kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Въртящи се Седалки

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vgmateev

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2017 1:44 am    Заглавие: Въртящи се Седалки Отговорете с цитат

Здравейте отскоро нашето семейство си зе Бусче преработено на Кемпер.
Форд Транзит.Има си хладилник печка и голямо легло малки подобрения кът автопилот и печка webasto.Но е направено кът в час по трудово и се налага май да започнем от Нулата.Напърво искам да сменя предните седалки с въртящи.Въпроса е Какви ?Кът гледам трябва рамка да се прави на двойната пасажерска седалка за да се повдигне и да стане единична.Намерих от Рено еспейс но Май от Киа с Два Подлакатници е за предпочитане.Дайте мнение моля.Оригиналната шофъорска на форд ми харесва напред назад и във височина.Но не се въртилГледах в нета само за въртящ механизъм много скъпо излиза.Та Споделете опит в самоделките моля.
Незнам как да ви кача снимки на Бусчето Апропо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2017 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От автоморгите, търсиш въртящи седалки от ван ! Форд Галакси,Шаран,Алхамбра,Рено Еспейс и др.
Успех ! thumb up
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2017 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му ли трябват по-високи? По скоро от Транспортер, Вито, Виано... Сякаш ми се виждат по-ниски на гореизредените ванове...
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2017 9:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Те самите са малко по високи заради механизма за въртенето ! Аз моите ги смених с такива от Еспейс ! А и седалките на бусовете са по високи заради основата на която са поставени иначе са си нормални седалки !

Последната промяна е направена от turbo1 на Сря Фев 08, 2017 8:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ichlkv

Местожителство: GB

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2017 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Не му ли трябват по-високи? По скоро от Транспортер, Вито, Виано... Сякаш ми се виждат по-ниски на гореизредените ванове...
и тези не се въртят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Димитър Желязков

Местожителство: София/Бистрица

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледайте регулирането на ъгъла на облегалките да бъде с бутон/лост, а не с врътка, за да е по-удобно и лесно при завъртането. Например на Еспейса са с лост, а на някои Форд Галакси са с врътка.
Монтирал съм на Фиат Кубо, който преправяхме в мини-кемпер, седалки от Форд Галакси, които бяха с врътка за регулиране на ъгъла на облегалката. При въртене на седалките трябваше доста да се променя ъгъла на облегалката, поради ограничения обем и по-големите седалки от оригиналните, а това от врътките става по-бавно и неудобно.
Относно височината - монтажа може да се съобрази спрямо ръста на ползвателя, за да му е удобно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
DA@KA

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ichlkv написа:
chicken написа:
и тези не се въртят.

Сигурен ли си колега?Към колегата с темичката,на Каравелето и Мултивана само фондамента за въртене е над 120лв. "Рекаро"е и е рядкост,търси от Шаран Еспейс и подобните му,жълти стотинки са по моргите е заринато с тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ichlkv

Местожителство: GB

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DA@KA написа:
ichlkv написа:
chicken написа:
и тези не се въртят.

Сигурен ли си колега?Към колегата с темичката,на Каравелето и Мултивана само фондамента за въртене е над 120лв. "Рекаро"е и е рядкост,търси от Шаран Еспейс и подобните му,жълти стотинки са по моргите е заринато с тях.
Да сигурен съм.Ако се въртяха нямаше на моят Транспортер Т5 да слагам от Галакси! В цитата никъде не пише Каравеле или Мултиван. На Каравеле и Мултиван има само две единички, на Транспортер има единичка и двойка. Има и вариант за вътяща се база за двойка от ебей, но цената е около 280 английски пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chicken

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ееее, аз Транспортер го казах ей така! Трябваше да е ясно за какво става дума! Не мога да се занимавам с хилядата модели, дето ги наизвадиха с какви ли не имена, пък едни и същи. За мен Фолксвагена си е Транспортер, Мерцедеса Вито. И все си мисля, че опира до ниво на оборудване, не само до модел. Да не би на всички Галаксита да се въртят?
Върнете се в началото
Лазар

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На някои модели шофьорската седалка се регулира и на височина. За еврована говоря (Еспайс, Галакси, Алхамбра...)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята шофьорската е от Еспейс с вдигащ се подлакътник. Скоро ще я свалям защото е само една , а другата е от Марея - абе с една дума пълна цигания душия....
Ще сложа две еднакви и тази сегашната въртящата от Еспейса ще ми е излишна...
За пояснение е пасната на кемпера ми - Дукато...
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2017 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от емаг си поръчах въртящ, кожен стол. Много е удобен и целия струва 60 лв. Има подлакътници, висока облегалка, люлее се и се регулира във височина 😛
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2017 12:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкуствена кожа, нали! Това е само за баровци! Smile
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2017 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Попаднах на една обява за седалки:

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети