kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
"Направи си сам" кемпер от товарен камион Mercedes
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spusak

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2015 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos cheers beer Наздраве! Страхотно е станало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2015 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Впечатляващо, определено!
Гледам и водно парно има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
en44ev
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Окт 30, 2015 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесна работа! Браво...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djart

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2015 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, Супер е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jimmytaker

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2017 2:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здр,
иска ми се да си направя нещо подобно. не мога да реша, обаче, на базата на какво да бъде. виждам го възможно от:
1. камион (както е в този случай)
2. влекач + ремарке
3. автобус
имате ли идея какви са + и - на тези 3 бази? как решихте за този проект да е такъв камион?
Върнете се в началото
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2017 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже аз съм с “кастенваген“ и имам известен опит искам да кажа на Jimmytaker , че най напред трябва да решиш-споделиш какво точно ти се върти в главата /това което искаш да направиш / защото си писал в няколко теми,като се започне от “автобус в кемпер“ до “ТИР“в кемпер !Кое то е двойно по голямо като обем ! Цял футболен отбор ли ще превозваш или само голямо семейство! За да ти се помогне поне с идеи тези неща трябва да са ясни !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Jimmytaker

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 7:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здр,
върти ми се в главата да живея за постоянно на колела. от години работя от вкъщи на комп. и не ми харесва да живея в града, но в същото време не искам да си построя къща в някое село, защото след някоя друга година като ми омръзнат съседите ми или ми се прииска да сменя мястото, ще се чудя какво да правя. тъй като смятам това да ми е основното жилище, размерът и комфортът са най-важните неща. нямам намерение да сменям мястото често. напълно вероятно да съм на 1 място с месеци, но когато го сменям е също така мн вероятно разстоянието да е над 1000 км.
и само аз ще живея там. нямам семейство, не възнамерявам да имам и живея сам от мн години.
и от там идва интереса ми към неща, които са 10+м и предлагат жилищна площ от поне 25 кв.м.
Имам категориите шоф. книжка С+Е и Д - т.е. мога да карам всичко.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При положение, че няма да се пътува често не е ли по-удачно направо да се ползва една каравана тип "американска" от теси дето се разпъват настрани и така стават по-обемни. Така хем ще има по-голяма мобилност с влекача (да се ползва без караваната), хем мисля че като цена/пространство ще е по-добре от кемпер, който ще е с по-скипа поддръжка и по-тесен като размер.
Jimmytaker

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здр,
далеч не я изключвам тази възможност. виждал съм такива каравани в инет на снимки и видео - наистина ми се струват хубави. обаче не намирам къде се продават в европа, че да отида и да ги огледам на живо и евентуално да си избера...
затова и не писах това като точка 4. в листата по-горе. а и тук темата е "направи си сам".
понеже не виждам от къде да си купя готова такава каравана, още по-малко пък такава, която да ми харесва, си мисля да си купя базата (камион, влекач + ремарке или автобус) и да си го превърна в кемпер/каравана. та затова питах за + и - м/у тези бази.
но моля, ако можеш да ми препоръчаш къде да търся за закупуване такива каравани (10+м американски тип с излизащи части), не знам дали ще е по-добре, но вероятно няма да е по-зле, а и ще е вероятно по-лесно.
а с какво може да се тегли такава каравана? тя ще да е 4-5 тона. в щатите ги теглят с техните големи пикапи. ама тук в европа аз такъв пикап май също не съм виждал... това популярните БМВ и мерцедес джипки в европа не вярвам да могат да го теглят. американските пикапи са мн по-мощни и здрави от тези европейски джипки.
Върнете се в началото
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко извън темата ,ама като човек работещ на "комп" , все трябва да знаеш как се пише първата буква на всяко изречение и с кой клавиш се прави това....
Върнете се в началото
ganev78

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-19092009/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-coachmenkeystone-outback?s=2afb4b3439e109024a3343b047f7eb4b.1

Заповядай. Мисля, че я продава един познат на Мечков. Може да го разпиташ.
Върнете се в началото
Jimmytaker

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Главни букви. Да, знам. Просто до такава степен съм свикнал на авто поправка на това, че напълно съм отвикнал след точка ръчно да слагам главна. Извинявам се. Ще внимавам като пиша тук.

До ганев78 - този линк не ми се отваря. Но не е от голямо значение - от време на време съм виждал обяви на 1-2 такива каравани от частно лице. Да, на мен ми трябва само 1, но аз на това не му казвам "избор". Нямам база за сравнение. Свикнал съм като си избирам нещо - особено нещо по-голямо, по-скъпо и по-важно да си го избирам от няколко или много подобни.
Вероятно обаче си прав - не е казано, че трябва да я купя, но да разпитам някой с опит и да видя такава на живо ще ми е полезно.

А кой е Мечков?
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малко инфо от линка:

Каравана CoachmenKeystone Outback - 43000лв

2011г, два слайда. 40кв. м. разгъната, 3 резервоара, хидрофорна инсталация, зонова климатизация и отопление, 2 телевизора, детска стая, баня и тоалетна, предвидена е за до 9 човека, ел. тента, ел. крик, лед осветление, външна и вътрешна кухня, сателитна телевизия, щори и комарници, зоново озвучение, външен душ. мокет. регистрирана под 3. 5тона.

тел. 0878706754

rozovslon

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже съм тежък случай на неразбирач, ще ти предложа на първо време да наемеш каравана, да поживееш в нея и да прецениш устройва ли те този начин на живот.
На второ време трябва да знаеш, че не можеш да поставяш това съоръжение на безразборно избрано място - къде заради забраните, къде заради сигурността, къде заради комуникациите, къде заради наличе на вода, храна и подобни маловажности.
На трето време трябва да премислиш въпросът с дребните, средните и едрите крадци, апаши и прочие членове на обществото, които ще са ти като сянка и ще следят за всяко твое действие, дори когато с в къмпинг или подобно място и това не се отнася само за България, в "белите" държави са още по-големи специалисти.

Аз бих пробвал и помислил над тия горните дреболии...

Успех!
Върнете се в началото
Jimmytaker

МнениеПуснато на: Пон Авг 28, 2017 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Красавица!
Аз съм от Бургас. В четв. отивам до Сф. да я видя. Само ме е страх да не ме обземе еуфория до такава степен, че да я купя без да я разгледам критично. Вие имате ли мнение за тази конкретно? Някой да я я виждал на живо? На снимките как ви се струва?
Или общо за такъв тип каравани? Някой има ли личен опит от пътувания с такава?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети