kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Монтаж на въздушни възглавници ...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След като цяла нощ не спах да мисля на кой да продам възглавниците , се сетих да потърса оня от Врачанско. Викам си той ги краде ама за някоя люта Врачанска ракия може и да ми върже да ги бартеросаме...
Търси - търси ама то кък да го намеря . Игла в купа сено. И малко преди обяд да ги изхвърля и да подаря планките на циганина дето рови в кошовете, и жена ми се сети да чистим и после да сме излизали на шопинг... Глейте ся какви глупусти пък в нейната глава /руса е естествено/
Тихичко по терлички със двете възглавнички и с планките под ръка .....Дим да ме няма....

Това са планките с нарязаните шпилки.

За по наблюдателните се използва устройство с водна либела - за да се хване правилното ниво спрямо моста

Тук вече се изгражда и спънките - триъгълниците на долната планка

Много е важно двете планки да са абсолютно успоредни , за да не се кълчи възглавницата

Спънка и от предната страна

Същите операции и от другата страна

Ето и цяла снимка на двете страни

Следваше качествени шевове навсякъде.
Утре следва сваляне на гумите за още няколко шева от страна на колелата , завиване на шпилките . Следват и маркучите с фитингите.
Днес цялата работа траеше точно 4 часа . Утре поне още 2 часа.
Само лекичко да вметна - ръката дето заваряваше - извършваше само действието заваряване . Мисловната дейност и командите бяха изцяло мой. Мотане и чесане нямаше, защото всичко си ми беше в главата.
Според мен това е проста работа....

Последната промяна е направена от стоян70 на Съб Мар 25, 2017 5:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля работата да се счита , не за професионална . Нека да не забравяме , че аз не съм майстор на възглавници. Никога не съм монтирал и няма да монтирам.
Сега съм готов да търпя критики от рода колко е криво , не е хубаво , няма да работят , или колко съм бил хитър или прост...
Моля зя съвети до утре...
Утре на обяд цирка се сгъва и темата приключва . Няма да имам желание да преправям нищо след утре на обяд...
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Заварки ??? Ой , ой !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стоян70 написа:
Моля работата да се счита , не за професионална . Нека да не забравяме , че аз не съм майстор на възглавници. Никога не съм монтирал и няма да монтирам.
Сега съм готов да търпя критики от рода колко е криво , не е хубаво , няма да работят , или колко съм бил хитър или прост...
Моля зя съвети до утре...
Утре на обяд цирка се сгъва и темата приключва . Няма да имам желание да преправям нищо след утре на обяд...

Важното е да ти се вържат на 160-180 лв ! Другото не е важно. Няма да храниш алчните майстори ,я!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С какви размери са ти планките, на какво разстояние ти е възглавницата от ресора и само на тези шпилки ли ще се държи?
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

turbo1 написа:
Заварки ??? Ой , ой !

Турбо - не измислих нищо друго защото както забелазваш имам голям съд за мръсна вода и трябваше или да махна съда и да го направя със скоби върху моста , или да изместя всичко назад за да запазя съда. Ако ти монтираш на бусове - то това е съвсем друга бира - нищо общо с моята.
Все пак ако беше бус - щеше да ми е по-просто от фасул. Това е кемпер и отдолу съм ограничен от съдове и обратни води от двете места- една тръба от банята и една от кухнята . Не ставаше и да ги монтирам със скоби по-в средата. Пак съда ми пречи. Мина ми една еретична мисъл да скъся съда за водата - ама след миг идеята ми се изпари...
Това измислих и това монтирах.
Продължавам да търпя критики.
Дебелината на планките са 8мм. Размера на планките ми са в кемпера
За момента смятам възглавниците да се държат само на шпилките.Възглавницата работи предимно на натиск и мисля че шпилките са достатъчни. Има и достатъчно място от възглавницата до ресьора близо 15 сантиметра...
Ако нещо бъркам и имате желание да ми помогнете - направете го
ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ДА СИ СЛАГАТ ВЪЗГЛАВНИЦИ НА ДУКАТО ЩЕ ДАМ ТОЧНИТЕ РАЗМЕРИ НА ВСИЧКИ ПЛАНКИ - АБСОЛЮТНО БЕЗВЪЗМЕЗДНО..

Последната промяна е направена от стоян70 на Съб Мар 25, 2017 9:38 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаше ми се да останат и тампоните - ама нямаше как. Поне там няма да са ... Утре ша погледна за друго място - ама май-май ....
Кантарната спирачка се изряза и изхвърли. Технологически и практически е важна , но в последните 20 години не е работила...
Приемам всякакви акъли , критики и забележки.
Като за първи път всичко това се случи за 4 часа. Ако се занимавам с това 4те часа ще са до краен финал. Хората дето са работили при мен, и с мен знаят , че думата МОТАНЕ И ЧЕСАНЕ ПО ВРЕМЕ НА РАБОТА НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Не ми се е изяснило още къде да изведа винтилите ???

Последната промяна е направена от стоян70 на Съб Мар 25, 2017 9:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаш друг вариант. Там им е мястото. Но ще работят и малко сили встрани. Просто вече ще работят малко по мислената ос спрямо моста и купето. Няма да са само на натиск. Това не е проблем, ако са вързани здраво. Както писах и преди, така монтирани двете гофрета ще се трият в предната част. Отзад ще са раздалечени. По този начин ще имаме сили в посока и назад спрямо кемпера. Тези планки са яки. Надали ще има ядове. Тампони можеш да сложиш навсякъде. Няма драма според мене. Успех!
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо - погледнато геометрически по мисления ъгъл - назад е отворен . Точно това отваряне отзад води до по-отворени гофрета отзад. И обратно по-събрани отпред. Това нямаше да се случи ако бяха над моста. Но в моя случай нямаше как ...Все си мисля , че като ги напомпа - няма да се трият - идеята е да са напомпени , та да повдигат.Изместени са с около 15 сантиметра спрямо вертикалния център на моста назад.
Баси - чак сега видях , че задните гуми са цървули...
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да попитам канала дето работите в него твои ли е.
Помошника заварчик безвъзмездно ли работи.
Компресора дето ше ги надува къде е у целата схема.
Като приключите имам и друго въпросче.
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях ти съда за мръсната вода,аз казах че не е правилно с заварки можеше и с скоби да стане ! АЗ не правя “само бусове“, има доста кемпери в този форум направени от мен ,можеш да попиташ !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодоре - ах ти ...
Очаквах те - ама с повече въпроси... Ти или си бивш военен или бивш полицаи ??? Нищо чудно и да си и настоящ...
Канала е на най-добрия ми семеен приятел от компанията ми от 35 години... Пием и ядем всеки ден заедно , почиваме заедно и обикаляме Европата заедно...
Заварчика е мое момче - приятелче - кадърно с Кемпито...Години е яло хляб около нас и продължава да е покрай нас..
Компресор няма да слагам. Ще ги помпа с преносимия от джипа , или на бензиностанцията - манометри няма да сложа.
Ако питаш и за тока и водата - сигурно сме изгорили 5 - 10 лева... Водата не мога да сметна...
Работата е за услуга за няколкото часа. Аз пък съм вършил други работи ..
Не Ви ли се е случвало да вършите работа на приятел...
Турбо - не можах да измисля как да стоят планките със скоби без заварки брат и ДА СА ИЗНЕСЕНИ НАЗАД /не се сещам за подобна сглобка- тук е мястото да я споделиш/ . Ти ако си професионалист по темата - аз не съм и си го признавам.
Искам да подчертая , че колеги които нямат такива условия , техническа грамотност и подобни приятели няма да им е лесно
А НАПРАВО НЕВЪЗМОЖНО ДА СИ МОНТИРАТ ВЪЗГЛАВНИЦИТЕ като мен
Кажете ми къде да изведа вентилите...

Последната промяна е направена от стоян70 на Съб Мар 25, 2017 11:25 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е сега разбрахте ли оня от Враца защо и как монтира възглавници за 300 лв.
Щото взима възглавниците и фитингите /евтини/ и болтовете за 120 - 130лв - всичко общо
Не взима планки като моите и не реже на лазер. Взима ги вероятно от някой склад на вторични суровини или белканто. Реже ги с шлайф , дупчи с бормашина ...
Станаха ли му материалите - 150лв
Ток - мок - вода - пикня - Взима 300 лв
За няколко часа остават ли му 140 - 150лв???
И е сигурно че не са мота като мен като първи път..
Всеки ден ша прави по един бус - кемпер та ша са къса от работа и ша е доволен...
Е те това е сметката му май - маи...
Дали работи на черно - бяло - зелено червено - той си знае хала....
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Нед Мар 26, 2017 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Че не си у ред е ясно на всички..
Ма да си помпаш възглавниците на бензиностанцията..
Това е връх на тъпотията .
То тея дето слагат възглавници ако ти вържат две със свински опашки
И си ги надуваш с уста .
Сигурно ше ти вземат 70 лв.
Това дето си сътворил с волни пожертвования ако някои ми го направи на кемпера буса колелото или пеиката в двора нестига че няма да му платя а ще се стигне и до бой.
Чакам с нетърпение финала щото това никога няма да бъде в завършен вид.
Върнете се в началото
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Нед Мар 26, 2017 8:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За тампоните не се притеснявай. Ако не се лъжа тези възглавници са с вътрешни тампони, та като (ако) се спука да легне на него. Нещо не мога да разбера от къде мериш разстоянието от възглавницата до ресора. На снимката ми се струва, че няма 15 см., а почти опират.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети