kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Кемпер от автобус ...
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Marginal

Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 1:14 pm    Заглавие: Кемпер от автобус ... Отговорете с цитат

Напоследък ми се върти това в главата ...

Дори ми се чини (още не съм потвърдил тъй като звънях на 2-3 обяви за автобуси на старо и никой не вдигна), че ще може да се издокара механична гаражна врата която да е от страни и да събира един Smart или някакъв подобен картинг ...
Гледам тук се карат разни такива корейски ли са, китайски ли не знам, ма вървят, та дори и гаранция им дават.

Невероятно евтини са тия стари автобуси, а са толкова запазени и красиви, ум да ти зайде.
По 5-10 хилки струват тука.
А ето и един направен като апартамент купен току-що ...
http://www.milanuncios.com/autobuses-usados/pegaso-5036-s-201115564.htm#fotos
Само да се нанесе човек и да си го обзаведе ☺.
Е, малко рязане на стените за прозорци, преграждане с врати и подобни и готово.
Струва 3 хилки ...

Умрях от смях когато един колега от Великобритания ми обяви, че автобусите в Европа били с по 3 литрови и на горе двигатели.
Имал съм кола с 5.7 литов двигател и това ми се стори невероятно, но не виждам защо да ме лъже.

Кемпера ще е напълно електрически с покрив покрит със соларни панели, мощен инвертор и напълно "нормални" (като в обикновено жилище) спалня, хол, кухня, печка, хладилник, миялна, пералня и сушилня машини и климатична инсталация.

Мощен генератор ще зарежда акумулаторите които ще са в багажните отделения под седалките при нужда и разбира се ще се включва автоматично.

Даже ми се иска да се монтира електродвигател на едно от предните колела за да може по извън-градско като набере 90 км./ч да се движи само на ток, но не можах да се свържа с хъшовете които разбират повече от мене от механика за да потвърдя, че е възможно.

Айде дано ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Eklips74

Местожителство: Остров Самос

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 2:10 pm    Заглавие: Re: Кемпер от автобус ... Отговорете с цитат

Мн.добра при това Smile честито !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
vladimir12

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е много добра Smile Но единствено според мен, отпадат доста места за посещение по нашите геогравски ширини Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Eklips74

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile те нашите географски ширини , край нямат.Струва си ! hammer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Във Костинброд съм виждал Автобус направен на кемпер Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
Eklips74

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

thumb up а там ширини да искаш Smile
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е страхотна идея!
Но...
1.Технотест
2.Гражданска отговорност - застраховка
3.Винетка
4.Разход на гориво
5.Цена на гуми
6.ГТП
7.Цена поддръжка
8.Свидетелство за управление на МПС + допълнителни сертификати
9.Площ за паркиране и маневри
10.Кефа цена няма - това го знаем всички...май...

Ако някой го кефи, защо не?
Нали това е идеята?
Въпрос на гледна точка!

"Свободата, Санчо, е едно от най ценните блага..."
...
"Свободата, Санчо, сам трябва да си я вземеш...“
Върнете се в началото
Marginal

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimir12 написа:
Идеята е много добра Smile Но единствено според мен, отпадат доста места за посещение по нашите геогравски ширини Confused

Идеално няма нищо ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Eklips74

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skara Very Happy кефа цена пържи Smile
Върнете се в началото
Marginal

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ilkomuhata написа:
Във Костинброд съм виждал Автобус направен на кемпер Wink

Даже направо ги произвеждат фабрично, но от една страна струват еди колко си, а от друга са пълни с някви електроники които са най-вероятно добри за опазване на околната среда, но за джепа и духовното спокойствие не са.

А да не обаждам в САЩ какви ги има, ма там е друг свят ...
Върнете се в началото
Marginal

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rozovslon написа:
Това е страхотна идея!
Но...
1.Технотест
2.Гражданска отговорност - застраховка
3.Винетка
4.Разход на гориво
5.Цена на гуми
6.ГТП
7.Цена поддръжка
8.Свидетелство за управление на МПС + допълнителни сертификати
9.Площ за паркиране и маневри
10.Кефа цена няма - това го знаем всички...май...

Ако някой го кефи, защо не?
Нали това е идеята?
Въпрос на гледна точка!

"Свободата, Санчо, е едно от най ценните блага..."
...
"Свободата, Санчо, сам трябва да си я вземеш...“

Начи ...

Разхода мисля да е по-малък от настоящия имайки предвид, че възнамерявам да го карам най вече на ток.
Подръжката би трябвало да е евтина тъй като бих купил само на старо автобус който е популярен тук (какъвто беше Икарус в БГ 1 време) и тъй като не възнамерявам да го карам много подръжката не би трябвало да е кой знай каква след като ремонтирам старите му болежки.
Паркирането и маневрите ще гледаме да ги посъкратим, тъй като в гаража ще чака картинга.

По останалите точки не е кой знай кво.
И кефа наистина цена няма, ма само някой на който му е било скучно скоро би разбрал и една друга основна причина за това начинание.
Върнете се в началото
Eklips74

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Начи thumb up ship computer за нета да се помисли и он разход !Smile https://www.youtube.com/watch?v=M2N4EZxAJ4s
Върнете се в началото
Marginal

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Eklips74 написа:
Начи thumb up ship computer за нета да се помисли и он разход !Smile https://www.youtube.com/watch?v=M2N4EZxAJ4s

С нета не виждам ква промяна може да има от сегашния ми кемпер.

Тия двигатели с вътрешно горене въобще не ми харесват.
1. Не са с достатъчен КПД.
2. МНОГО са немощни, та чак им трябва скоростна кутия иначе не стават дори за пържене на яйца.
3. Прекалено са скъпи както за производство, така и за експлоатация.
4. Много са мръсни.

Още преди 5 години накупувах електрически скутери и ги ползвахме с жената.
Тя ходеше на работа с тях.
За съжаление на световния елит не му изнася все още разпространяването и ползването на тоя вид МПС.
В САЩ най-великата електрическа кола се прави от южно-африканец.
Добре, че добрия стар тоталитарен Китай малко поразмърда нещата.

Надявам се вече Всевишния да е чул молбата ми относно това какъв вид превозно средство ми е нужно.

Вечна слава Негова !!!
Върнете се в началото
Eklips74

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С нета не виждам ква промяна може да има от сегашния ми кемпер. Ето там е разликата бърз нет или бърз кемпер! аз за това с палатка Wink а и малко ток си требе.
thumb up
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам на кой му е било скучнo и на кой не, но...

Свободата (кефа) е скъпо удоволствие и за него трябва да се плати.

С електрически двигател или с двигател с вътрешно горене цената на изминат километър е съизмерима, най-вече заради скъпите батерии и електро двигатели, но да речем, че съм в грешка.

Обаче всички останали доводи, които съм навел по-горе са валидни с пълна сила, а именно - цена на гуми, цена на пътен данък, винетка, гражданска отговорност и годишен технически преглед.
Това са текущи разноски и се плащат всяка година.
Осен всичко друго ще трябва да се узакони цялата тази машинария...
Ако разделиш само тия разноски на дните, в които си ползвал съоръжението какво би се получило?
Това според мен е началното условия - ясно е, че може, но дали си струва е друг въпрос...

Marginal написа:
И кефа наистина цена няма, ма само някой на който му е било скучно скоро би разбрал и една друга основна причина за това начинание.

Сега ми кажи скучно ли ми е било или си се плъзнал по идеята да се заяждаш с мен, само защото няколко самоопределили се за "господари" люде не могат да превъзмогнат обстоятелството, че има хора като мен, които не ги боготворят и не желаят да им се подмазват?

Аз ти пожелавам успех в начинанието!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети