kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Купувам малка каравана.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pavel.s

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2017 11:13 pm    Заглавие: Купувам малка каравана. Отговорете с цитат

Здравейте, въпреки, че има две активни теми за купуване, ще пусна и аз.

Предисловие.

Никога не съм имал каравана, нито пък имам и много време за караванинг, но до 10на пъти в годината хода на уикенд риболов. От тази година искам да взема с мен и детето на 4 години с жената, от тук и идеята за малка каравана, където ще могат или да се занимават през деня на спокойствие и с интерес, или да пренощуват, ако ще е с нощувка.

В мобилето има няколко интересни предложение, но нито знам какво да гледам в тези каравани, освен визуално как изглеждат, нито имам и време да обикалям, че да гледам. Затова предпочитам или от собственик с име във форума, или по препоръка от форума на търговец.

Какво искам:

- малка каравана, би било идеално да е до 750кг макс тегло, но не е проблем и да е по-дълга, стига да не е прекалено тежка и неудобна за теглене по черен път , и да натоварва теглещото МПС.
- баня не ми трябва определено, тоалетна трябва, но ако няма, то не е проблем да купя такава химическа. Отопление трябва задължително, чист и приятен интериор задължителен , задължителна тента. Ако има екстри, бутилки, бидон с помпа за вода е плюс.
- регистрирана, ако не е, то мога да изпратя нужната сума, за да се регистрира и след това да я закупя, за да нямам проблеми в КАТ.

- цена, определено няма да дам сума около 10000, понеже не знам и дали ще му хареса на детето и жената, а сам, прекрасно спя и в джипа. Също така гледайки в мобилето, повечето вариращи около 3000лв са си коптори, така, че колкото е нужно.

Павел, Враца, о87 817878з
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pavel.s

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2017 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

понеже, не мога да редактирам, относно препоръка на търговец:

- имам впредвид, конкретна каравана при човек, познат във форума или ползващ се с добро име. Понеже прозвънях трима, предлагащи сравнително разнообразни и моделно, и ценово каравани - в Търново и Варна, и общо везто разговора протича по следният начин и при тримата.

- да имам това което ти е нужно, идвай на място, да ще ти сложа и тента, да перфектна е. Може и така да е, не отричам, но друго си е да каже някой - във Варна, при еди кой си, има 3.5м Кип, ходих да я гледам - хубава е.

Като при това да подчертая не съм перфекционист, че да се заяждам за дребни работи. Обещавам, след покупка да пусна снимки на караваната, както и последващото описание и излети.
Върнете се в началото
ВаБоВи

Местожителство: Филипополис

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2017 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91477386634255418 Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
pavel.s

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2017 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за предложението, но аз във м..билето и другият сайт съм прегледал и набелязал всички интересни обяви.

Така, че ако вие сте продавача, няколко реда написани за предимствата на тази каравана пред другите ще са ми много от полза. Демек едно представяне, като за пред съфорумници, кои са й предимствата и кои са недостатъците?
Върнете се в началото
ВаБоВи

Местожителство: Филипополис

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2017 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз като вас съм новобранец - потребител.
Искахте препоръчан дилър с малка каравана.
Върнете се в началото
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2017 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този дилър да, но тази каравана не е тяхна, та не се знае дали се знае. На място.
Иначе за малките каравани трябва да се мисли бързо, че хвърчат, а ги няма. Пепи последно продадоха страхотно мъниче в седмицата, в която влезе в България. Моята е малка и е от тях...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
pavel.s

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2017 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полезно, Чикън, благодаря.

За тази къща по-горе става въпрос относно Пепи? Ще им звънна утре.

Лошото е, че се опитват досега да ме убедят, че малка ми е ненужна, а ми е нужна такава над 4.20м и се чудя, дали са прави? или просто имат за продаване такива?
Върнете се в началото
pavel.s

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да пораздвижим малко темата.

Намерих хубава и запазена каравана 91година, до 750кг, при търговец - DETHLEFFS 3метра и маалко отгоре. Наистина е малка.

Това е модела:

Търговецът, каза, че има богат опит с караванинга и си ме съветва да не взимам малката, а с един метър по-дълга. Нямала да прави проблеми при пресечени терени и всичко под 5метра, спокойно се кара по черен път, без притеснения, че ще опре някъде по бабуните.

Вие какво мислите?
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти разкажа накратко моята история. Обикаляме с жена ми от 2008ма с палатки. Имам 5бр. 2015та ни хвана голяма буря 3 дена и бяхме с малкия, който беше на 2години. Решихме да си купим малка каравана със сепаре, колкото да не се мокрим като вали и да ни е удобно Намерихме една стара 3.80. Имаше помещение за тоалетна. Тоалетната, я направих на баня, защото особенно заради малкия е много необходима.
Ползвахме я едно лято и я сменихне за 4.60, със две спални и баня.
...Навън духа, студено и сядаме вътре да вечеряме. Малкия в 8 каза че му се спи. Разпъваме леглото, а аз влизам със салатата в банята да си допия ракията... Мъкаа... Ако вземеш без баня с едно легло, ще я смениш до около година.
Аз тегля със слаб мотор, но не намирам разлила между старата и новата. Просто гледай да е със скосена задница, да не я закачаш по черния път на язовирите.
Върнете се в началото
ilia_60

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята е 5.70 с теглича (4,3 без него) и нямам проблеми по язовирите.Гледай да не е много ниска.Това за задницата е много вярно,първо там ще я удариш Smile
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За язовирите купих каравана 4.2м
с две спални и баня. Беше ниска, с изморен торсион. Закачах тук там. Сега съм 5.2м. жилищна площ, 6м. общо. Нормално висока. Пак съм по язовирите и същите черни пътища. Не опира никъде. Извода е Ваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
sampo
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pavel.s написа:
Да пораздвижим малко темата.
Намерих хубава и запазена каравана 91година, до 750кг, при търговец - DETHLEFFS 3метра и маалко отгоре. Наистина е малка.

Това е модела:

pavel.s, снимката под твоята е на нашата бивша каравана произведена 91г. , има разлика в оцветяването. Макс. тегло по талон е 1000кг. , външна дължина 4.20м.
Линк към обявата ни през 2011г.
http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=2620

Проходима е, но за рибарските ни нужди купих най късата DETHLEFFS размер 3.70м. , размера има значение.
Ето я в действие през 2016г. на яз.Доспат :

Като купуваш гледай форселта да е запазен и пълен к-т/с проба/, там де факто е обитаемото пространство, караваната е само за сън.
Върнете се в началото
pavel.s

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2017 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодая на всички за дискусията:

Сампо, този Детлефс който съм намерил е най-малкият. 3.20 ако не се лъжа, 564кг тегло и 750кг максимално. Твоят беше от по-големите.

Реално на мен караваната ми е за детето и жената, аз перфектно се оправям и навън а тази е и с хубав комби форселт / само навес или зимен вариант/. Лошото е, че е малка и няма кой знае колко място за да се набутат маси, столове, стойки и т.н. От ляво на вратата е готварската група, срещу вратата гардероб и отляво сепаре, като седящите места са си теснички и само там.

Но и разсъжденията на съфорумника за студеното време, ракията и салатата и заспалото дете също ме хвърлиха в размисли, дали да не е поне 4метра с лелово сепаре и допълнителна масичка със седящи места.

На 28ми съм на София и ще мина през Пепи, поне да погледам различни дължини на веднъж. Няколко въпроса имам

- Колко е нормалният просвет за да се придвижва нормално по черно? Някой мерили ли си го е?
- Нямам В+Е, и примерно на 5метра каравана+ лека кола съм под 3.5тона, т.е. проблем нямам, но ако я закача на Джип, май се прехвърлят килата, ако и караваната е по-тежика. Няма да излизам в чужбина със сигурност, а тук полицаите смятат ли с елката общото тегло? Спирали ли са ви да ви правят проблеми, ако нямате В+Е ??
Върнете се в началото
Рачо

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2017 1:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pavel.s написа:

...... Нямам В+Е, и примерно на 5метра каравана+ лека кола съм под 3.5тона, т.е. проблем нямам, но ако я закача на Джип, май се прехвърлят килата, ако и караваната е по-тежика. Няма да излизам в чужбина със сигурност, а тук полицаите смятат ли с елката общото тегло? Спирали ли са ви да ви правят проблеми, ако нямате В+Е ??

В+Е се изисква за ремарке над 750 кг.
Върнете се в началото
ckaytss

Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2017 2:07 am    Заглавие: копирано от друг форум Отговорете с цитат

Копирано от друг форум но е често срещан спор.
Чл. 150а от Закона за движение по пътищата
(2) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., в сила от 19.01.2013 г.) За определяне правоспособността на водачите моторните превозни средства се делят на следните категории, различни от тези по чл. 149, обозначени с латински букви:
.......
6. категория В - моторни превозни средства с допустима максимална маса, която не надвишава 3500 kg, проектирани и конструирани за превоз на не повече от 8 пътници плюс водача; моторните превозни средства от тази категория могат да образуват състав с ремарке с допустима максимална маса, която не надвишава 750 kg; без да се нарушават разпоредбите на правилата за одобряване на типа за съответните превозни средства, моторни превозни средства от тази категория могат да образуват състав с ремарке с допустима максимална маса, надвишаваща 750 kg, при условие че допустимата максимална маса на състава не надвишава 4250 kg;

Тук има една тънкост.
Ако караваната ти е 860 кг максимално допустима маса, а колата (джип, ван) с която ще я теглиш е с максимално допустима маса 2200 кг. Тогава 2200+860 = 3060 кг и нямаш проблем, но ако я теглиш с бус категория N1 (МДМ 3500 кг), тогава 3500+860=4360 и тогава не можеш.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети