kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Търси се каравана
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оф, пиша от телефона с краката си и после не мога да редактирам...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми ,не ги разбирам аз караванските работи......
Щом така казваш.....
Явно тая каравана не става......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момиче на 10 и бебе на 3 месца, това все едно да имаш САМО ЕДНО ДЕТЕ .Докато бебето поотрасне за да му трябва място за спане, девойката ще е абитуриентка и ще нощува у приятеля си.
Та ,за караваната при Митака: Огромна спалня с врата, Под леглото багаж за цял ТИР да разтовариш,лягат си децата ,затваряш им, ти си седиш в дневната . Тоалетна, баня, кухня, хладилник, телевизор- всичко си е при тебе. Не се налага да "влизаш при спалнята" за кенеф ,както е при френските спални. Децата спят, ти си си в хола. Като ти се приспи, лягаш си, дневния кът е достатъчно широк 140 на 190 е някъде.
Супер разположение! Като се замисля, имал съм май някаква такава каравана ,та спомените са ми истински.То , и други в тоя форум са имали такова разпределение, да кажат.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Късо е сепарето. И тясно. Не става за двама възрастни. Не помня какво беше, че минаха месеци от тогава, но Митака да хване рулетката и да каже.
Казвам го като човек, който много хареса караваната. Но.
Мислех я като вариант с двуетажна спалня, като едната половинка на горното легло се плъзва под другата, за да има достъп до шкафовете все пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, сега видях! Владо, не съм казал, че не разбираш караванските работи, а, че имаш друг тертип на ползване. Както виждаш съгласих се на времето с теб, взех си караваната, двуетажно легло не съм и няма да правя и се чувствам удобно в нея. Прекрасна си ми е. В смисъл, последните излизания наистина си бях вкъщи!
Тези младежи искат друго. И положението при тях е различно. Не е въпроса да се дават едни пари и да се правят много компромиси. Не е въпроса само да имат къде да преспят. Съществува вероятност покрай някои обстоятелства да се налага (колкото и странно да звучи) да се ползва и като вила Smile
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Момиче на 10 и бебе на 3 месца, това все едно да имаш САМО ЕДНО ДЕТЕ .Докато бебето поотрасне за да му трябва място за спане, девойката ще е абитуриентка и ще нощува у приятеля си.
Та ,за караваната при Митака: Огромна спалня с врата, Под леглото багаж за цял ТИР да разтовариш,лягат си децата ,затваряш им, ти си седиш в дневната . Тоалетна, баня, кухня, хладилник, телевизор- всичко си е при тебе. Не се налага да "влизаш при спалнята" за кенеф ,както е при френските спални. Децата спят, ти си си в хола. Като ти се приспи, лягаш си, дневния кът е достатъчно широк 140 на 190 е някъде.
Супер разположение! Като се замисля, имал съм май някаква такава каравана ,та спомените са ми истински.То , и други в тоя форум са имали такова разпределение, да кажат.
Много цветно обяснено, дори на хора, които нямат поглед над караваните ще им просветне. Браво, наистина полезно мнение thumb up
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

През последните десетина години съм се срещала с най-разни хора с които се е завръзвал разговор за кемпери и каравани. Най-общо мога да ги разделя на два типа - едните им е ясно какво е това да ползваш каравана/кемпер, а другите си мислят, че е достатъчно да си купиш подобна екстра и всичко останало се нарежда от себе си. Не знам защо но тук имам чуството че става въпрос за хора от втория тип. Не знам защо но още от началото на темата като я отворя и все ми се появява въпроса "А сигурно ли е че това семейство наистина иска каравана?"

Think
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам защо темата заби в тази посока.
Гореспряганата каравана е прекрасна (всъщност не знам какво и има, че стои вече година, но не за това говорим сега). Изключително свежа, много приятна атмосфера. Приятно голяма баня като за размерите на караваната. Голяма камера... Абе никакви забележки! Два пъти ходих да я гледам. Ако сепарето ставаше на спалня за възрастни тази каравана щеше да е моя. Не знам защо въобще е тази полемика за тази точно каравана.
Дани, да, искат каравана. И исканията им са достатъчно конкретни.
За останалото си мисля, че отдавна не сте имали бебета Smile Може би е време Smile Ние така спретнахме второто. Приятели с бебе, я че хубаво... Smile
Та, ще възразя на Владо, ясно е, че бебето ангажира като разположение. Как я виждате каката да спи с бебето? Отвътре ли ще легне, или отвън на спалнята? Ще го прескача, като ляга и става? Като се храни посред нощ, като трябва да се успокоява... Да се спи на една спалня с бебе си е напрежение. Аз съм човек, който се върти много, особено лятото. С бебе спя на нокти. Така де, "спя".
В дългосрочен план? Владо, щерка ти е на колко, 17? Гледам плътно е по ходенията, не е забегнала с гаджето Smile
Защо трябва да се правят такива компромиси, сякаш тази каравана е последната останала на света?
Не са хора, които са се скъсали да ходят по хотели и ще правят сефтето с караваната. Концепцията като цяло е ясна, като има доста обстоятелства, които не са за тук, в подкрепа на такава покупка. Да не говорим, че последно време излязоха и още доводи за това. Единствените съмнения бяха от финансов аспект.
Смея да твърдя, че ние по-не знаехме какво искаме. Голяма, малка, нова, стара... Сега сме добре, знаем, че бихме качили евентуално до 5 метра максимум, но се съмнявам. Това, което сега ни тормози, е дали не искаме кемпер. Но финансовото състояние слага нещата на място Sad
Това, което те искат, Дани, е това, което и ти искаш общо взето Smile И ако не се беше издънила колата им, като възможности (по документи) сигурно тази седмица щяха да регистрират каравана от Пепи.
От продаваното към днешна дата харесват старозагорската и софийската с двуетажното легло, което спестява доста пространство, а е ОК за децата и сега и за в бъдеще. А като я няма щерката имат огромно багажно Smile
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само за протокола - ние 5 години сме спали първо с едно, а след това вече с две малки деца(от бебета) на едно легло. И това не е поради липса на легла. Имахме детска стая с две отделни легла, които стояха празни, но дребните мискини не искаха и да чуят да легнат там. Имаха си някаква лична идея за това къде трябва да се спи и аз по никакъв начин не съм искала да им чупя хатъра. Нямам съжаления по тоя въпрос , само споделам. Така беше докато не купихме караваната. Покрай нея и Боби и Марияна някак харесаха опцията да спят на отделно легло. Не че в караваната нямаше спалня с голямо легло, просто им ахареса всеки да си има неговото диванче и покрай това след морето и в къщи започнаха да спят в леглата в детската стая.

Сега по темата - аз понеже винаги знам какво точно искам, а тук някак четейки все ми се размива идеята с исканията та изразих съмнения. Ако наистина твоите хора имат подобна на моята гледна точка то значи би трябвало да се търси преди всичко уют и практичност, а не някакви конкретни технически изисквания, макар и човек да се съобразява с тях. Колкото и банално да звучи, когато си избирам подобно нещо аз първо гледам интериора - какво излъчване има, дали ме грабва, дали мога да кажа това е моето място. Примерно аз никога не бих си избрала дом който ми прилича на болница или навява спомени от времето на соц-а. Също така не бих си взела и нещо със светла дамаска, колкото и да е модерно или изглеждащо супер. За мен това е нещо което иска много съобразяване и поддръжка, което аз не съм склонна да понасям. Та в този дух на мисли, човек като попадне на интериор който го грабва си намира нячин да се впише в него, докато избирайки по характеристики колкото и да е уж функционален интериора все ти боде очите и под един или друг начин ти скапва кефа.
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно, Дани. То, и моята жена това искаше, ама и натресох текчето Smile
Затова и не си харесаха някоя от другите налични при Пепи. Всъщност харесаха една, дори повече от тази с двете отделни легла, но там надделя практичността. Френска спалня.
Тъй като няма аз да пазарувам каравана, ще ги заведа и при Митко.
Тук просто пуснах какво са си харесали. Младежа чете, нищо, че не може да пише. Аз лично не разбрах за какво беше цялото изписано и какъв е проблема, че са харесали нещо друго, и то такова, което ще им е по-удобно за ползване, а трябваше да се убеждаваме как не е проблем да се спи. Въпроса беше някой запознат ли е с еди кой си търговец, дали е виждал еди коя си каравана, която е на майна си Райна (спрямо Софето) в Стара Загора, и ако някой я е гледал и е видял нещо, заради което не си струва да се разхождат, да каже евентуално... Сега излезе и въпрос за тази, за която Владо припомни, с двуетажните легла (и с обикновената лапа)... През това време може да се появи и нещо ново при Митко или Пепи, "сигурните търговци"... Пуснах темата малко прибързано в този раздел, ако някой предлага нещо, за което се е колебал или бавил да обяви... Такива работи. А тръгнахме да се убеждаваме кой къде ще спи... Сякаш на нас трябва да ни е удобна, а не на тях. С младежа сме говорили много, гледал е много. Беше съпричастен с моето търсене. Разказвал съм му всичко, през което съм преминал във вижданията си за нещата, вече и на база опита... С доста не е бил съгласен... Човек никога не може да е сигурен, без да е опитал, но имат някаква идея какво би им било ОК...
За Бога, вярно, че отдавна не се е появявала такава тема, ама...! Wink
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ме разбирайте погрешно! И аз и той, което е по-същественото, сме благодарни за всички включвания! В никакъв случай не възприемайте написаното като на въпреки! Просто избягахме от същината. Захапахме чисто субективни неща. Изписа се много, но те са на изходна позиция, също така, както и преди пускането на темата.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2017 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто още не се е появила тяхната каравана Blink
ВаБоВи

Местожителство: Филипополис

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Просто още не се е появила тяхната каравана Blink

Точно..
Взех жената, малко капаро в джоба и при Митко.
Води ни към същия Детлефс.
Не, сменихме концепцията, искаме по-голяма.
Влязохме в сегашния ни ТЕК, позавъртяхме се, помолихме за по -скъпия...
Разделени легла.. жената каза твърдо НЕ, върнахме се в нашия си ТЕК...
И разбрахме, че е нашия.
До Пепи не стигнах Mim
А преди това сам обиколих 3 салона и бях шокиран от предлаганите каравани Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щерка ми е на 13, а аз живея в 16-ти апартамент.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2017 8:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно съм разменил числата, Владо! Моля за извинение!
А темата съвсем се отече!
Единствения от последните постове, в който търся смисъл, е изказването на Дани. Ако евентуално е намек, че има причина да не гледат точно тези каравани от точно тези търговци. Придружено с намигване Smile Ама надали точно това е имала в предвид, предвид това, че си имаме и възможност за лични съобщения, ако нещо по някаква причина е неудобно за казване на всеослушание.
Както и да е. Така или иначе нищо не стана ясно. Младежа утре ще ходи да види тази, която пусна Владо. Оказа се, че е късичка, а доста просторна, покрай двуетажните легла. И е лека. Няма перденца. Дано са свалени и запазени, а не липсващи. Оригиналните са арни. Няма обдухване от печката. Не, не е вярно, че не трябва!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети