kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Монтаж на въздушни възглавници ...
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 5:11 pm    Заглавие: Монтаж на въздушни възглавници ... Отговорете с цитат

След всичките ремонти , дойде ред и да монтирам въздушните възглавници...
Наслушах се на цени с монтажа от 600 та до 1100лв.
Защо бе хора ? Кое налага да искате тия цени?
Моля да бъда извинен от колегите , които монтират тези възглавници.
Форума е за да си помагаме и да си бъдем взаимно полезни....
Та възглавниците които аз ще монтирам са на цена от 53лв едната с ДДС.
Произведени са преди няколко месеца . Да - турски са . Имат и сертификат , които директно отиде коша...
Ето и възглавниците

Ето и размерите им

Ще трябват още две колена , тръбички , накрайници за вентили, две манометърчета , гофрирани тръби , и свински опашки.
За монтажа планки , шпилки и гайки....
Начетох се и на хвалби от типа на - Еди кой си от еди къде си бил най добрия. Бил и перфекционист. Завивал много хубаво гайките и стягал добре свинските опашки....
ГЛУПУСТИ НА КОЛЕЛЕТА
Коментари от типа на - Тия Турски боклуци - не са хубави и ще имаш с тях проблеми са за малките деца ...Или за профани и лайци...
Ще снимам и всичките неща които купя , както и цените - които няма да надхвърлят - финална цена около 160 - 180 лв
Моля ОТНОВО да бъда извинен от тия дето ги монтират.
Нека поста ми се счита за помощ на колегите , а не като конкуренция в цените за тази екстра...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
tedi_i_rado

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми именно тези коментари правят 600лв. цените и нагоре.Има си винаги ниши в монтьорлъка.Както при автоклиматиците,връщането на километражите на по-новите коли по автокъщите....и много други.Нали е пазарна икономика...../на гърба на другия/.Аз колко нещо съм чел и почти за всичко се справям сам.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тая работа същата като оная с килимчетата. Един търси евтино, друг джиджано, а и не на последно място има много хора които ги интересува друг да им свърши работата. И за да са коректни съпоставките трябва да се включи и цената за труд, защото това че човек си прави нещо сам, не значи че труда му е безплатен.

Последната промяна е направена от loveforever на Сря Мар 15, 2017 5:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно подкрепям казаното от Стоян.

Моите също са турски Aerkraft и вече две години нямам проблем с тях. Освен стойността на възглавниците (49лв/бр) останалите елементи бяха точно 89лв. Другото е труд и желание.
Естествено без познания и сръчност е трудно.

Макар и повечето от нас да са предубедени към качеството на турските стоки вероятно знаете, че почти всички автобуси и камиони имат представителни заводи там. Същото е и за лекотоварната гама на много марки автомобили.
Върнете се в началото
naydenov1969
Клубен член с палатка
Клубен член с палатка

Местожителство: BG- Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Във този ред на мисли и аз не мога да разбера защо майсторите ми искат пари за да ми налепят плочките в банята? Нали си имам плочки и лепило? И на всичкото отгоре всеки ми предлага различна цена? А аз съм си купил плочки от 8 лв кв.м2 - на промоция. Майсторите ми искат от 20 до 50 лева на м2 за работа. За фризовете отделно. Е това не мога да го рАзбера . think
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
стоян70

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Тая работа същата като оная с килимчетата. Един търси евтино, друг джиджано, а и не на последно място има много хора които ги интересува друг да им свърши работата. И за да са коректни съпоставките трябва да се включи и цената за труд, защото това че човек си прави нещо сам, не значи че труда му е безплатен.

Нека да не забравяме , че възглавниците се поставят само и единствено за повдигане и стабилност , може и при нивелиране при наклонени терени. Дълбоко се съмнявам някой да гледа дали е красива - джижана - или мирише на долна гума. Дали е с два или един пръстен прищипана. Нека си запазим и коментарите за Дънлоп , Фаирстон и другите изгустирани имена.Тука не говорим за гуми... Нека тръгнем към коментара коя колко ще изкара???
8 Турски примерно смяна през 4- 5 години или 1 маркова... ??? ПЪЛЕН СМЯХ...
Споко хора - не съм Турчин - националист съм...
Това , че някой иска друг да му свърши работата - Е друга тема ... Давайте по хиляди левове за тая екстра - даже малко са ви взели...
Относно цената на труда - спора ще е голям... Ако се захване човек и предварително си е купил всичко , колко време се режат планки ? Колко време се извиват шпилки и навиват гайки ? Колко време се свързват тръбичките ?
Аз мога да Ви отговоря , но не бива да го правя... Един ще го направи за половин ден с чесането по главата /като за първи път/ - друг няма изобщо да го направи....
Моля темата да се счита за полезна само за тези които могат да режат със ъглошлайф , да пробиват с бормашина , да извиват шпилки и навиват гайки...
Е... ИМА ЛИ такива дето не могат да правят тия неща...???
hammer

Последната промяна е направена от стоян70 на Сря Мар 15, 2017 7:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

naydenov1969 написа:
Във този ред на мисли и аз не мога да разбера защо майсторите ми искат пари за да ми налепят плочките в банята? Нали си имам плочки и лепило? И на всичкото отгоре всеки ми предлага различна цена? А аз съм си купил плочки от 8 лв кв.м2 - на промоция. Майсторите ми искат от 20 до 50 лева на м2 за работа. За фризовете отделно. Е това не мога да го рАзбера . think

Споко бе .....
И аз викам плочкаджий у нас...
Имам всякакви машинки и инструмени и пак ходя на зъболекар... Very Happy
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така, първо и аз съм с такива възглавници от снимките, второ и аз сам си ги монтирах. Но за клиентите, които ми искат такива неща си викам външни хора, които знаят какво правят. Техните възглавници нямат общо с тези от снимката. Нито пък това, което ще видя впоследствие в тази тема като крепежи, планки, манометри, разпределители, контролери и тн... В монтажа също има доста тънкости, които не са за пренебрегване, те са малки, незначителни и много вредни, но при така създалата се тема - оставам безмълвен. Най-лошото е, че, когато някой прави сам такива неща и пише във форум, обикновенно спестява неволите си после. Те няма да са малко.
Гледам и други са се включили - ма няма нужда да сравнявате кон с кокошка, не е правилно да обиждате хората, които с това си изкарват хляба. Защото утре, някой, който е намерил бюджетно решение с неясен резултат от сферата на вашата професия, може също много добре да ви заклейми, че сте мушенници. Това е тенденция в нашите географски ширини - важното е да злословим срещу всеки и всички. Ние сме нация, която е в постоянен женски цикъл. Жените станаха мъже, а мъжете започнаха да пискат като жени, еманципацията се обърка...

Все пак приятно майсторене, като станеш готов - снимай, аз ще ти снимам такива от 690 лева как са монтирани, какво представляват и как изглеждат. Ще бъде интересно за всички. Също така ме интересува и как ще изглежда във времето цялата тази операция, защото времето е пари !!! А то ще бъде много повече като цена от 250-те лева за възглавници, крепежи и манометри Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

naydenov1969 написа:

Ники е точно с плочки ли трябваше да дадеш пример. Напрау ма настъпи по мазола. hammer

Лично аз съм голям фен на нещата направи си сам, но смятам, че това е ОК само когато човек има нужните познания и сръчност. Ужас и тръпки ме побиват от самоделки направени от хора без опит и познания, с единствената идея да се икономисат едни пари, които са като бомба с закъснител, само дето не е ясно кога точно ще гръмне. Затова нека когато се дават подобни идеи да се посочват и уменията и техничността, които трябва да има човек за да се справи с подобна кауза. Идеята не е да пазим хляба на професионалистите, а да предпазим невежите от собствената им глупост.
Yaro

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стоян70 написа:
loveforever написа:

Нека да не забравяме , че възглавниците се поставят само и единствено за повдигане и стабилност...

Тези/ такива възглавници няма как да се поставят с цел повдигане, няма как да го направят, освен ако окачването на кемпера, на който се поставят не е тотално уморено, при което няма особен смисъл от възглавниците. Функцията им е подпомагане работата на амортисьорите (подобрение на стабилността) както и при теглене на товари с по-голямо тегло да подпомагат работата и на ресьорите (да не кляка мпс-то в задният мост).

Напълно съм съгласен с мнението на Любо Мечков.
Успех в начинанието, ще следя с интерес.
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Така, първо и аз съм с такива възглавници от снимките, второ и аз сам си ги монтирах. Но за клиентите, които ми искат такива неща си викам външни хора, които знаят какво правят. Техните възглавници нямат общо с тези от снимката. Нито пък това, което ще видя впоследствие в тази тема като крепежи, планки, манометри, разпределители, контролери и тн... В монтажа също има доста тънкости, които не са за пренебрегване, те са малки, незначителни и много вредни, но при така създалата се тема - оставам безмълвен. Най-лошото е, че, когато някой прави сам такива неща и пише във форум, обикновенно спестява неволите си после. Те няма да са малко.
Гледам и други са се включили - ма няма нужда да сравнявате кон с кокошка, не е правилно да обиждате хората, които с това си изкарват хляба. Защото утре, някой, който е намерил бюджетно решение с неясен резултат от сферата на вашата професия, може също много добре да ви заклейми, че сте мушенници. Това е тенденция в нашите географски ширини - важното е да злословим срещу всеки и всички. Ние сме нация, която е в постоянен женски цикъл. Жените станаха мъже, а мъжете започнаха да пискат като жени, еманципацията се обърка...

Все пак приятно майсторене, като станеш готов - снимай, аз ще ти снимам такива от 690 лева как са монтирани, какво представляват и как изглеждат. Ще бъде интересно за всички. Също така ме интересува и как ще изглежда във времето цялата тази операция, защото времето е пари !!! А то ще бъде много повече като цена от 250-те лева за възглавници, крепежи и манометри Very Happy

Любо - моите уважения към теб и към всички които с това си вадят хляба.
Никой никога не съм искал да обидя, даже напротив - два пъти се извиних предварително на тях...Винаги можеш да намериш кусури на снимките които ще пусна след монтажа. Даже съм сигурен в това , за да оправдаеш нереално високите цени... Планките няма да са поцинковани , нито ще ползван неръждавейки... Тези неща не ги спестявам единствено по лодките и колесарите ми ... За пропуските които вероятно ще направя , когато ги открия ще ти напиша . Може и да не са скоро след монтажа , но ще ги споделя и с теб на лични...Всичко по тези теми с пневматиките , купувам само и единствено от ВАРУМ. Вероятно си чувал за тях и вече се досещаш , че не ми е за първи път хидравлики и пневматики...Не съм писал никъде , за МУШЕНИЦИ... Тук е мястото за поговорката за лудия и баницата....Освен това цената ще е доста под 200лв - не 250....
Какво значи бюджетно решение???
За времето за монтажа се надявам да си ме разбрал правилно..
Относно мъжете и жените - тук вече ще се отклоним от темата яко...
Аз винаги съм харесвал сентенцията - Всеки мъж в сърцето си е една голяма пут.а
P.S. Пропуснах да напиша , че контролер няма да има ...Иначе мога да го направя с Ардуино и височинни датчици и бутилка с клапани, а не по селски със следене на налягане в възглавниците , защото според килограмите разположени в кемпера , налягането ще е различно. Ти ще компенсираш налягането , а не клиренса - ама явно това не е е за всеки.... Не - няма да го направя защото нямам това време - бизнеса ми е друг...

Последната промяна е направена от стоян70 на Сря Мар 15, 2017 9:26 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много важни и тънки моменти има във всеки монтаж на различни видове съоръжения. Не напразно 35кв.м плочки ако струват примерно 500лв. , толкова струва и майсторлъка.
Тук г-н Мечков е прав. Но Дани не - Стоян не го прави от недоимък, а защото ги разбира нещата, има технически познания и сръчност, благодарение на което ще му излезе по евтино. И точно тук го подкрепям. Имаш познания, материали, сръчност, време, и си го правиш. Естествено аз нямам неговите фактори, и за това бих ползвал услугите на квалифициран сервиз или такъв екип от хора. Да, ама пък ако нямам нужните 650-1000лв., нямам факторите на Стоян - как да се сдобия със въздушни възглавници?! thinking
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Милчо, аз не мисля че Стоян е решил да си прави така възглавниците от недоимък. Смятам че ги прави защото може и знае как и иска да сподели тук за да е от помощ на други, които биха искали да направят същото. Това е хубаво и полезно и също го подкрепям. Единствен минус на подобни писания по форумите са когато някой неук и неразбиращ реши, че може да ползва споделеното и на базата на него да икономиса едни пари. Тогава нещата могат да са опасни, защото заради нещо дребно или недоогледано могат да пострадат в последствие и съвсем странични невинни хора ( това го казвам общо не само за възглавниците).
стоян70

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Yaro написа:
стоян70 написа:
loveforever написа:

Нека да не забравяме , че възглавниците се поставят само и единствено за повдигане и стабилност...

Тези/ такива възглавници няма как да се поставят с цел повдигане, няма как да го направят, освен ако окачването на кемпера, на който се поставят не е тотално уморено, при което няма особен смисъл от възглавниците. Функцията им е подпомагане работата на амортисьорите (подобрение на стабилността) както и при теглене на товари с по-голямо тегло да подпомагат работата и на ресьорите (да не кляка мпс-то в задният мост).

Напълно съм съгласен с мнението на Любо Мечков.
Успех в начинанието, ще следя с интерес.

ЦИТАТ ---Тези/ такива възглавници няма как да се поставят с цел повдигане, няма как да го направят,------
Аз цялата тая гимнастика я правя ТОЧНО ЗА ПОВДИГАНЕ защото кемпера е почти изравнен - не казвам виснал. Вътре НАЙ-ОТЗАД предишния собственик е направил съд от неръждавеика от край да край 200 литра чиста вода . Като го купувах беше празен . Погледнах ресорите , че са поизправени , но това не ме отказа... После като напълних 200 литра вода и се качихме вътре + бъдещия багаж и ....
И ето я моята тема за възглавниците и БЕСНИТЕ ИМ ЦЕНИ
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2017 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
..., аз не мисля че Стоян е решил да си прави така възглавниците от недоимък. Смятам че ги прави защото може и знае как и иска да сподели тук за да е от помощ на други, които биха искали да направят същото. Това е хубаво и полезно и също го подкрепям..

Е, да де - същото мисля и аз. Така и го написах. Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети