kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Гражданска отговорност -- нов/стар филм
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Liubo_T
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 11:54 am    Заглавие: Гражданска отговорност -- нов/стар филм Отговорете с цитат

Здравейте Приятели,

предвид откриването на сезона бих искал отново да "подъвчем" старата/нова тема със застраховката "Гражданска отговорност".
Днес бях изключително изненадан от писмо в пощенската ми кутия от Гаранционния фонд. Нещо което никога не съм виждал преди.
Ще си позволя да го препиша тук, с цел да го коментираме.

Уведомление
по чл.295, ал.3 от Кодекса за застраховане

До притежателя на МПС с ДКNo CA XXXX TP и No на РАМА (ШАСИ) XXXX

Уважаеми Госпожо/Господине,

Съгласно чл.259, ал.1, т.1 от Кодекса за застраховане всяко лице, което притежава МПС, регистрирано в Република България и не е спряно от движение, е длъжно да сключи договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.

В регистъра на Информационния център по чл.292, ал.1, т.3 от Кодекса за застраховане, към 4.03.2015г. няма данни за сключен и действащ договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за притежаваното от Вас превозно средство.
В електронния сайт на Гаранционния фонд (www.guaranteefund.bg) може да проверите дали Вашия застраховател поддържа актуални данни Информационния център към Гаранционния фонд за сключен договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.

В случай, че към 04.03.2015г. имате сключен договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за горепосоченото МПС, моля да се обърнете към Вашия застраховател, ако данните за него не са отразени в Информационния център към Гаранционния фонд. Само Вашия застраховател може да подава и променя данните по застраховката в базата данни на Информационния център към Гаранционния фонд.

Ако към 04 март 2015г. сте прехвърлили собствеността на притежаваното моторно превозно средство с нотариално заверен договор за покупко-продажба на МПС, горните указания не се отнасят за Вас и моля да бъдем извинени.

С уважение:
Д.Тилева
Ръководител на
Информационния център
към Гаранционния фонд

Пояснявам, че застраховката на моя кемпер е изтекла в средата на м.01.2015г. и понеже не го ползвам през зимата, не съм му правил нова ГО. Сега смятам да му направя от началото на м.04 за лятото (примерно на 2 вниоски) и да ползвам само първите 6 месеца.
Това писмо обаче леко ме смути....тия Убавци сега ще почнат да ни извиват ръцете, да плащаме "Гражданска" и без да ползваш МПС-то май.

Друго важно нещо свързано с кемперите, които се водят "специален автомобил - N1" e странното поведение не само на SDI, а и на други брокери е, че искат да пишат в полицата, че автомобила е
товарен. Не бил и лек според тях ... hammer а нямали друга подходяща категория!!
Споделете, моля вие каква полица ГО правите и къде, защото това нещо
товарен автомобил според мен може да доведе до други проблеми.

Поздрави и приятен ден
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Застраховката ГО е задължителна (ако няма спиране от движение) независимо дали МПС-то се ползва или не. По закон при липса на такава застраховка следва съответната глоба.

На практика лично аз до сега не съм чула някой ефективно да е глобен за това че МПС-то му е било бе гражданска, но нещата все повече се затягат.
Това което знам от хора получили аналогични писма, че като си направят застраховка пост фактум ( от когато са получили писмото) и по нататък не ги търсят затова , че в минало време са нямали.

П.П. За категорията - N е означение з атоварни МПС-та така, че логично е затрахователя да иска да пише такава полица. Има хора които умишлено си регистрират кемпера като товарен, защото така си го минават като разход и сторнират ДДС.

Иначе за да бъде лек автомобила трябва да е категория М1. Това, че се води "специален автомобил" не го прави лек. Може да е товарен и пак да бъде специален.
bengazi
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 4:29 pm    Заглавие: мояе M1 Отговорете с цитат

Дани, моя е по талон М1 и пак искат да го застраховат като товарен.Не мога да ги разбера!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Катя и Ники
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте при всяка компания са различни изискванията и на всякъде е различно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
infomar
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Плевенско....

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bengazi написа:
Дани, моя е по талон М1 и пак искат да го застраховат като товарен.Не мога да ги разбера!!!!

Отивай при ДЗИ - там нямаш проблеми и цените са добри.
Върнете се в началото
bengazi
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за информацията
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Роси и Стоян

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2015 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди повече от година попитах един познат полицай ако за периода ( зимата) през който не карам кемпера - не правя гражданска ,а на пролет си сключа такава какво би последвало и той ми обясни ,че от КАТ ( може би по региони) избират произволни рег. номера през определен период и правят справка в база данни на застрахователите дали фигурирам при някой от тях със застраховка и ако НЕ - глобяват и затова се отказах да си правя експерименти и си я плащам целогодишно. Това беше преди повече от година ,а от тогава насам нещата са се променили ( затегнали).
Не върви да ги спираме от движение октомври и да ги пускаме април затова ще обръщаме джобовете. Very Happy
Върнете се в началото
inj_p.petrov
Къмпингар с палатка
Къмпингар с палатка

Местожителство: Сливен, Стара Река/Сливенско

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2015 7:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега относно казуса- М1 - N1. Разпечатай от интернет Наредба 60 и заблъскай в ненаучената тиква брокера си. Поне нещо ще му остане- вероятно хартия.

Иначе в тази наредба точно и ясно е обяснено- що е то кемпер и има ли бъдеще у нас..

Относно застраховката- това за мен е много голям казус. Лично аз не си плащам застраховката на ремаркето, защото стои в гаража, в двора на вилата ми. Там си стои и не мърда! На пътя ако ме хванат- да пишат!!! Не съм я плащал и до началото на юли едва ли ще я платя. Тогава я пускам за 6 месеца- море, грозде, ракия и др. такива забави.

Писмата от гаранционния фонд си ги плащат редовно и никой не са глобили. То няма полицаи за пътя, та какво остава и за глупости да ходят да пишат. След няколко години ГФ може да навие ЕС и да тръгнат по къщите, но са сега това не е на дневен ред. Лично аз си правя само прегледи- винаги да са валидни, а ГО- ден преди да извадя ППС на пътя.
Върнете се в началото
БОРО
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Мар 27, 2015 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любопитно ми е как стои въпроса с ГО за мотоциклетите. Дали няма да ги карат да си плащат и да ходят с тях на ски на Алеко hammer hammer hammer . Може би някой заслужава не само хартия по главата.
bengazi
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Мар 27, 2015 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

оказа се че всички компании или поне по-големите застрахователи приемат кемпера за товарен каквото и да пише на талона така че няма оттърване SadSadSad
Върнете се в началото
Primaxm
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2015 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bengazi написа:
оказа се че всички компании или поне по-големите застрахователи приемат кемпера за товарен каквото и да пише на талона така че няма оттърване SadSadSad

Това е нещо ново явно. До сега не е имало такива напъни. Все си ги пишат като за лек автомобил.
dundaki

МнениеПуснато на: Съб Апр 04, 2015 1:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нищо ново,а вече усъвършенствано старо!На мен ми бяха пратили писмо,че не съм бил платил ГО за първия ми кемпер,който беше откраднат.И с документите,че се води дело за издирването се откачих.Още не им била наред системата и нямали връзка с КАТ.Сега вече всичко им е наред и застрахователите са ДЛЪЖНИ ! (как не-нали имат интерес! )да подават данни за плащанията!Няма отърване-това,че не са глобили някой днеска-не значи ,че утре ще се отърве.И аз не карам зимата,ама си плащам като на попадията мъжа,защото иначе и в двата случая,спиране от движение или някаква глоба за неплатена ГО,излиза по-скъпо!Не важи САМО за велюсипеди ! Успех ! Smile hammer
Върнете се в началото
danbog
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG гр. Видин

МнениеПуснато на: Пон Апр 06, 2015 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е откакто мутрите станаха застрахователи и си наеха лоби в парламента. На кемперите "специалното" им е сезонното ползване. За останалото време по Търговския и ЗЗД за услуга която не ползваш не трябва да плащаш, но като няма кой да се отнесе поне до омбудсмана така ще е.
avramoff

Местожителство: гр.Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Апр 09, 2015 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм така. Преди изкарването на караваната ще й платя гражданската и тогава ще мина и преглед. На какво отгоре пък трябва да минавам два пъти годишно преглед... thumb down thumb down
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2015 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bengazi написа:

До преди миналата година лятото имам 2 поредни застраховки в ЛевИнс, в които кемпера е записан като лек.
Миналото лято направих в БулИнс и чак в началото на тази година обърнах внимание, че пише товарен.
След дълъг спор с брокера SDI, не постигнах никакъв резултат, макар, че кифличката, която беше в момента се обажда до застрахователя да се консултира два пъти по мое искане (вторият път защото извадихме предните 2 полици издадени пак от там, в които си пише лек).
Не знам аз къде и с кого се е консултирала въпросната кифличка, но след обаждането ми на телефоните за връзка на компанията получих уверение, че е направена грешка и ще бъде поправена на място в централата им.
След половин час вече ми издаваха документ, че текста от полицата следва да се чете лек, а не товарен.
Извода, е че брокерите са ненадежден източник на информация и следва да се първо проверява какво излиза от техните системи, а дали играят с издателя на принципа "ако мине номера" не мога да кажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети