kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Как го направих аз...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
БаткоМи

МнениеПуснато на: Чет Мар 15, 2018 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
Ово е естетно.

Да ама духа, а за духане, паре се даят - казват съседите!
Пиле, не му се вглеждай толкова. Жените стигнат ли до гледане на тавана ... значи че добре си направил каравана!
Така казват, де, аз не ги разбирам ... караваните Mim
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2018 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди година успях да потроша водачите на щората и комарника на кухнята. Нали сложих желязо, от което да висят разни кухненски неща... Smile Та така де. Кърпих един два пъти и все се каняех да залепя отгоре ивица пластмаса... После Милен пуснаха мухата, че може да си е ъглов профил. От тези пластмасовите... Понякога елементарните неща остават невидими Smile Да де, ама белите такива профили привличат цялата чернилка на света, а цветните нещо не ме грабнаха. Пък и марци подсказа, че са меки, а видимо и безформени неща Smile Накрая в кварталната железария си харесах алуминиев профил. Приятно раиран, придавайки ретро визия, полагаща се на ретро караванката Smile Така може каквото си иска да се блъска отгоре. С пластмаси пак трябваше да ги вардя.

Използвах ситуацията и свалих още две щори за миене и смазване. Има си крещяща нужда

Остават две, една от които със сигурност е за смазване. Комарника така и си остана долу днес. Не иска да се върне.
Баси, щях да се спирам и да я пускам за продажба...!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След разговор вчера отсега предвкусвам забавата, като обявя караваната за продажба. Освен, ако хората, които искат евтина малка каравана без нищо, която да разкостят за два сезона по язовирите, не си траят Smile Щото нали, да продавам каравана с двуетажно легло, едното от които определено детско и оборудвана с всичко необходимо за живеене неограничено време с малки деца на произволно място, пък рибари да се обаждат да обясняват, че не е за тях, след като никога не съм твърдял, че е така... Smile
Пък най готино е възмущението, че някаква си каравана, ремарке един вид, е на цената на 30+ годишен кемпер... Кемпер все пак! С двигател, с гуми... Smile
Но пък аз винаги мога да покажа обявата на колегата с Форда за 17 пари... Wink
Шарен свят... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Баз значение дали иде реч за кемпер или за каравана българина като цяло търси да вземе нещо дето ще му е преди всичко на далавера, а за екстрите не е настроен да плаща. Това е народопсихология. Иначе съседа ще вземе да каже "я глей тоя как се прекара". Затова и колкото и да ме е изненадвало и най-големите кошници си намират мераклията.
chicken

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, не, аз говоря за друго. Когато на човек наистина му трябва необорудвана каравана за малко пари значи си е така. И няма нищо лошо. Имам познати, които на една англичанка и махнаха банята и тоалетната и направиха легла за децата. Ама стационарна на къмпинг. Шантавото е когато такъв човек започне да обяснява колко му е скъпа, пък не му трябва оборудването, та, нали... Smile
А иначе се предполага, че правилния купувач би трябвало да може да си направи сметката за труда (дори и само време и инструменти да е) и цената на нещата. Щото при всички положения аз съм вътре, което означава, че някой печели Smile
Върнете се в началото
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле,така или иначе ще вземеш друга къщичка.Обявявай цена ,която търсиш и като стане въпрос за пазарлък започваш да сваляш с цената и екстрите.Обяви и цена без екстрите и готово.
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А дали няма да се разпадне?
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може, розав. Съдба. Важното е да има щастливи от цялата работа. Крепи ме мисълта, че все пак не е толкова вехта колкото нечии кемпери. Пък нея какво я крепи и идея си нямам...
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах предвид сделката...
Ама както кажеш!
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами извинявай! Ама предвид имиджа ти е добре да започнеш да се изразяваш недвусмислено Wink
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цената на една стока се определя от търсенето и предлагането. На БГ пазара ако има сходна като модел с твоята каравана, но по-евтина с 1000 лева шанса да я продадеш е горе-долу същия, като да спечелиш от "златните пирамиди". Може да е омекнала цялата, няма значение. Един приятел от 4 месеца иска да си продаде алфата за 5К, кола като излязла от магазина, зимни/летни гуми на джанти и прочие и има 0 обаждания по обявата. Е колко да има, като подобни коли има и по 2.5? Това че са за скрап не се брои, сетне шъ я нагласим, само да е тънко...
Преди години, като си продавах стария кемпър го обявих за 7. Нула обаждания. Започнах да си свалям - газови бутилки, акумулатори, гуми, радио, вериги, всичко което можех да ползвам на новия. За 5 го продадох на другия ден, а себестойността на свалените "екстри" беше горе-долу разликата. Народопсихология...
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички сме така, пуснах си предишния кемпер с всичко - само пазарлъци. Свалих всичко - продадох го за три дена... С караваната абсолютно по същия начин. Дори в архива на сектор обяви има хронологията и на двете "стоки". Седят на обява по два месеца, после ресто на всичко и след няколко дена - продадени. И най-тъпото е, че ВИНАГИ губи купувачът - аз - не... После или на новата машина или на клиенти, винаги с малко повечко труд съм напред от тази работа, а другите назад...

Така, че драго ми Пиуенце. Сваляй всичко, което може да се сваля - панели и тн... Знам, трудил си се много, правиш го с кеф, НО никой няма да ти оцени нито труда, нито екстрите. Сваляй каквото може и я пускай. Това, което свалиш, ще го ползваш за новата машина. Голяма работа, че ще се трудиш, таман фитнес малко повечко. Така гледай на нещата. Аз - лично точно така правя. И с успех - не съм длъжен на никой да му подарявам труда си и екстрите, закупени индиректно със същия труд. Предпочитам да поработя повече, а не да правя евала на разни тарикатчета.

Както каза Огромният - народопсихология бартче... Купи си боклук, за да си го ремонтираш и надграждаш... Като бях малък беше същото - всеки втори чичак си купуваше лада на старо, за да лежи под нея събота и неделя. Вместо да я кара. Всички помним тази картинка - клеци нещо, мъчи се, отзад анцугът му се изсулил, кафявата лайсна се вижда, псува, пие бира и полива с кока - кола някоя клеясала част по умореното окачване. Нищо не се е променило, само играчките....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
Ами извинявай! Ама предвид имиджа ти е добре да започнеш да се изразяваш недвусмислено Wink

Толкова си предвидим...
Я разкажи какъв ми е "предвид имиджа ти"!
Върнете се в началото
sampo
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле имаш нужда от ЯМР на главата, това е диагнозата ми за теб в момента. Да продаваш нагласена каравана със всички сгоди, да скочиш на камион/кемпер/ очакващ същото, но умножено х2 ... мани мани. В тестето има и карти като тази дето изтегли ibogdanov, а такива не са уникати в ниския ценови клас до 15К. , предлагат се в изобилие. Ти си имаш други изисквания и философия разминаваща се с моята и за това те hammer, ама бащински Laughing.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2018 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе то май чикъна не може да седи мирен. Все нещо трябва да чопли. Сега като стегна караваната от всякъде и съклета го хващя та се заглежда май по нова играчка да има да си чопли и да ни разказва после илюстровано, а ние да му се радваме Very Happy
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Следваща
Страница 30 от 40

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети