kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Кедър лайстна - монтаж и особености
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2016 3:14 pm    Заглавие: Кедър лайстна - монтаж и особености Отговорете с цитат

Здравейте Колеги,
след като изпуснах лекия фортсел на Владо Станимиров, реших да си купя от магазина и си избрах това - https://www.obelink.eu/meteor-4.html?sqr=mete& Холандците бяха много коректни и ми доставиха нещата направо в хотела и то в събота!!! hammer
Както и да е, понеже ще го слагам на кемпера, ще трябва да се монтира кедър лайстна на него. Притеснявам се, че това не е като да забиеш два пирона в дъска.. Embarassed Със сигурност има подробности, които не знам. Затова моля за съдействие и съвети.
Ще бъда благодарен на отзовалите се Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2016 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега, първо премери от форцелта на какво разстояние от земята ще ти се наложи монтажа на тая лайсна. Удари една черта с молива . Пледполагам ,че тая черта ще е по-ниско от горния ръб на кемпера. Това значи ,че няма как да я завинтиш с винтове ,защото там вече няма дървена хоризонтална летва в конструкцията. Което ще е притеснително.
Второ намери такава кедрова лайсна, която да може да се прикрепи към стената на кемпера, защото обикновено те са направени да се коват отгоре на тавана. Има и от твоят модел . Ако имаш дървена конструкция под чертата с молива ,лесна работа ,рапидки силикон и кеф. Ако няма дървена конструкция - не знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2016 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има лайсна при Кристиян,за стена.Монтирах такава на последния кемпер,като откраднаха маркизата и му взех фортселт,зимен.Монтирах я так където дойде височината на фортселта с винтове и полеуретан по цялата дължина на лайсната,не мръдна ,а фортселта си беше тежък.Трябва винаги да е подсигурен срещу вятър и няма ядове Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
danbog
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG гр. Видин

МнениеПуснато на: Вто Дек 13, 2016 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате ли информация за начина, такъв форселт да се купи от България, защото и тези са ни пропуснали на картата. Sad
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Дек 13, 2016 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбарах за какъв точно фортселт става дума/зимен или нормален/,но нов може да се поръча при Кристиян или някой друг,а втора употреба от нета ,по обяви и т.н.стига да се знае точно какво се търси,размер Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
danbog
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG гр. Видин

МнениеПуснато на: Вто Дек 13, 2016 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такъв де - горепосочения : https://www.obelink.eu/meteor-4.html?sqr=mete&

В сайта го дават за 199€, но слагат и 20% VAT и доставка , та май отива към 300. Впрочем на вас начислиха ли VAT като сме от ЕС? Прощавайте за отклонението.
При поставянето на кедъра трябва да се намаже прилепващата страна със силикон за уплътняване против течове през винтовете (рапидите) за закрепване (винтовете през 15-20 см.) иначе други особености няма.
Гери и Енчо

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2016 7:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз също се интересувам от такъв форселт, май ще пращаме Любо обратно до Холандия. Ако има начин да направим обща поръчка се включвам веднага, въпроса е доставката от там.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2016 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Колега,
холандците за изключително коректни хора. Визирам OBELINK. Аз бях в Холандия и доставката беше до моят хотел в Айндховен - на около 150км. от магазана им. Поръчах и платих стоката от България в ден четвъртък и в събота беше при мен. Направо бях приятно изненадан, че правят доставки и през почивните дни. Прилагам по-надолу и оригиналния ордер, като съм платил за всичко 203,95 €. За съжаление нямат доставки до България, за което им писах, като препоръка.

Dear Mr. Tihchev,
Your order has been processed successfully.

ordernummer 1041905 Order date: 24 November 2016
Code Product QTY Unit price Subtotal Delivery time
A315207 Meteor 4
1 € 199,00 € 199,00 within 3 business days
Subtotal: € 199,00
Shipping costs: € 4,95
VAT (21% included) € 35,40
Total cost: € 203,95

Поздрави
Любо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Сря Дек 14, 2016 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам,че и Гърция я няма.Искате ли да пратя запитване от тук? Ако става ще ги поръчаме тук и ще ви ги пратя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 7:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се поръча от английският им филиал, ще излезе към 500 лв. с транспорта.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 8:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Леко отклонение - какви са предимствата (освен теглоъо) на такъв форселт? На мен ми изглежда като да има повече работа по разпъването му.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 9:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви са предимствата и недостатъците още не мога да кажа. Моята идея е, когато кемпера ще се ползва през пролетта, началото на лятото и през есента и ще се стои повече от 2 дни тогава да се разпъва това нещо. За всички е ясно колко е неприятно, когато вали и духа продължително време. Тези, които имат такъв фортсел може да споделят опита си.
По въпроса с транспорта на стоката - аз пътувах със самолет до там за 100лв. билет в двете посоки. Съответно платих цена за един куфар (23кг) само за връщане 30лв. Любителите на сметките могат да ги направят колко излиза.
Може би би било полезно ако има такава отделна тема, когато някой пътува нанякъде и има възможност да транспортира необходими неща за колеги от форума, да обяви това. Така ще се минимизират разходите, а най-вече ще си бъдем полезни едни на други и ще имаме качествено оборудване. Very Happy
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като всичко започна от моят форцелт, та да кажа:
Опаковката на това нещо е малко по-голяма от опаковката на 4 местна палатка от Практикер и тежи горе-долу същото. Може да се скрие в караваната и да не заема място. Разпъването е по-бързо от нормален форцелт,пространството ,което се получава след това е колкото на нормален форцелт. Това лято спах 10 дена вътре, екстра е. Най-важното е ,че му е необходима само една ПРАВА кедрова лайсна с дължината, съответно 390 см. Няма заобляния по краищата ,което е възможност всеки един кемпер да си ковне по една лайсна и да има форцелт.
Препоръчвам го ,аз го продадох ,защото много исках като на Габровеца форцелта, завиждах му,даже се сприятелих с него с идеята да го издебна и да му го гепя, скърцах със зъби и ме беше много яд ,когато той го продаде и аз не разбрах. Обзе ме мания да имам същият. След като си го купих ,тоя вече не ми трябваше. Това е.

ПС. Най-лесният начин за доставка на стока от Обелинк е като идете да ПЕПИ 2000 ,оставите кинтите ,разберете се нещо за услугата и изчакате като пътуват до там да ви я донесат.
Върнете се в началото
Гери и Енчо

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Владо, моля те дай инфо за ПЕПИ 2000, контакти, че аз търся такъв форселт като на Любо..........и аз почнах да му завиждам и да скърцам със зъби, на Любо де...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Дек 15, 2016 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mobile.bg
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети