kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Направи си сам Кемпер от Бус
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Валентин Георгиев

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=Q9UoWenZih8

https://www.youtube.com/watch?v=MDzkmTKfNDU

https://www.youtube.com/watch?v=Y_Q4aPjb17w

https://www.youtube.com/watch?v=VJQEUa13BNU

https://www.youtube.com/watch?v=gdt93e7GHig

https://www.youtube.com/watch?v=wDfXTcjXLoQ

https://www.youtube.com/watch?v=l_B0mk--Pwc

Няколко варианта на бусче
Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валентин Георгиев

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 7:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще е от полза
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 7:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях писал доста време,та да се отчета ! Преди време търсих планки за монтиране на Маркизата и понеже не намерих, реших да се “само-изявя“,сега /моля само да не ме захванете/, но така реших така я направих „Хванах“ директно с болтове през купето /поне съм сигурен че няма да могат да ми я откраднат / По важното е че имам сянка !!!

И една снимка от един морски уикенд с опъната маркиза !

Последната промяна е направена от turbo1 на Чет Юли 13, 2017 7:57 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 7:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И от снощи имам соларна инсталация на покрива/вече трябва да съм автономен/,понеже мястото ми е малко при мен за всичко едвам събрах този 250W панел между двата люка направо на “милимунди“ стана, като се наложи да го вдигна доста от покрива ама така трябва се охлажда по добре и ще ми прави сянка на тавана big laugh

Само дано не го вземе въздушната струя ! angel
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Veritas

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги можеш да направиш някакво спойлерче колега за да не отлети Smile А другото ми мнение е че трябва да помислиш за някакви тампончета да обират вибрациите,че тези бусове не се славят с много здрава ламарина и според мен има шанс да почне да хлопа след известно време,но това е мое мнение т.е. на човек който никога не е монтирал подобна инсталация.Нека профитата се изкажат Smile) Поздрави
Върнете се в началото
PACER

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито за панела. Сега колко време издържа акумулатора с включен хладилник преди да умре?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказа се че предния люк върши точно работа на спойлер /когато е отворен/ не знам за зимата как ще процедирам skiing
Относно вибрациите съм сложил шайби с гума ,но ще го проверявам от време на време да видим !
Относно издръжливостта на акумулатора -от вчера от 14ч работи хладилника нон стоп,сутринта към 8ч показваше 70% и до към 10ч го беше напълнил на 99%,вътре в хладилника 2-3 градуса !
Върнете се в началото
backstage

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2017 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

turbo1 написа:
Преди време търсих планки за монтиране на Маркизата и понеже не намерих, реших да се “само-изявя“,сега /моля само да не ме захванете/, но така реших така я направих „Хванах“ директно с болтове през купето

Па разбира се че ше я фанеш с болтове през купето, какво да те "захващат"...сичко е екстра... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Валентин Георгиев

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2017 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв ти е соларния панел и акумулатора
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2017 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Панела е 250w , 58v ,акумулатора 100a/h стартерен нов
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да пораздвижа малко темата !
Чудя се моя “кемпер“кастенваген дали не и СТЕЛТ ?
9 вечери на Тасос на различни места,като само на две места останахме за по две нощувки ,САМО НА ДИВО /ПОВТАРЯМ САМО НА ДИВО/ НИКОЙ АМА НИКОЙ НЕ НИ ОБЪРНА ВНИМАНИЕ ДА НИ НАПРАВИ ЗАБЕЛЕЖКА ИЛИ НЕЩО ДРУГО!
ПАРДОН САМО НА ПАРАДАЙЗ БИИЧ вечерта останахме в боровата гора на един от така наречените паркинги за плажа да спим и малко преди да си легнем ,може би е било около 22ч дойдоха едни хора и просто ни помолиха да не палим никакъв огън ! Но то явно си личаха следите от пожарите по и без това слабо залесените чукари!
Та си мисля дали нашия кастенваген не е тип стелт и много много не ни забелязват или просто защото не сме се “разгащвали “дет се вика ,изкарахме една наистина незабравима почивка ! Тишина ,липса на навалица,море слънце ,абе истинска почивка !
Върнете се в началото
petkovic

Местожителство: B.G. Асеновград

МнениеПуснато на: Съб Сеп 02, 2017 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега оглеждам се за контролер, ще бъда благодарен ако споделите параметрите на вашия, като ампери, цена и от къде може да се закупи. Благодаря.
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Сеп 02, 2017 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя е от тук - https://shop.chepakov.com/solaren-kontroler-enerdc-mppt-12v-24v-20a-275wp
Цената на контролера е по солена !Но, понеже панела ми е на по-голям волтаж !
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2018 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поради това ,че идва лято и се налагаше да се оборудвам с летни гуми,та покрай гумите го оборудвах и алуминиеви джанти !Мисля че придоби по готина “стойка“ с тях ! Сега ще го “чипосаме“ малко ,че да може да ги “търкаля“тея валяци!!! laughing
Между впрочем и вътре имаше “ъпгрейд“ успях да събера по голям хладилник WAECO- 110 литра,та се наложи да режем и променим някой неща,включително и чекмеджето стъпало !
[/img]http://media.snimka.bg/s1/6150/038543943.jpg[img]
Не се сетих да направя снимки на интериора обаче![/img]
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2018 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети