kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
багажник на покрива и стълба за кемпер
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Мар 29, 2017 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TonyBoy написа:
Още един въпрос, тези носещи греди на кемпера от какъв материал са обикновено, стомана или нещо друго?

Де да бяха стомана. Само Хаймър, до колкото съм запознат, са с алуминиеви греди. Всичко друго е дърво Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Мар 29, 2017 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За по-новите Hymer не знам, но моят динозавър е със стоманени поцинковани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
TonyBoy

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Мар 29, 2017 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дървени греди... кофти, но пък "добрата" новина е че ще се пробият лесно отворите Very Happy
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 29, 2017 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Може, не съм се замислял, моите щандове бяха на фирмата Mero, но си прав. Имал съм събран щанд от някаква българска фирма, беше ме страх да влезна в павильона Very Happy

Ако павилионът ти е бил на външни условия няма как да е събран от немска или австрийска фирма, защото там тези изпълнения са забранени със закон Smile /При нас важното е бизнеса да върви, кой ти гледа сигурноста Sad /
В общи линии на основните производители на такъв тип конструкция /Сима, Октанорм и Меро/ сглобките на царгите са кекави, защото хората са ги произвели за щандове в затворени помещения /палати, халета и т.н./ Не съм виждал твоето Меро, но допускам, че е кръглата царга със сфера за сглобка /царгата с болт, сферата с резби/ и ако е това, е една от много здравите конструкции /сертифицирани за външна употреба/, но неудачна и много скъпа за багажник.
Моят съвет /по темата/ в случая е, че може да се използва алуминиев профил /дори и панаирен тип/, но в никакъв случай да не се разчита на машинката, която служи за връзка, а да се прибегне до болтове, нитове или аргон.

big dog
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Чет Мар 30, 2017 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно при теб решението е разпробиване с планки. Гледах много хитър багажник направен от две алуминиеви стълби, които се плъзгат една в друга. Горната част на стълбата се плъзга назад, докато долната е трайно закрепена. Когато горната стълба отиде в най- задно положение, тя пада надолу и задният и край е на земята..... закрепваш каяка ....вдигаш....плъзгаш и после се качваш само отзад да законтриш стълбите.
То и аз това съм го замислил, ама за догодина, че тази май не съм слушкал достатъчно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
коколандия

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2017 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

asentm написа:
Явно при теб решението е разпробиване с планки. Гледах много хитър багажник направен от две алуминиеви стълби, които се плъзгат една в друга. Горната част на стълбата се плъзга назад, докато долната е трайно закрепена. Когато горната стълба отиде в най- задно положение, тя пада надолу и задният и край е на земята..... закрепваш каяка ....вдигаш....плъзгаш и после се качваш само отзад да законтриш стълбите.
То и аз това съм го замислил, ама за догодина, че тази май не съм слушкал достатъчно Very Happy

Аз съм с такъв багажник и си возя каяка без проблем по магистралата. На Копринка живот и здрве може да се види на живо които се интересува. Въпросните стълби взех от VIC и си ги приспособих за моя покрив с алуминиеви профили без да дупча покрива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
АннаДим

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2017 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

коколандия написа:
asentm написа:

Аз съм с такъв багажник и си возя каяка без проблем по магистралата. На Копринка живот и здрве може да се види на живо които се интересува. Въпросните стълби взех от VIC и си ги приспособих за моя покрив с алуминиеви профили без да дупча покрива.

Колега може ли по подробно или снимки! Може и на лично.
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2017 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Химера няма греди. Сандвич навсякъде. Поне тези от 90-те.
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 6:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Trifonov написа:
Химера няма греди. Сандвич навсякъде. Поне тези от 90-те.

Моят е от 80-те още и със сигурност има поне вертикални отзад.
Един път бях закачил малко задния долен край и се откачи затварящата сглобката лайсна и ламарината се разлепи от пяната.
Та като го правих видях, че в края на панела има П-образен поцинкован профил и винтовете на лайсната всъщност се навиват в него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 7:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така. Вертикалните стени завършват с П-образена подцинкована ламарина в която се завива ъгловата лайсна. Други не. На много места има перпендиколярно на тази ламарина запоена кабелна мережа /като плосък кабел за маса/ дълъг по около 15 см. и влизащ в сандвич панела.
mlajo
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никои не съветвам да се качва върху тая бутафория, рано или късно ще протече Crying or Very sad
vgmateev

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2017 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам въпрос , как да кача каяк на къстъм ваген или Бус с 2.30 височина.Имам четири Греди и се чудя за ролка с въже да дърпам закачена на първата греда.Каяка е ситон топ и е 4 метра и широк 0,80 см.Минимум двама души трябва да го качват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2017 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го варианта-
https://www.youtube.com/watch?v=yqZwiBgv9S8

Правил съм го на приятел,стана добре и работеше отлично!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mlajo
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2017 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен работи отлично
vgmateev

МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2017 1:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

regulator хубав вариант, но доста скъп.Да да удоволствията струват пари знам.Просто се чудя за други хамалски варианти , че с жената ще се узорим май доста.То качването е лесно но свалянето ние проблем на нас.Ще дерзая още се вижда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети