kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Как го направих аз...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 03, 2018 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За твоята тоалетна, тренировки с ходене пеш няма да са достатъчни. Трябват други, като например цял ден да продаваш от бара в клекнало положение. Но все пак ти гледай позитивно, реформите по караваната стават супер, а и идва зима и всички сме затаили дъх за новите предложения. Ако не се сещаш нищо, аз имам някои идеи ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kvp пак си е пребоядисал кемпера, оттатък ще се избием, а докато някой си упражняват формулите, на мен ми писна кабелите да седят на руло, та взех, че ги прекарах през малко дупки из караваната.
Старите, които ми се струваха дебели, ама на старите пари

И малко нови.

10 квадрата. Ще се сменят и тези откъм солара, предвид планирания втори панел. Тънките отиват към алармата. Времянка от една година Smile
Защо оня сноп минава по средата на багажното ли? Ми клемите на акумулатора са на тази височина и без да се замислям така си тръгна. После си намерих оправдание. Ако са по пода никога повече няма да мога да изчистя ъгъла хубаво Wink А там си влизат неща с пясък, пръст, при отворено багажно се случва да навява мизерия... Тоя Крапец духлив...!!! Smile
Сега пада на напрежение в осемте метра от акумулатора до хладилника през контролера е 0,15 волта. При 2,5 ампера консумация. Срещу 0,7 волта преди. Това, вярвам, ще се отрази положително на цялата работа на инсталацията. просто покрай хладилника го забелязах като проблем...

По големия проблем е, че в неделя се качих на стълбата. Че не помнех колко място има горе.

Всъщност не това е проблема, а че се загледах в люка на банята

И разбира се, точно когато ще става студено. И ще вали. Нещо, което тази зима не се случва толкова често Smile
Банята ще се уреди с люка от "хола". А "хола" чака един прозрачен на Thule. От мналото лято искаме вентилаторен люк. Една от задръжките е, че сложи ли се такъв, вече няма люк, а вентилатор. Пък ние си имаме само една дупка. А друго си е зимата да се покаже Слънчо през люка Smile Загледах варианта на Фиама за отделен люк, прозрачен, на който да може да се сложи допълнителния им вентилатор, но излиза безумно по-скъпо. После открих варианта на Туле. Допълнителния вентилатор е на същата цена, но люка е със 150 лева по-евтин. Сега се чака да дойде, а кога ще се стопли за монтаж е работа на Оня Smile Всъщност трябва да звънна на Кристиян, че забравих да проверя дали е двуслоен капака. Щото студено иначе. Дометик имат едно еднослойно изпълнение, не щем такова Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Засрами се бе!
Още едно подобрение и тая каравана ще стане съвсем непродаваема butterflies
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле, като си сложиш на туле "двойното" , снимай, аз ще ти снимам DOMETIC FANTASTIC VENT 7350 Wink Просто цената не ти харесва Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И внимавай с тези изпечени люкове, че се пукат лесно. После само декалин ! Ако се строши - най-евтината фиама е по-хубава от тези Smile 110 лева.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
И внимавай с тези изпечени люкове, че се пукат лесно. После само декалин ! Ако се строши - най-евтината фиама е по-хубава от тези Smile 110 лева.

Този съм го отписал. Ако тръгна да го свалям ще се разпадне. Това, което ще направя е да замажа за всеки случай, докато дойде време за смяна. Още не е протекъл...
Дометик! Не е като да не му знам цената! Нещата са несъизмерими. То си има причина и люка на Фиама, без вентилатора, да струва 340 лева, срещу 190 на Туле. Ама... Караваната съм я взел за 5500 празна, за Бога!
А я питай Дани за колко ще я продам Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Засрами се бе!

Няма да я продавам! Първо искам да разбера какво с каравана не става. Според оня. Иначе знам какво не става Smile Но знам и с кемпер какво не става Smile

По-простичката истина е, че не съм човек, който ще се лишава от кеф, щото ще е временно. Е, все пак гледам да намаля "щетите" Smile Но ще оставя нещо наистина хубаво.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken написа:
loveforever написа:
Засрами се бе!

Няма да я продавам! Първо искам да разбера какво с каравана не става. Според оня. Иначе знам какво не става Smile Но знам и с кемпер какво не става Smile

По-простичката истина е, че не съм човек, който ще се лишава от кеф, щото ще е временно. Е, все пак гледам да намаля "щетите" Smile Но ще оставя нещо наистина хубаво.
Давай, аз съм същият, моите познати се прескачат да си купуват от мене разни неща. Защото им се заигравам, след което вече губя интерес и някой се урежда. Няма лошо - като ти е хоби и ти харесва да твориш - всичко е точно ! И за мен кефът е освен пътуването и къмпингуването, да правя постоянно нещо по къщата.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2018 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То това е хубаво. Лошото е, като се прави без пари...
Първия ми мотор беше Ява, 350 кубика, ‘56. За това имаше пари. Налях, вярно, по малко, колкото за два японски... Накрая имах нищо. Е, годините бяха такива... Деветдесетте... Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Засрами се бе!

Въх, Дани, добре, че на Тошко маркизите са ми дълги! Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2018 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Копчето за хладилника се сдоби с реленце, че иначе трябва да разходя още метър и нещо кабел през ключето

Нямам търпение да се сдобия с нов държач за предпазителите, или да реша, че ще е този, че да си подредя окончателно кабелите. На този постоянно се разхлабват винтчетата, Май ще мина на вариант с кабелна обувка плоска женска Smile И с онези другите авто предпазители...
Въпроса е дали авторелетата са най подходящия вариант? Имам чувството, че и от там загубих малко напрежение... По моторите ползвах от по-малките, затворените. С крачета за запояване... Дали не губя от кабелните обувки в този вариант... Оф, аз мерих преди и след предпазителя и релето... А вчерашните замервания бяха без тях, директно свързване...
Върнете се в началото
sampo
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

chicken, кратка музикална /пилешка/ пауза да си починеш а караваната и инструментите да си отдъхнат от теб Laughing

Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Махай го този ужасен клеморед, работи само с кабелни уши и обувки, вземи си едни клещи за закримпване. Ако ли не - запоявай кабелите за обувките. Иначе е супер ненадеждно.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Баси скъпата сгъваема маса! Добре, че си я направих сам!
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2018 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде, айде!
Стига си ни баламосвал, признай си, че понеже още нямаш хармоника(ветробран) за барбекюто и нахармоничи масата. Laughing
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
Страница 22 от 25

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети