kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Бойлер обединена.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2016 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И какъв беше проблема накрая Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
коколандия

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2016 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според Савич всичко си е нормално. Явно ще го включвам 3 часа преди къпането и щъ-не щъ ще се къпя за 20 секунди. Е, Има и добра страна.... водата ще ми стига за по-дълго Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2016 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А проверявахте ли смесителя в банята дали е ок. На мен ми се е случвало при скапан смесител да не подава водата както трябва, разбира се не чак в такъв вариант. Примерно ако малко след пускането на водата нещо при топлата се запушва и започва да подава предимно от студената вода. Факта че Савич е казал, че бойлера е ок ме навежда на мисли да се търси проблема не толкова при загряването на топлата вода, колкото при подаването и.
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2016 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
А проверявахте ли смесителя в банята дали е ок. На мен ми се е случвало при скапан смесител да не подава водата както трябва, разбира се не чак в такъв вариант. Примерно ако малко след пускането на водата нещо при топлата се запушва и започва да подава предимно от студената вода. Факта че Савич е казал, че бойлера е ок ме навежда на мисли да се търси проблема не толкова при загряването на топлата вода, колкото при подаването и.

Това е възможен проблем, но не стана ясно това с топлата вода само в банята ли се случва или на всяка чешма? Ако не се лъжа някъде по маркучите трябва да има еднопосочен клапан, дали работи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
коколандия

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2016 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проверихме всичко. Клапана работи. Водата не се връща. Савич каза че бойлера гори с чудесен чист син пламък. Водата е еднаква на всички чешми. Просто на душа е по-осезаемо усещането.

Сега ще сменя накрайниците на чешмите, като идеята е да намаля дебита на водата.

Коментирахме че бойлера е 10 литра, а като мощност е 1,5 kw. Явно е слаб и се налага повече време за да сгрее, а в последствие не може да се ползва като поточен.

Няма пълно щастие.......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Петьо Колев

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2016 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди няколко месеца от интерес разглобих моя бойлер/ печка Truma C 6002 за да видя какво има вътре и защо бавно се загрява водата и е малко количество. Какво разбрах:Водосадържателя е затворен цилиндър с голям проходен отвор в средата, Изработен е от хром никелова стомана и с обем около 8-10 литра. Топлообменика е надлъжно оребрена тръба /радиатор/ от алуминий в която е горелката и е вкаран в отвора на водосадържателя като хлабината между тях е около 3-4 мм. Загряването на водосадържателя е индиректно и лъчисто. Обем вода - 10л. при температура 40/60 градуса налягоне в системата 1,2 до 1,7 бара и крана на душа на макс.- какво да очаквам.... Само освежаващ душ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2016 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашия бойлер е 10-литров и като мощност също би трябвало да е 1500вата на горелката.

Ето един линк на който има малко технически характеристики на бойлери

Загрява за петнайсетина минути, след което нямам проблем да се изкъпя въпреки дългата ми коса, като не пилея водата. Правела съм засичане че за едно цялостно мое къпане потребявям около 20 литра вода общо(топла+студена). При бойлер пуснат на 70градуса, като вляза след 15 минути в банята се изкъпвам и след това продължава да има топла вода макар и не много.
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2016 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубав линк Дани Wink Относно къпането,това съм го казвал и преди,с 20л./топла+студена/вода,спокойно си взимат по един душ двама човека.Е ,при по дългите коси е само за един човек достатъчно водата,има го и при мен този момент Very Happy Това ,ако някой си мислят ,че този бойлер работи като проточен,се лъжат много Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Byrd

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2016 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, моля ви за консултация.Бойлерът на кемпера ми не работи от както сме го купили.Бойлерът е Truma B10, произведен 1990 година. След като го разглобихме и почистихме тръгна, горелката работи. Преди това червената лампичка светваше на петата секудна без да има горене. В темата видях снимки, а и един колега каза, че в неговия бойлер има вата. Ако има колеги, които са разглобявали Truma B10, моля да споделят, дали в техните бойлери има вата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2016 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние разглобявахме нашия за почистване на горелката. Не знам дали модела е същия, но вътре вата няма. Ето тук в мнението от Ноември 11, 2015 7:24 pm съм пуснала и няколко снимки.
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2016 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има малко вата под горния капак при някой.Може би като ги отварят,после никой не я слага,много рядко съм я срещал.
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2016 11:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

========================

Последната промяна е направена от mulenceto на Пет Юни 09, 2017 9:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Byrd

МнениеПуснато на: Пон Мар 14, 2016 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви колеги, моят въпрос беше породен от една от снимките, които loveforever е качила като помагало от поста от 18 февруари 2016.
Върнете се в началото
Христо Александров

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
Абсолютно вярно .Аз попаднах миналата година на една силиконова ,безцветна смазка ,РУСКА ,в тубичка Shocked Very Happy ,но върши страхотна работа .Обаче ,вече я нямат,та май ще потърся тази тефлонова смазка.

В краен случай ползвай те вазелин, по-добре технически, става!
Върнете се в началото
Светослав

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2016 10:07 pm    Заглавие: и пак бойлерът Отговорете с цитат

Здравейте, за да не пускам нова тема се включвам в тази молба за препоръка за читав майстор. Бойлерът на кемпера ми е ремонтиран няколко пъти, но все дава проблеми. Противно на всякаква локига протече като е студен, а като загрее течът спира. Нямам си и идея къде да го закарам.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 13 от 16

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети