохме предния уикенд. И малкото дете, размахвайки ръка, ми отговаря на глупавия въпрос -Абе как мога да съм изморен, като ме носят!
Това оня същия, с гумените ботуши...
Както и да е, тогава бях с едни други, домашни чепици...
Та тръгваме към Камен дел да разтъпкваме обувки. Аз едни нови, жената едни стари. На нея толкова и се откъсна от сърцето. На Вихрен и друго и се откъсна от обувките, но това няколко дни по-късно Smile Та набързо. Качваме се и слизаме. Двайсе километра по късно се почна с "Лош човек си ти, Ивайло! Лош човек!", като накрая, има няма час преди Бояна, мина на краткото "Лошотия". Но това беше само за момента, не като сегашната двудневка.
И това както и да е.
Готови сме ние за Пирин. Палатки, чували, стафиди за пауър...Дори и крайна цел... Само маршрут си нямахме...
Зачудихме се как да се качим до Бъндерица, ама още ни беше гузно, че предния път караваната я качихме до горе с работещ климатик в колата, докато Владо Станимиров е изнемогвал с набичено парно... Wink Пък и спирачки още оправям (тихо, да не чуе Тодор, ама едва днес свалих едното търкало Wink )
Та решихме да е по-спартанско, за измиване на съвеста ни Smile Свалихме и втория ред седалки, нали сме без децата, та стана едно скромно местенце за спане. Има няма 2,50 на 1,20... Smile
Петък вечер. Храната е предвидена, като да няма за петък вечер, ама пък има кръчма Smile Да де, ама две катастрофи по нататък, със съответните задръствания, след изпълзяването от Софето, стана ясно, че ще трябва да покарам по бързичко, за да успеем. Стигнахме горе на кръчмата в десет и десет, като да ни кажат, че са приключили. После ни нахраниха, докато персонала вечеряше на съседната маса. И ни напиха де. Добри хора. Нищо, че бяха спрели Ивана Smile
После по леглата. Така де, в колата. В пияна просъница окончателно решихме, че първия ден ще е до Синаница по стандартния маршрут.
Утре ще им кажа аз на тях!

Последната промяна е направена от chicken на Пет Авг 04, 2017 11:09 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2017 8:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, пиле ...
Как ти завиждам в момента ... hipi
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2017 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента не ми завиждай! Това мина уикенда. В момента съм си в Софето със схванати крака и отивам да пазарувам грес, че вчера някак успях да изтърва всичко по главината на краваната в пясъка Smile От шплента до лагерите Smile А в събота трябва да тръгнем на нейде, нищо, че и идея си нямаме накъде. Не, няма да е планина, за Бога!!! Smile
Но авансово мога да споделя, че вече съм готов да се закълна, че определено гледката от Муратов връх е много по добра от гледката от Вихрен. Дори и да е само заради това, че от Вихрен не се вижда Вихрен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2017 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
А в събота трябва да тръгнем на нейде, нищо, че и идея си нямаме накъде. Не, няма да е планина, за Бога!!! Smile
)

В Девин на 27.07 са открили нов аквапарк...термален....27-29 градуса водата.....
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2017 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И от Кончето има чудесна гледка към Вихрен Mr.green
kvp155

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2017 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле, без онзи с ботушите не тръгвай на никъде. Това ти е грешката.
И този уикенд ако ги оставите ... ще ви порицаем публично. Може и линч.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Децата ще ги вземем утре от Слиуен, ама още не сме решили къде да ги заведем.
Но ставаше дума за Пирин, в частност Вихрен, до който я стигнем, я не... Колебаех се дали е за тук това нещо, че бяхме без караваната, ама ше ви кажа аз на вас! Пък и в колата имахме пълен размер легло, газов котлон и кафеварка. Кво му трябва на човек...
Та поспахме ние, без мен. Към шест се надигнах и това беше. Идеално, да драснем преди туристите Smile
Две кафеварки по-късно, нейде към 8:48 се изтреляхме. Всички туристи преди нас, но не ни пука, в друга посока сме... Втората кафеварка се изсипва в термоса, който всеки път се чудя защо мъкна и връщам, при положение, че на следващата сутрин кафето и в него е ледено...

Първите крачки са най трудни

И следващите

Но едно селфи с ми и други красоти винаги оправят нещата

Все по-високо и по-високо, към първата цел - Муратово езеро

До тук добре. Дори двайсе килограмовата раница не натежа много. Само към то двайсе и пет я усещах.
Но предстоеше Бъндеришка порта. Нещо, което тогава, като човек, не стъпвал в Пирин, не осъзнавах... На следващия ден знаех, че вертикалните пътеки са най нормалното нещо на света, но тогава...
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кратка почивка със шепа стафиди и сурови ядки... Всичките гликогенни депа бяха облизани, та трябваше да се презареди. Пропуснах да се похваля, че тръгнахме на по едно кафе и оставихме закуската за по-нататък. Случи се към 16 часа. И си понесохме последствията Sad
Та все по-нагоре и нагоре, разбира се...

по пътеките

Едно семейство с малки деца ни изпревари, ама кому е интересна такава дребнавост, пред величието на планината. И клишетата Smile
После видях за какво иде реч у Пирина. Но точно на отвесното се бяха опнали тия жълти работи, усърдно налазени от стотици пчели и така сладко замириса на готов продукт, че се заоглеждах за буркани с мед, напълнени, запечатани и надлежно етикетирани като за Миро Найденов.

И билото. Бъндеришка порта, със щръкналия отгоре Муратов връх...
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още не сме стигнали до Вихрен, ама ще ви кажа аз на вас!
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И чий ще го дириш там?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имай търпение пък ти бе! Веднага ползите търси! Ся ме вкарваш в размисъл...
Чий! Ничий! Имам да си им го връщам, че не ме взеха предния път! Ще им кажа аз на тях!
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2017 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли с кой да делнете една ракия докато обръщаш пържолите на брега на някой язовир в планината на прохлада, та ще се напиняш да превземаш баирите у тия жеги на тия години?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2017 2:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Заядливец! Не можа ли да кажеш нещо за ракия, ми годините ми захапа! Wink Знаеш ли откога отлежава една в караваната... Ще стане на моите години
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети