kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Предлагам пътна помощ услуги за кемпери, каравани и др.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krisoo

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се опитам да отговоря подробно на всичките ти въпроси или забележки, не знам какви са.

1. Реално скоро и аз чух за подобно нещо, дори били махнали табелите на един от камионите на фирма БЕКА на границата - донякъде е истина донякъде не! Говорих с негов колега на а-м Тракия и той ми каза, че просто са се скарали и митничаря се е заял, другото което е, няма нито една БГ фирма с законен Международен лиценз за пътна помощ дори СБА !
За тази цел направих под-договор към една спедиторска фирма, която има международен договор към LKW Augustin и е нещо като законно но не баш! Отделно имам напълно законен БГ лиценз към АПИ + фирма + касови апарати и каквото трябва за БГ.

2. Не не е, и аз се притеснявах преди да отида на място в Керамоти, но когато го натоварих се оказа че съм висок 3.92м (антената на кемпера) при разрешени 4.10м - над тези 4,10 е проблем. Дължината стърчах точно 85см, при допустим метър след допълнително обозначаване (което направих с жилетка + триъгълник).

3. С отговор 2. няма смисъл тук да пиша.

4. Камиона по талон тежи 3600кг, а реално с пълен резервоар 3850 при обща маса 7500кг. Т.Е. в най-лошият случай имам право на ~3600кг полезен товар, и се бях вписал в тях Smile Не съм бил претоварен.

5. Кемпера беше закрепен с 4 три точкови колата с двойно затягане + централна 12Т. Лебедка омотана през предният мост на кемпера. Ако се обърне кемпера се обръща и камиона 100%.
Не знам кой собственик на подобен кемпер би се съгласил да метнеш колан през покрива и да затягаш!

П.с.
За да отида там и то не веднъж дваж съм се поинтересувал, не бих рискувал без да знам.

пс.2. Очевидно и ти си в бизнеса, ще се радвам да се видим на някоя сбирка - ще има какво да си лафим Smile Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реално си минал между капките и за това ти казах че късмета рано или късно ще ти изневери. Виждал съм акт написан на твои колега на стойност 18 000 евро. И познавам едни други твои колеги дето казаха че са си загубили номерата в Гърция и ходиха на пансион в Казичене за документална измама.
Има фирма с лиценз за международен транспорт и вероятно не е само една.
Аз ползвам услугите на такава ако искаш можеш да провериш фирмата се
Казва АСБ 2004 Wink
Това че скоро си чул говори само за едно.
Съмнявам се камиончето от снимките да е с обща маса 7.5 Тона но не ми се спори. Само да вметна за да си знаеш че кемпер може да тежи 4200 кг.
и да се кара с категория В. Idea
Колко ти е висока платформата защото знам колко е висок този кемпер и съм сигурен че не влизаш в 4 м. Както е по закон.
И не е лошо да разбереш от къде се измерва този един метър от
задницата.
Отишъл си без да имаш представа какво правиш и какво рискуваш.
Idea
Без да знаеш какво можеш да причиниш на доволните от ниската ти цена услуга.
Кога ще видя някои да се опитва да спечели клиенти с качествена услуга
а не със обещания за ниска цена.
Не съм в бизнеса нито с пътни помощи нито с транспорт. Просто съм виждал всякакви простотийййй.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 1:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тона, Тодоре, тона! Не се разбира, искаш да помогнеш на младежа, да го предпазиш от влизане в неприятна ситуация, да го унижиш, да се изтъкнеш... Или успяваш да съчетаеш всичко? Не се разбира. И не е само в тази тема. Всички знаем, че си от знаещите и можещите! Що го разваляш така с тона, не знам... Дори и когато си прав.
Иначе не се съмнявам, че по-добре знаеш какво пише в талона на "камиончето" и, че височината не е била 3,92 метра (не 3,90, не 4, а 3,92, очевидно мерена), а над 4, че никой и идея си няма какво прави и, че всички сме аматьори, но тези познания някак развалят цялото усещане...
Единственото, което остава, е горчивината от осъзнаването колко сме тъпи, ние, другите... Дори и когато искаш да помогнеш...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
krisoo

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 8:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Очевидно не си от хората на които може да се обясни, ти си знаеш всичко. Не е мястото да си снимам талоните, още по малко си човека на когото трябва да давам обяснения. Бях достатъчно любезен да ти обясня с факти и числа.
Моля не ми загрозявай темата повече.

Извън темата : честито на колегата от форума регистирал тази машинка

https://i.imgur.com/p29TIHG_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиле.
Тонът ми е максимално мек за моя интелект.
Ако си пишехме с младежа на ЛС. Щеше да е друго но тук четат много хора и няма да е приятно.
Тук обаче никои явно не си дава сметка че това е поредния търговец предлагащ услуга менте.
Защото ако стане беля и този младеж в изсипе кемпера в някоя канавка няма кои да ви плати кемпера.
Ако има лицен за международен превоз задължително ще има и застраховка на товара която ще покрие щетите. Не стига че ще останете без кемпер но ще ви се наложи и да платите на някои да почисти след евентуална злополука.
Преди години един подобен превозвач дето товара му беше 3.92 м. И товара не беше извънгабаритен събори един мост преди Сливен.

Ама това почваме да го мислиме след като ни се случи.
Не ми харесва да ме правят на глупак ако на някои му е удобно да си мисли че може да си купи сирене от 15 лв за 5 лв. Ето го вашия човек. Пазаруваите. Laughing
Относно платформата на КАМИОНА
Ако ти покажат аифеловата кула на снимка и ти кажат че е 70 м
и ти повярваш това си е твои избор. Idea
Всеки има лична карта и носи отговорност за незнанието си. Idea
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

krisoo написа:
Очевидно не си от хората на които може да се обясни, ти си знаеш всичко. Не е мястото да си снимам талоните, още по малко си човека на когото трябва да давам обяснения. Бях достатъчно любезен да ти обясня с факти и числа.
Моля не ми загрозявай темата повече

Очевидно за съм човек на които ти не можеш да обясниш (заблудиш)
А не можеш да ми обясниш защото не ти е удобно да си признаеш че не знаеш какво правиш.
Не се притесняваи намираме се в България и докато издържаш на ниските цени ще имаш клиантела.
И това че си леко извън закона никои не го интересува.
Важното е да им е ефтиния.
Върнете се в началото
kaloyan
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Европейския съюз :-)))

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:

Не е лошо да се поинтересуваш какви са гръдските и европеиските закони и наказания.

Тодор Василев написа:
Не се притесняваи намираме се в България и докато издържаш на ниските цени ще имаш клиантела.

Тодор Василев написа:
Важното е да им е ефтиния.

Колега Василев, явно е, че си на "ти" с гръдското и европейското законодателство, но защо не оставиш момчето да си проучва гръдските закони и да си обслужва клиантелата ефтино, а ?!? Wink

P.S. Сигурен съм, че ако има нужда от съвет, непременно ще се обърне към теб !
chicken

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:
Пиле.
Тонът ми е максимално мек за моя интелект.

Не знам... Аз се “славя”, че не си поплювам, което в моята работа е самоубийство (явно затова няма да си купя кемпер), но и на мен ми идва в повече. Иначе, разчитайки на... интелекта ти, надявам се, щото в Търново има добър занаятчия и въпреки нелепите препирни в другата тема, в колата разхождам един хладилник за коледната ти промоция. Дори реших, че би било интересен социален експеримент. Но се разколебах. Най вероятно ще го прехвърля в нечия друга кола. Дет му се вика, връзка без ангажименти Smile

Между другото и по темата и на мен ми е интересно как, нормално и законно, се закрепва кемпер към платформата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
krisoo

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

“менте” си ти като цяло

Иначе не виждам къде съм накарал хората да използват услугите ми на сила?
Които иска голяма фирма може да се обади на тел 146 срещу 6лв/км ще докарат кемпера от керамоти.
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Господина с пиле на главата.
Написах каквото имах да кажа и както можах.
Оставям го на мира да си ви вози ефтинджос.
Пиле
Ако искаш да си пишеме за хладилници има тема по въпроса там ще ти отговоря. Ако схвана какво си написал.

П.с. А ти господин превозвач рано или късно ще схванеш кои е менте кои крив кои прав.
Върнете се в началото
Trifonov

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Дек 15, 2017 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Само да вметна за да си знаеш че кемпер може да тежи 4200 кг.
и да се кара с категория В.

Не и в БГ
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор Василев написа:
krisoo написа:
Тодор Василев написа:
Ако това на снимките е минало през Гърция значи късмета на начинаещия още не се е изчерпал.

Не разбрах хумора ти Smile Десетки бусове съм докарал от Гърция

1. Трябва ти международен лиценз за транспорт какъвто вероятно не притежаваш.
2. Това на снимките е извън габаритен товар и на височина и на дължина.
3. За извън габаритен товар ти трябват такива разрешителни че докато ги извадиш този с кемпера ще доиде време да ходи пак на море да не говориме това как ще повиши цената и ще направи гръдските сервизи да изглеждат безплатни.
4. Колко му е полезния товар на това камионче защото този кемпер тежи повече от 3 тона и гаранция си в претоварване а в Гърция могат да те глобят и по 100 евро за килограм претоварване. Laughing Laughing
5. Начина по които е укрепен товара е меко казано несериозен да не казвам незаконен.
Не е лошо да се поинтересуваш какви са гръдските и европеиските закони
и наказания.

Транспортирането на аварирали автомобили в цяла Европа се извършва без лиценз!
Извънгабаритното ППС се оборудва с изискваната по закон сигнализация. Ако товара излиза с повече от 1 метър извън ППС или с 20 см извън него се слага табела „Извънгабаритен товар”. Същото важи и за ППС, които надвишават дължина 22 м, ширина 2,5 м и височина 4 м.
Найденов е нужно да си вземе само едно удостоверение от АПИ за извършване на пътна помощ.
Колегата е имал предвид за разрешителен режим при камиони над 60 тона.
Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата е имал предвид, че е заядлив. Нещо нещо тъжно, като има покритие и смешно и дразнещо, като няма. Явно огромния му интелект се чувства недооценен в реалния живот. Виждам колко “максимално мек е тона му, за неговия интелект”, не така щяло да бъде на лични, които пропуска, защото не са публични и никой няма да ги оцени, а на мен би ми било интересно, какъв би бил в реалния живот.
Тодоре, и преди месеци, в темата за хладилници ти го казах. Ако демонстрираш знания по човешки начин и в полза на форума, би било прекрасно. И е нормално човек да приема и признава, че е сгрешил, а ако не, да отстоява позициите си с нормално поднесени аргументи. А не с, аз съм сигурен, че си тъп”, “аз мога да се обзаложа, че си тъп”, дори когато хората ти излизат с аргументи. Елементарен и дебилен пример-талона и табелките на камиончето са в колегата. Но не, ти си уверен, че не е така! Инфантилно, не ентелектуално е!
Съжалявам, че имам снимки из форума и не мога да дойда анонимно като клиент...
И, пак ще го кажа, интилегентното би било да приемеш това, което хората ти казват не като нападка, а като молба, като знаещ човек, да общуваш с тон, с който хората да приемат знанията ти и да се радват, че има такъв човек във форума.
Това без вече да е мое мнение. Личното ми отношение след всичко е един виртуален среден. Но то не ангажира никого с нищо.
Върнете се в началото
krisoo

МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лиценз 53-00-6688 към АПИ за извършване на услуга “пътна помощ”
Върнете се в началото
Тодор Василев

МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Господа знаиковци.
Моят съвет е да не черпите информация чакайки на опашката в Кауфланд.
Четете Idea
Само да ви кажа че повечето съвремени кемпери тежат повече от 3500 кг.
Сега оставям на вас да разгадаете тая мистерия.
И ще ви дам още една мистерия в закона за движение.
Може ли с категория В да се тегли каравана 1500 кг примерно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети