kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Пътувай, спаси агне!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 5:44 pm    Заглавие: Пътувай, спаси агне! Отговорете с цитат

Гергьовден. Така и не разбрах защо се почива в понеделник, но щом казват... Да де, ама накъде?! Работата беше ясна, всички подробности ги има в съответната тема. Само дето прогнозите за времето бяха малко по-устойчиви от нашата посока. Благодарско на всички, включили се чрез почти всички форми на дистанционна комуникация. Биваше поне с някой да си кажем наздраве, ама... Не отговорихме на нито една покана... Без да влизам в подробности, в петък си легнахме без идея, а в събота се събудихме със съвсем друга. Нейде в съботни ранни зори, вече готови, решихме, че паркинга е неминуема първа спирка. Най малко защото единствената студена бира в къщата е в хладилника на караваната. Пък после може и в Борисова да си я занесем. Жената песимистично попита направо гумените ботуши ли да обува на децата, но аз не се оставям толкова лесно да ми развалят почивката и оптимистично отговорих - Кецките. Към 12 и 30 благополучно се добрахме до там. И тогава всички, така грижливо и дълго обмисляни планове пропаднаха! В хладилника 15,8 градуса. По Целзий. Набързо прелистих всичките 80+ страници тема "Хладилник", стигнах до извода, че караваната не е нивелирана (то това се и вижда) и намерих решение чрез клатене, лашкане, придърпване и побутване. Като за целта закачихме и тръгнахме. 13 часа! Първи завой надясно. Втори пак. Нормално беше да балансирам хладилника с два леви. Първия добре, втория го обърках. Посока гара Подуене. Работата започваше да мирише на "любимата" ми магистрала Хемус...
Така и стана и така и стана.

Продължихме де.

Пиш пауза и занавлязохме в Ловеч.

Право направо, че ни трябваше аптека и спешно презареждане с бира. Хладилника продължаваше да е на 15 градуса. По Целзий... Но не беше само нашия. И в тамошната Била нямаше нито един работещ... Лекинко се замислих за пържолите вътре в нашия, но навън беше 13 градуса, цели два по-малко, та реших, че вечерта ще ги извадя от хладилника и няма да се развалят...
Накратко, акостирахме пред Деветашката пещера. Платихме си общо 6 лева вход (всички "атракции" в Ловешко явно са на една цена Smile ), тъй като децата са още деца. Порадвахме се на Куче В Тръба и се запътихме към шпалира от търговци.

На връщане дори напазарувахме магнитче, като мерака ми да питам Кой обслужва на "МЯСТО ЗА СВИРКИ", бе секнат още като мерак, при мислата за реакцията на жената...
Това, което не разбрах и там, и по-нататък е, защо, за Бога, снимките на магнитчетата трябва да са като сканирани от вестник... Както и да е.
По пътя, както и през цялото пътуване, нямаше непрецопана локва

Деветашката пещера. Кой ли не е ходил... (ние не бяхме). Няма да изпадам в уикипедични отклонения, защото дори и пиейки в 3 сутринта слушам внимателно какво си говорят "старите" Wink

Не мога да не спомена един детайл, който междувременно вся объркване у мен. Заседнахме пред ограда с табела, съобщаваща, че от първи ноември до първи април е забранен достъпа навътре, заради спокойствието на прилепите. След малко чудене и сверка с иФона ( не знам за другите, ама тези работи знаят всичко) се успокоих, че Гергьовден си е на мястото и не аз съм човека, който не познава календара.

Обратно към колата и по пътчето. Следваща спирка Крушуна...
Ако си мислите, че имахме план за след това, да бяхте подсказали тогава. Ние още и бегла идея си нямахме...

Последната промяна е направена от chicken на Сря Май 10, 2017 11:05 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Крушуна. Пътя до там е учудващо приятен. Тесен, но с хубав асфалт.
Паркирахме на мегдана, под погледите на Братята и на фона на звуците на, как му викаха в следкопринченските теми... Народна музика...
След бърза консултация с младо семейство, люлеещо си децата на евро люлки на евро детска площадка решихме, че няма да ядем там, където става за ядене. На мегдана, на оня, народния фон... А времето напредва, всички сме гладни, а пържолите не знаят къде, освен в хладилника, ще се пекат. Който, в интерес на истината и негова подкрепа, вече беше на 14 и малко градуса. Насочихме се към входа на парка на разузнаване. След едно неуспешно пльокнато листо

дойде време да разберем, че разрешават кемпери и каравани само ей там, до реката:

Баткото е член на клуба по охрана, а парка се води на общината, та предполагам не той беше човека за разговор, но това беше положението в този момент. Нейде из форума има тема, в която колеги са се настанили вътре на сладурските полянки. Те да кажат как става. Аз теглих една и на баткото (на ум, разбира се) и на общината и си платих шестте лева вход. Решихме да отметнем и водопадите, пък после каквото стане.
За радост на децата имаше много кал

мостчета

водопади

Скали за подпиране

и места за почивка

А през това време ни настигна светлината на залеза

Обратно,

магнитче, а към къщата за гости Слънчевата къща ни водеше набичено от механата в двора гръцко... народно. И, О Чудо!, всичко си беше наред на мегдана. На фона на... Smile

А СЕГА НАКЪДЕ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма назад! Пътят се катери по Деветашкото плато

А нейде на север ми се струва, че виждам Дунава...

Пропуснах да отбележа, че целия ден времето беше на наша страна. Валя ни много дъжд, но в колата по пътя. Със спирането Райчо се облещваше и правеше деня прекрасен Smile
Но е време да се установим, и на мен започва да ми се посвива нещо в стомаха. Северна България, без идея къде съм и какво мога да очаквам... Говоря в единствено число, като глава и главен отговорник на семейство Smile

Последната промяна е направена от chicken на Сря Май 10, 2017 6:54 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, една снимка не качи с тебе, много си срамежлив 😛
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Събудихме се край пещерата Гарваница

а съвсем малко след това някои вече си чакаха закуската с нетърпение

За това местенце ми писа колега (предполагам) на мейла. Всъщност покрай това пътуване не спирах да се изненадвам откъде толкова хора имат толкова мои координати, но всичко е за добро, та не се оплаквам Smile
На отиване пропуснахме и двете черни пътчета, докато се чудех кое от двете, водещи до едно и също място, да хвана. Наложи се да обърна в селото, нещо, което не ми се искаше, покрай увеличаващата се параноя. Не искам излишно много хора да виждат, че отиваме натам. На излизане от селото нещо се нафърга по колата и караваната с шляпащ звук. Жената, отново песимистично, попита какво е това, а аз, отново оптимистично, отговорих - кал. Като паркирах и излязох от колата, миризмата разсея всякакви съмнения. Което ми напомня реплика на детето, гледайки едно огромно... нещо. - Мамо, това животно трябва да е било с много болно стомахче, щом е изакало такива... Но това ще е доста по-късно, в, имам чувството, друга България. Първата работа, след спирането, бе палене на барбекюто. Докато се разгорят въглищата (ще си взема едно коминче за разпалване) прелистих отново 80+ страници тема "Хладилник", не открих нищо полезно, изключих го, оставих го да изстине и пак го запалих. Тръгна, разбира се! Най-мразя нещо техническо, особено амоняци некви, да ми се запъват в неподходящ момент! Пак през това същото време нагласих и еднин датчик за движение да варди колата, която не откачих от караваната. Едва сутринта оцених написаното от Милчо в друга тема. Това си беше тъпотия и наистина някой можеше да си тръгне с колата, в комплект с каравана и нас в нея. Дори лапите не бях пуснал... Както и да е. "Спах" облечен... Не ми се смейте, наистина се бях ошашкал. Таях някаква надежда да намеря на място 3-4 палатки и 2-3 караванокемпери, но бяхме сами в задника на географията, между две села с един Бог и местните, знаещи, какво е населението.
Както и да е. Съмна.
Мястото става за спане. Ако човек трябва да спи в района и е с компания. Но долу, до пещерата, защото там, където се бяхме паркирали, вятъра не прощаваше.
Поредната европрограма. Не съм аз човека, който да дава оценки, но всеки път си тръгвам с усещането, не нещо не е съвсем така, както може да е. И това без да съм ходил кой знае колко по света.

И тук ударихме на табела и катинар.

Всъщност не бяхме съвсем разочаровани, защото нямаше начин да слезем с децата, но бих го направил. Но явно и това ще трябва да се проверява текущо в какво състояние е.

Последната промяна е направена от chicken на Сря Май 10, 2017 6:59 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В колата и нататък. Посока към Софето, но не съвсем, че още една вечер ни остава. Тъй като не обичаме да повтаряме пътища, решихме да се измъкнем към търновския път през селата.

Не го правете това упражнение с каквото и да е!!! Пътувах много деветдесетте, когато всичко все още беше в посока разпадане, мислех, че отдавна нещата вървят в другата посока... Чудя се как стигнаха до там тези, които са забучили табелите ВИНЕТКА след всяко село! Не им ли досвидя техниката! Сещам се за онуй грухтящото, дето обосноваваше новата цена на винетките, как припкаше с дебелите къси краченца след Него, хваналия Голямата Магистрална Ножица, на всяко откриване на отсечка, отсечица, отсечинченце и ремонтчета на горе изброените... Докато превключвам на втора току до табелата ВИНЕТКА, за да не се разглобят колата, караваната, зъбите ми и малкото, останало в тиквата ми (да не се бърка с Тиквоний трети!)... Но това е друга тема...
Иначе е изключително красиво! Доколкото видях, откъсвайки за секунда поглед от пътя Smile
Продължаваме към още по-хубави места, като Рибарица, Тетевенско Smile

Последната промяна е направена от chicken на Сря Май 10, 2017 7:01 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Георги Геков

Местожителство: София,Нови Искър....

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала пич, така е в родината ни е. Малка е, и толкова голяма, шарена и несигурна. Пътища разбити,цигани навсякъде, хладилника грее,а повечето искаме 4x4 за да продължим. Влече ни и колкото повече я опознаваме, толкова повече ни харесва. Успех ви желая.
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 7:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво за разказа. Но маршрута на картата го знам - направо ми става жал за шофера и композицията. Питай бе човек, телефона ми го има в профила. Иначе евала за ентусиазъма на пътуването Ви!
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, на главния път, при пиш паузата, се оказа, че няма много щети. Комарника на единия люк беше на пода, масата изкочила от държача и катурната на една страна, възглавниците на диванчетата си бяха разменили местата... Изминатото и новата порция дъжд ни убедиха да си спестим поне част от екзотиките на троянския балкан и към Троян се отклонихме по царския път. Минаваше ни се от тук от там, но в такова време няма пълно щастие.

За сметка на това и ужас на останалите на пътя, след Троян влязохме в "рая на караваните" Smile Добре, че не сме с 6-7 метрово чудовище Smile Щяха да ни приберат в най близкото специализирано лечебно заведение Smile
Това след малка разходка из Троян, в търсене на аптека. Страдам от киселини, а се оказа, че съм си забравил хапчетата. Не открихме, но, качвайки се на високото стана ясно, че само сме близнали града. За малко да се върна, че наистина си ми е гадно положението, но нямаше къде да обърна, та оптимизма надделя. Следваща спирка аптеката на Рибарица. Ако съществува такова животно Smile
Не, че беше лесно. В района табелите са дефицитни, всички пътища и улици в селата изглеждат еднакво "главни", а Гугълската навигация не мога да я коментирам... Вкъщи е пълно с всякакви китайски навигации и два Гармина, но това не са неща за щастливи хора Smile Нищо. Решенията на всяко кръстовище бяха бързи и грешни. На следващото се поправяхме Smile Хубавото на такава планина е, че в крайна сметка пътят е един. Каквито и отклонения, проявяващи собствено мнение, да има, те бързо влизат в правия път. А нейде далече вляво и нагоре паметника на Беклемето от време на време изплуваше от облаците...

Пиш пауза, малко красоти и раздвижване на децата по пустия път

Рибарица. Намирането на аптеката го оставям за нуждаещите се. То си е част от колорита на мястото, с петте километра по-нататък и вдясно, още километър и вдясно, след като са минали петте и връщането, вече вляво Smile
Голямото разочарование беше неработещия вече Експрес Рибарица, от който имаме и хубави и смешни спомени от преди 15 години. А сме гладни...
Върнете се в началото
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаех си аз, че няма само да я дупчиш тая каравана, ами и ще я теглиш.

Давай нататък, че и аз не подозирах за затворения вагон (какви пържени филийки правеха само). Остава и кръчмата на кървавото кледенче да са затворили, та съвсем ще я фтасаме.

Хубаво е да се обикаля родината. Грейват мили спомени.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

17 нощувки и 2000 километра от декември насам. Само уикенди. Не е самоцелно дупченето Smile
Е, знам, че на фона на вашите пътувания е нищо, но ние наистина нямаме време засега Sad
Важното е движение да има. Най вече за децата.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, спомени ...
Колко много време мина откак дечурлигата бяха дребни и ние подобно обикаляхме по същите тия места...
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos thumb up
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
chicken

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местност Костина. Ня бяхме стъпвали там 14 години. Мисля, че в темата с представянето ми има някакви снимки от тамошния мотосъбор, 2003 година, ако не се лъжа. Мястото е променено. Може би е правилно да се каже и облагородено. И с напълно свободен достъп, за разлика от Крушунските водопади и парка преди тях. Нещата изглеждат добре съхранени и без охрана. Огромна постоянна сцена, не напомняща с нищо ремаркето, което беше преди толкова години Smile
Деня мина в 24 каратов кеф. Сиреч тотално разпльокване. Проливен дъжд ни хвана на кръчмата, където хапнахме, а след това ударихме и следобедна дрямка под трякащия по караваната дъжд. Продължавам да твърдя, че този звук е по приятен в палатка.
После слънце, изпарения, изпълзяли гадини и всички локви на света, които трябва да се працапат... Следобедно кафенце... Нейде там имаше и вечеря...

Накрая ясно. Щастливи изморени деца в каравана Smile
Върнете се в началото
PirinVania
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив 0899843109

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много забавно!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети