kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Проблем с тоалетна Thetford C2
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nkalendzhiev

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 07, 2016 9:19 am    Заглавие: Проблем с тоалетна Thetford C2 Отговорете с цитат

Имам проблем предполагам с някое уплътнение на тоалетната. При всяко вадене на касетката, отгоре около плъзгащото капачето, което прикрива отвора има "вода". Понякога е съвсем малко, понякога е доста и при свалянето се разлива покрай дръжките. Доста е неприятно да се обслужва касетата така. Да не говорим, че ако я оставя по-пълна и караваната се движи, теча се разнася навсякъде из кухината и после е голяма смрад и играчка да изчистя.
Правилно ли предполагам, че проблема идва от някакво уплътнение в самата чиния горе в караваната? Забелязал съм, как след пускане на водата, колкото и да изчакам, остава вода по чинията да се стича. След затваряне на клапата, тази вода в последствие се оттича върху затворената клапа. И явно после при следващото отваряне, тази течност се замята някак си настрани и отива където не трябва.
Какво трябва да сменя, за да реша този проблем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Чет Юли 07, 2016 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=qlPkkieGvbk
Върнете се в началото
jiji_pz

МнениеПуснато на: Пон Окт 31, 2016 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колега.
Нека попитам дали отвора който е на снимката ти се затваря.
При мен този отвор не може да се затвори и касетата не може да се носи за една дръжка, понеже ако е пълна и стига до отвора , то от там ще тече.
Провери си дали от там не ти се излива , при движението на течноста по време на път.При мен е добре, че още не е ползвана, а и няма да се ползва докато не намеря начин да я поправя тази дупка или ще я побългаря hammer .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Нед Юли 30, 2017 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, за да не отварям нова тема, някой може ли да даде съвет по следния проблем:
Непрекъснат теч на водата за измиване на тоалетната. Тече съвсем слабо, но е факт. При спрян ток, течът спира. Явно има някаква утечка на ток, защото проблемът е двоен: хабене на ток и пълнене на тоалетната без необходимост. След като извадих касетата, няма теч, дори и при пуснат ток. Явно някакво реле не сработва.
Някой също ако може да ми даде съвет, как да изключа тази помпа - кемпер Hymer Camp 55, 93 год. Търсих в упътването къде са бушоните за тази помпа, но не е написано нищо по въпроса.
В момента сме на диво, токът е важен за нас и ще се радвам, ако някой реагира своевременно.
Благодаря!

Може и по тел., да се чуем, нула 877 седем 3 50 20, Начо

Edit: май се досещам откъде идва проблемът. Най вероятно от водната помпа : когато пусна водата в банята или кухнята, почва да тече и водата в тоалетната. Освен това намерих бушона на водата в банята, извадих го (здрав е) и когато пусна водата в банята, тя не тече, но тече водата в тоалетната. При пуснат ток и неизползване на някоя от чешмичешмите, няма теч, т.е. поне отпадна притеснението, че помпата на тоалетната черпи ток постоянно. Засега решението в полеви условия е да запуша с нещо за постоянно тръбичката на тоалетната и да ползвам чешмата от банята.
Върнете се в началото
Djina

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Юли 31, 2017 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да задам един въпрос - имаме същия проблем като nkalendzhiev. Този отвор, който е показал jiji_pz при нас беше без капачка, а само залепен с някакво тиксо. Мъжът ми го смени и залепи по-добре, но все още се излиза течност отгоре покрай дръжките, когато я вадим за изхвърляне Rolling Eyes
И още един въпрос - самата касетка е доста почерняла отвътре - има ли някакъв специален препарат, с който да я дезинфекцираме? С белина знам, че не трябва...
Върнете се в началото
jiji_pz

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този отвор има едно уплътнение , което при мен липсваше. Закупих го от volodia и го монтирах, но не съм ползвал тоалетната все още. С опитите с чиста чешмяна вода , не ми се стори надеждно затворено. Ще си проличи скоро.
Върнете се в началото
DA@KA

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2017 8:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Отворчето има много важна роля, особенно при горещо време и протичащата ферментация с касетата.Много мръсотия се натрупва и около клапана за изпразване,може и от там да подлизва.Моята я разглобих на съставните и части(не е много приятно)и я третирах с кислол,сега е чисто нова.
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2017 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DA@KA написа:
Отворчето има много важна роля

Има ли как а се смени тази гумичка на тази дупка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
DA@KA

Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2017 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако я намериш като резервна част,се сменя отвътршната страна за съжаление.
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Авг 23, 2017 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такива неща ги пробвайте първо със спрейче за смазване на гумени шитни. Много често спасява положението. Аз смених всички гуми за луди пари, после бях свидетел какво прави спрея и ме доядя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
jiji_pz

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2017 7:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гумичката казах от къде може да се закупи.
А спрейчетата за гумени съединения какви са?
Върнете се в началото
volodia

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2017 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги Кемперисти,
В отговор на запитването за гумения пръстен. Потвърждаваме, че разполагаме на склад.
Купихме в повече когато колегата от Асеновград поръча. Освен това Ви препоръчваме използването на касете танк клийнър в описанието на нашия онлайн магазин , чийто линк прилагаме http://www.camper-rent.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0
е указано подробно начина на използването му за отстраняване на отлаганията по всички тоалетни касети.
Осен това Ви препопъчваме шпрея на Тедфорд http://www.camper-rent.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D1%83%D0%BF%D0%BB%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0-200%D0%BC%D0%BB

за пръскане веднъж седмично на гумените уплътнения на тоалетните касети.

От екипа на: www.camper-rent.bg
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

volodia написа:
Здравейте колеги Кемперисти,
В отговор на запитването за гумения пръстен. Потвърждаваме, че разполагаме на склад.

Имате ли на склад в магазина в кв.Свобода
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
volodia

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колегa,
уплътнението може да си закупите в Понеделник от 9.30 до 15.30 часа каквото е работното време на магазина в „Свобода „ до 01.09.2017г.
След 04.09.2017г. работното време е от 9.00 до 18.00 часа.
http://www.camper-rent.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80/%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D1%83%D0%BF%D0%BB%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%B4-%D1%81234

От екипа на: www.camper-rent.bg
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде е това в Свобода?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети