kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Направи си сам Кемпер от Бус
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

turbo1 написа:
А не ,аз за такива неща си падам малко педант ! Да ти кажа честно “добичето“ ми изобщо не е товарено от предния собственик “познаваме се лично“ и знам за какво го е ползвал преди това ! А когато го връщах от немско го бях напълнил доста и съвсем леко видимо беше “клекнал“ явно понася на товар ! Но, винаги има план “Б“-изшивам му едни възглавнички
/тъкмо сега имам и един нов модел/ мога да ги пробвам лично ! Имам намерение да го ползвам и в чужбина така че кантара няма мърдане !
Още повече,след като по миналото лято в Австрия ме изгърмяха 1600 евра за претоварване с прословутите джипки на ДАНС !

Оказа се че тежат 3150кг !

Колега , сподели нещо за възглавничките. Тъкмя аз едно слагане на Дукато Франкия. Хвърлил съм очо на едни ГАФФАРСКИ - водят ги универсални 8 см най-ниско ниво - 28 см най-високо ниво и мисля , че диаметъра им беше 22 см. Дават им нещо около 3.0Т
Имаш ли наблюдения за такива подобни. 47лв с година гаранция. може да бъркам цената с няколко лева...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Питай конкретно каквото те интересува ,може и на лични !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали тези стават ? Или ти предлагаш други за тези цели ?
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3 тона ??? Едва ли ! Немските който аз монтирам, по сертификат от производителя са до 2800кг.и 10 атм.налягане! На ГАФАР са турско производство едва ли ще ти дадат някаква гаранция и 47лв е цена ако вземеш минимум 10бр ! Но за бюджетно решение стават !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти ...Мисля , че тези тонове са достатъчни, дори и да са ме поизлъгали,. Все пак не е товарен бус...
Имаш лични.
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам нищо на лични !!!
Върнете се в началото
стоян70

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрахме се...
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така времето се затопли и дойде време да монтирам люка над спалнята има комарник и слънцезащитна щора ! За съжаление не се сетих да снимам поетапно направата ,но с няколко думи ,измерих,разчертах,изрязох с зеге, после монтиране и лепене със Сика! Между впрочем така ли бавно засъхва тази Сика ?
Ето и няколко снимки !

Покрай люка направих и един плот покриващ мивката ,за да се ползва като плот когато не се ползва като мивка ! Монтирах и “новия“компресорен хладилник Мидея ! За 20 минути празен сваля до 5 градуса в общата част и -3 в камерката !

И сложих едни мрежи над главите на спалнята за слагане на дребни нещица!
Върнете се в началото
backstage

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво бе човек! За пореден път професионална работа!! Smile Мидеята какво ще я клати?
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси ! А Мидеята ще я клати инвертор 700/1400W пробвах го 36 часа работи и акумулатора на падна под 12,2 волта /вярно че е чисто нов ,но не тягов ,а нормален стартов 95 А/h / сега трябва да мисля за соларни панели !
Върнете се в началото
backstage

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Егати аз съм с чисто нов банер 100А и след гледане на тв 3-4 часа показва 12 волта...никога не е бил 12.2 или 12.4 примерно...единствено след заряд..обаче погледаме ли малко тв след около 2 часа пада на 12 и седи така.кой знае къв боклук е...ма кокко изкара толко
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2017 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ТВ не е ли по добре да е направо на 12 в ? Все пак и инвертора има консумация ! А Хладилника /пак казвам празен/ Работи около 30 мин докато свали до тези темп на 3 поставен терморегулатора,след това поне за времето когато го наблюдавах около 8-9 часа , включваше на всеки час за около 10 тина мин. ! Така че общото време за работа му се събира да е по малко /това е “идеален вариант“ / и не е отварян изобщо! Ако е с продукти и се отваря резултатите ще са други естествено!
А акумулатора е EXIDE 95 А/h, 800A ,но чисто нов неизползван и зареден преди това напълно!
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2017 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудно става кемпера, браво!

Предвижда ли се някаква тапицерия(преграда) и перденца на задните врати. От вчера като гледам снимките и все това ми се върти пред погледа. Лично от гледна точка на уют аз бих имала нужда от подобно нещо. Като се допре човек да не усеща студения метал от една страна а от друга да не е "почти на показ" леглото за случайния минувач. Все ми изплува пред очите ситуация как лежейки на подобно място някой отваря вратата да провери добре ли съм се завила Mim
turbo1

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2017 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има перденце ушито и изпробвано вече .Просто е свалено да не се мърля че все още човъркам и правя по нещо.
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 7:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sika по принцип съхне средно по 1мм на 24ч. т.е. зависи от дебелината на слоя, смятай.
това за полиуретановите лепила и пулнители.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща
Страница 11 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети