kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
И още един проект...
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Лазар

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Дек 16, 2016 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подготвих още малко снимков материал и продължаваме нататък.
Понеже стигнахме до шкафа над вратата, който ще изпълнява ролята на табло, трябваше да задействаме и оживяването на ел. инсталацията и соларите. В шкафа са всички предпазители на 12 и 220V и защити на соларите, контролера, ключовете (прекъсвачите) за централното осветление, за външното осветление и за помпата. Вътре е индикатора за нивото на газта в бутилката. Мисля да го оставя вътре, понеже не е нужно да го следиш постоянно.

На покрива има 2х160W солари на 12V, контролера е 30А, инвертор 1500W чиста синусоида.

Инвертора го монтирах под шофьорската седалка и до него зарядно за акумулаторите 10А. Акумулаторите са под пасажерската седалка - 300Ah.

Инвертора е този:

Прехвърляме се към спалнята и багажника. Голямата дилема беше дали да има преграда към задните врати или не. Въпреки, че "изядох" 7-8 см. от спалнята сложих преграда - просто ми се стори по-уютно.

Стените ги облицовахме с ПДЧ - 8 мм. В спалнята също има изводи на 12 и 220V.

Време е за подовата настилка. Използвах винил на Tarket. Тук разбрах каква голяма грешка съм допуснал, като не го поставих този винил най-напред преди мебелите. Не, че не стана, обаче два дни си играхме да го напаснем по всички ъгли и чупки.

Задните калници ги скрихме в кутии отгоре с рафт, като преди това ги изолирахме.

И плоскостите под матрака и вратата към багажното.

Горе-долу моят проект е стигнал до този етап. В момента съм го зазимил - не е благоприятно за материалите с които работим.

Напролет остава да го довърша, за да можем да се срещаме някъде по пътищата и сред природата !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Лазар

МнениеПуснато на: Пон Фев 20, 2017 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Постопли се малко времето и позволи да поработим малко по кемпера. Кухнята е вече почти готова, остават малко декоративни елементи и силикон:

Чекмеджета и контейнери също са готови:

Всички шкафове са вече с вратички и заключалки:

Дават го затопляне, дано да познаят та да свършим още нещо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
jorostoev

Местожителство: близо до Трявна

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2017 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, теглихте ли го преди и след трансформацията. Би ме интересувало колко килограма е цялото оборудване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Лазар

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2017 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, по-напред в темата съм написал - 2020 кг. Ще го меря пак като го завърша напълно. Не, че остана кой знае колко тежки неща да слагам.
Върнете се в началото
Лазар

МнениеПуснато на: Вто Мар 28, 2017 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И такааа...дойде ред на големия въпрос: Колко натежахме ?
И днес съм на кантара:

Цялото оборудване, плюс три акумулатора и два солара на покрива, показа:

2820 кг. или точно 800 кг. разлика с първото мерена. Разликата е, че сега резервоара е половината пълен, а на предишното мерене лампата светеше. Това значи, че всичко е малко под 800 кг. Горе-долу толкова очаквах и аз според предварителните сметки.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети