kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Какви гуми да ползваме
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

REGULATOR написа:
Качих си аватар!!!!!!!!Направо се изпопотих.Какъв съм гениййййй!

Екстра е аватара :wink: За Мишелин си прав,сега се успокоих като прочетох какво казваш.Сложих отзад две Агилис и все мекаи изглеждат,а е точно на атмосфери.Но,и гумаджията спомена ,че са били с меки бордове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

savelka написа:
REGULATOR написа:
Качих си аватар!!!!!!!!Направо се изпопотих.Какъв съм гениййййй!

Браво Крумчо!

Сава ,като знаеш какво работя,представи си ме пред компютара!!!! Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
savelka
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И там натискаш бутони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На цялата клавиатура си личи само върху 5 клавиша.
Върнете се в началото
savelka
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз, отзад съм с някакви китаичета,но за сега се представят добре.Котато купих кемпера беше с тях.С тях минах 900 км до Гърция и обратно.Отпред съм с "Дейтън"и съм много доволен.Мисля ,че бяха американски,но не съм сигорен.Всичките ги помпам на 3.5 ат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дейтъна е италиански,бриджестоун имат завод там и това им е лицензна марка.Не е никак лоша гума и също като бриджестоун е с по-корави страници.Между другото бридж. е единствената марка от високият клас гуми,която нарушава правилото-мека страница и лека на кг.Тежки и твърди , но пък едни от най-добрите.А ще видиш че китайчетата не са никак лоши.
Върнете се в началото
xover

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2017 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги.
последния пост ми се струва е от 2009та, от тогава до днес, предполагам много вода е изтекла и нивото на културата на групата се е повишило драстично.
Изчетох постовете, но не се сдобих с увереност за покупка на правилните гуми. (Ако има друга дискусия, моля да ме извините и по възможност - упътите.)

..Но пък разбрах, че има реален шанс да стане беля ако не се обърне внимание на тегловен индекс и размер естествено, но за возия - до тук не намерих информация.
Ако някой се чуства комфортно, нека сподели към днешна дата какво се случва моля.

Гумите за малкото ми кемперче Knaus 530 (на дукато 230 база) са 215 /70 15цола (прочетено на заводската лепенка в кабината) в талона пише, че масата му е 2500кг (точка G - което не е задължително да бъде истина)

по-долу съм поставил таблица с модели на гуми които Диана Предлагат в "C" индекс - съвместими с моя размер - като, най-горните са, най-евтини, най долу са, най-скъпи - говорим за Летни гуми.
като в дъното има дори модели на които пише Camping i Camper, но са над 300лв парчето.
В момента съм с някакви супер измислен размер гуми (за жалост така го взех) 195/хх и 205/хх (вместо 215/70) - на 3.5 bar реших да ги помпам, но вози като каруца въпреки, че стоят смачкани.
Когато преминавам по връзките на мостовете - имам чуството, че ще се раздели на 2 части късото возило Very Happy Very Happy Very Happy - трагедия е от към комфорт.
Почти съм сигурен, че с правилния размер - 215/70/15 - самите гуми ще са малко по големи (както и по-високи) комфорта би трябвало да се увеличи но кои ?!

Интересува ме вашия опит към момента, кое е препоръчително добро, но не излишно скъпо и дали има нещо в таблицата за което вече се знае, че трябва да се избягва.
Естествено, ако има рентабилно предложение нека се назове, дори и да трябва другаде да се пазарува Smile

101 TAURUS
CARGO RIKEN
VANPRO B2 KORMORAN
CARGO SPEED TIGAR
ROADIAN CT8 NEXEN
ROADIAN CT8 NEXEN
PorTran KC53 KUMHO
Com*Speed GISLAVED
AV11 COOPER
Vanis 2 BARUM
VANHAWK FIRESTONE
TRANSPRO KLEBER
ACTIVAN BFGOODRICH
Comtrac VREDESTEIN
Rain Max 2 UNIROYAL
CARRIER PIRELLI
CARGO G26 GOODYEAR
ECONODRIVE DUNLOP
Comtrac All season VREDESTEIN
ContiVanContact 100 CONTINENTAL
R630 BRIDGESTONE
R660 BRIDGESTONE
CARRIER CAMPER PIRELLI
AGILIS+ GRNX MICHELIN
VancoCamper CONTINENTAL
AGILIS CAMPING GRNX MICHELIN

Благодаря за отделеното време
Марто
Върнете се в началото
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най добри са пневматичните гуми! Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По мой наблюдения кемперите от Швейцария ни идват обути повечето с гуми на Континентал,тези дето си посочил.Добра гума е и Унироял Райн Макс.От по евтините Барума също е добре,те са собственост на Континентал Wink Но,ти ще си решиш какви гуми,ако ще го караш по дълго време,аз бих заложил на по-добра гума.Но ,пък по нашите пътища ......
Върнете се в началото
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, темата наистина е добра и много ценна, защото гумите са изключително важни, както за доброто пътуване, така и за сигурността.
Не бих си позволил да давам акъл на някого, просто ще споделя какво аз използвам. Моят HYMER е на базата на DUCATO 2.5TDI 96г. (има го в профила ми на снимки). Гумите са 215/70/15. Отпред си купих нови гуми преди 3 години TOYO H08 (товарен индекс 109) летни, made in Japan. Доволен съм, като ги ползвам от ранна пролет до късна есен. Помпам ги на 5.0 bar, защото така е указано на вратата на кемпера. Множко ми се струва, но след като производителя го е написал, значи трябва да се спазва. За отзад положението е друго. Там съм с Continental Vanco Camper - 215/70/15, за съжаление купени "second hand" DOT2015. Четох преди да ги купя, че са специално проектирани за кемпери, а именно да издържат на слънце и продължително стоене на едно място и под голям товар. Мисля, че са 8 платови. Нови са доста скъпи и не мога да си ги позволя сега. И за да завърша, че май се разпрострях повече, по-добро от новата гума няма. Дори и да се направи малък компромис с производителя - новото си е ново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
didore

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2017 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм харесал тези. Нисък клас но мога да си позволя нови. Кемпера е с този размер в момента. Ford Elnagh двойна гума тегло на кемпа 2780

Kormoran Vanpro B2 185/80R15C 103/102R

http://shop.medina-med.com/Tyres/?season=summer,allseason&width=185&height=80&rim=15&speed_index=R&brand=Kormoran&vehicle=van
Върнете се в началото
Гери и Енчо

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, темата наистина е добра и много ценна, защото гумите са изключително важни, както за доброто пътуване, така и за сигурността.
Не бих си позволил да давам акъл на някого, просто ще споделя какво аз използвам. Моят HYMER е на базата на DUCATO 2.5TDI 96г. (има го в профила ми на снимки). Гумите са 215/70/15. Отпред си купих нови гуми преди 3 години TOYO H08 (товарен индекс 109) летни, made in Japan. Доволен съм, като ги ползвам от ранна пролет до късна есен. Помпам ги на 5.0 bar, защото така е указано на вратата на кемпера. Множко ми се струва, но след като производителя го е написал, значи трябва да се спазва. За отзад положението е друго. Там съм с Continental Vanco Camper - 215/70/15, за съжаление купени "second hand" DOT2015. Четох преди да ги купя, че са специално проектирани за кемпери, а именно да издържат на слънце и продължително стоене на едно място и под голям товар. Мисля, че са 8 платови. Нови са доста скъпи и не мога да си ги позволя сега. И за да завърша, че май се разпрострях повече, по-добро от новата гума няма. Дори и да се направи малък компромис с производителя - новото си е ново.

Както винаги Любо даде верния отговор от пракктиката, новото си е ново........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didore

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mалко инфо от днес обаждах се в Диана за RIKEN 185R15C 99лв, и Медина Мед за Kormoran 185R15C 101лв и двете марки са на една фабрика с една шарка. И в двете фирми за 6 гуми не ми дадоха даже отстъпка в монтажа а той е 72лв. Сетих се за едни момчета в Дружба до цеха ми и реших да ги питам дали могат да ми метнат новите гуми , защото работят добре. Изненадаха ме с оферта за Riken 185R15C 6 гуми 600лв с безплатен монтаж, демонтаж и баланс. Поръчах утре трябва да съм с нови гуменки Smile
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползваме Корморани ,сменямe на бусове понякога ,сръбски са гумите,под шапката на Мишелин.Не мога да кажа ,как ще са след година -две,но си е нова гума Wink

Последната промяна е направена от MITKO70 на Вто Фев 14, 2017 7:26 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
didore

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да новото си е ново. Сегашните са на 10 години доста изгорели от слънцето и с доста изпилени ръбове отпред ги е яло и са ги разменяли. Направо си ме е страх да си возя семейството така Rolling Eyes
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети