kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Гражданска отговорност -- нов/стар филм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2016 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е- ба - ти темата за пътуване в България ! Всеки път я отварям ,дано някой да е написал нещо интересно, а то - граждански отговорности ,винетки и простотии. Вие само до КАТ ли пътувате ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
inj_p.petrov
Къмпингар с палатка
Къмпингар с палатка

Местожителство: Сливен, Стара Река/Сливенско

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2016 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

m_stoilkov написа:
inj_p.petrov написа:
Само следи да не ти изтече прегледа.

Да прегледа е два пъти в година и го следя че майната му за 20лв фиш ама не важи застраховката ако стане некъде недай си боже фал

Ако ти е изтекъл прегледа- за пускане в движение ще се наложи да дърпаш караваната до кат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2016 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владе, този път не си прав. Според мен темата е важна, не защото аз съм я пуснал hammer , а защото има нещо гнило в наредбата за ГО за кемперите. Понеже аз сега отново съм в този филм, утре ще се пробвам в ОЗК, където препоръча един колега в поста си по-нагоре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2016 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо ,сигурно е важна ,ама не е пътуване в България ,нали ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2016 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Намирам мястото на темата подходящо, глупаво е да правим специален раздел за прегледи и застраховки, иначе е важно колегите да бъдат информирани.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
viktorsimov

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2016 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип не мога да се съглася, че един кемпер е товарно превозно средство и една каравана е товарно превозно средство! Никой не извършва товарно-разтоварни дейности с горепосочените... Това са просто подвижни къщички, които ни дават относителна независимост и удоволствие. Нямам представа защо органите на КАТ и ДАЙ ни тълкуват като товарни, но това е в наш ущърб. Никой не товари трошен камък, отпадъци или нещо друго с цел превоз и формиране на печалба. Напротив, това си е живо изваждане, но е с цел удоволствие и независимост! Все още не съм изпитал трудностите да съм притежател на кемпер, но с караваната вече съм спец... Данъка към държавата е символичен (аз съм с О2), но не съм съгласен да се делим на О1 и О2...! Да, вярно е, че едното (О1) се тегли с любителска книжка, но това говори още по-лошо за организацията на органите..., защото се предполага, че един професионалист би трябвало да е по-подготвен (О2), ама и това не е редно като разсъждение, защото и единия тегли "къщичка" и другия. Да махнем с ръка тук и да се съсредоточим обаче към разделението на О1 и О2! О1 преминава един път годишно на технически преглед, а О2 - два пъти годишно, въпреки, че и едните и другите масово се използуват не-повече от 14 дена в годината (може някой и повече). Да приемем, че се използуват 3 месеца активно в сезона, то въпросът ми е : колко ще се амортизират за тези три месеца, че да подлежи О2, два пъти годишно на преглед!? Второто ми негодувание е относно гражданската отговорност! Как така на О1 е валидна гражданската на теглещия автомобил, а на О2 е необходима отделна гражданска!? Нима второто го тегли изчадие...! Тотална липса на логика! Третото ми негодувание е относно за това, че в талона не пише каравана, а ремарке!!! Че е ремарке е така, ама е каравана! Нито инертни материали мога да кача там, нито да спечеля някой лев, просто има една тъща, мама, жената с децата и те това е! А те са си консуматори... Very Happy Нямам сили вече да обяснявам на един или друг орган... уморих се !
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 8:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак съм в джаза..............
Вчера сутринта ми се обажда интернет брокерка, от посредника, където си бях направил последната застраховка и тогава нямаше проблем, писаха ме лек автомобил.
Всичко е ОК, действай викам, изтича след седмица, ще ме улесниш.
Пита какъв е този автомобил и аз и обяснявам кемпер на база Митсубиши Л300. Ама това бус ли е, бус е викам и тя заизрежда офертите, ама аз много не се заслушах, че бях навън и беше шумно.
Казвам, че ми е важно да има зелена карта, уж задължително издават вече, ама аз да си кажа, че се ходи до Турция.
Поиска да и изпратя талона да види данните, ама аз нали съм навън викам ще почакаш и и го пуснах след няколко часа като се прибрах.
Обажда се почти веднага и казва, ама фирмата с най-евтина оферта го води товарен.
Викам си ей сега да позная коя е фирмата, ами да, пак БулИнс, с която се разправях за застраховката за миналата година. Казвам и на брокерката, абе аз тези миналата година ги борих и се жалвах до КФН и те ми отговориха, с една дума аз си бях прав, ама нищо не са променили. Изпратете ми писмото вика да го видя. ОК, вечерта и го пуснах и сега чакам обаждане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
backstage

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

viktorsimov написа:
Да, вярно е, че едното (О1) се тегли с любителска книжка
Вики и двете се теглят с любителска книжка,при определени условия, които зависят от съотношението между влекача и трейлъра Wink
Върнете се в началото
viktorsimov

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

backstage написа:
viktorsimov написа:
Да, вярно е, че едното (О1) се тегли с любителска книжка
Вики и двете се теглят с любителска книжка,при определени условия, които зависят от съотношението между влекача и трейлъра Wink

Да, само дето за О1 не трябва "Е" категория...
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И за О2 не ти трябва "Е" категория ако влекачът е по-тежък от ремаркето или композицията не надвишава 4350кг. Wink
Върнете се в началото
dusiko

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е колега Гого , това го промениха в ЗЗДП преди повече от 3 години.
Върнете се в началото
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2016 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

inj_p.petrov написа:
m_stoilkov написа:
inj_p.petrov написа:
Само следи да не ти изтече прегледа.

Да прегледа е два пъти в година и го следя че майната му за 20лв фиш ама не важи застраховката ако стане некъде недай си боже фал

Ако ти е изтекъл прегледа- за пускане в движение ще се наложи да дърпаш караваната до кат.

На мен ми изтече миналата година.Няма ли да мога да си мина на преглед в някой пункт, или трябва в кат да минавам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
backstage

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 7:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва не беше ли като ти изтече гражданската?
Върнете се в началото
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2016 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз като ми изтече гражданската октомври, и на следващата година Април си минавам в пункта за ГТП. Какъв КАТ, няма такъв филм, поне в провинцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Чет Юни 30, 2016 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мърморили са, когато отивам на преглед със закъснение, но само едни път споменаха ходене в КАТ, ама бях закъснял с повече от половин година и на пункта си направиха прегледа по книга.
Някакви педанти ми се паднаха и добре, че не обичам да правя компромис с техническото състояние Smile

Вече съм с нова застраховка, като лек автомобил.
Преборих ги, но софтуера явно не е променен и поне за БулИнс излезе отново товарен. Предполагам и за други компанни може да е същото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети