kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
хидрофорна помпа
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 10:50 am    Заглавие: Re: re Отговорете с цитат

kacho написа:
При мен реших въпроса бързо, лесно и евтино с потопяема помпа на 1.1 бара, пресостат (30лв.), обикновени домашни смесители в кухнята и банята. Обемът и еластичността на маркучите / тръбопровода компенсират в някаква степен липсата на разширителен съд. Водата е с много голям дебит, а пулсациите не са много усезаеми.

Поздрави,
Камен

Разширителният съд е само пожелателен, но не и задължителен. Той е нещо като екстра. А и тези, които се продават за кемпери и каравани са обикновени малки бутилки по литър, без никакви мембрани и въздух. Използвал съм инсталации и със и без тази бутилка, разлика не съм усетил.
Принципно за евтини решения може да се направят много различни варианти, аз съм пуснал най-елементарният начин. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turbo1

Местожителство: Сливен BG

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сложих такава https://www.olx.bg/ad/hidroforna-pompa-za-voda-12v-4-l-m-ID5D0Vv.html#96a0d6a8d7 и върши чудесна работа !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
stefchev

Местожителство: Костинброд

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама без разширител ли?
Аз накрая си взех Comet Немска потопяема и работи супер защото си имам клапан за налягане и той я включва като мръдне налягането, но ми е интересна и хидрофорната. Нея успя ли да я рагулираш ?

Последната промяна е направена от stefchev на Вто Авг 22, 2017 12:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
turbo1

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да без разширителен съд , и крана ми е нормален за в къщи! При отваряне на крана хидрофора се включва и тръгвта веднага водата ,при затваряне на крана хидрофора спира ! С един 100л резервоар изкарвам мин 4 дни без да се съобразявам ,жена ми си мие 3 пъти на ден чинии като в къщи ! Мечков ми беше писал да сложа намалител на струята на крана ,но аз така и не съм го направил все още /може би защото все още не съм изпитал недостиг на вода/ и другото че хидрофорната помпа е малко шумна ,но това се изтърпява!
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

turbo1 написа:
Да без разширителен съд , и крана ми е нормален за в къщи! При отваряне на крана хидрофора се включва и тръгвта веднага водата ,при затваряне на крана хидрофора спира ! С един 100л резервоар изкарвам мин 4 дни без да се съобразявам ,жена ми си мие 3 пъти на ден чинии като в къщи ! Мечков ми беше писал да сложа намалител на струята на крана ,но аз така и не съм го направил все още /може би защото все още не съм изпитал недостиг на вода/ и другото че хидрофорната помпа е малко шумна ,но това се изтърпява!
Намалител, ако ходиш с деца, че те пускат колкото може. Ако се съобразяваш с кранчетата - не е нужно. За шума - тази е доста шумна от линка, но си работи. Тествали сме я. Но наистина е МНОГО шумна, спрямо Акуавент и Шърфло, но пък е 4 пъти по-евтина. Smile И да ти кажа и със и без разширител - просто в единият случай помпата тръгва след известно време и после спира след известно време - файда аз не виждам. Поне с разширителите, които се продават за кемпери и каравани. Smile
Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любо относно разширителния съд и аз така мислех че ще работи системата и за това за сега НЕ монтирах ! Относно шума, да доста по шумна е, но пък и доста по евтина ! Има и още едно предимство действа като аларма ,в случай че протече някъде да не останеш без вода без да разбереш ! pulling hair
Върнете се в началото
ivaski

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
от миналата седмица насам се сблъсках и аз с проблем по хидрофорната помпа.Най-вероятно ми е е свършила чистата вода и пускайки помпата (логично) не качи вода.След това си напълних резервоара,но резултат нямаше.Вероятно е глътнала въздух и ще трябва да я обезвъздуша.
Познанията са ми ограничени,клонящи към нула,така че ще съм благодарен да ме посъветвате откъде да я подхвана.
Помпата е това:
[img]http://media.snimka.bg/s1/6067/038378190.jpg?r=0
[/img]
[img]http://media.snimka.bg/s1/6067/038378191.jpg?r=0[/img]
Поздрави
Иво
Върнете се в началото
ivaski

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега би трябвало да се визуализират:

Върнете се в началото
turbo1

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези помпи не се нуждаят от обезвъздушаване ,проблема е другаде!
Върнете се в началото
REGULATOR

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълни маркуча с вода,този който идва от резервоара.Доста високо стои,и предвид годинките на помпата,не може да се справи с въздуха който е в него сега. Принципно колегата е прав,но в твоя случай няма да се размине без малко помощ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

отвори 1 кран и смукни от чешмата. ако са отворени повече ще смучеш напразно
Върнете се в началото
ivaski

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

REGULATOR написа:
Напълни маркуча с вода,този който идва от резервоара.Доста високо стои,и предвид годинките на помпата,не може да се справи с въздуха който е в него сега. Принципно колегата е прав,но в твоя случай няма да се размине без малко помощ.

ogromnii написа:
отвори 1 кран и смукни от чешмата. ако са отворени повече ще смучеш напразно

Благодаря ви колеги,
привечер ще отскоча до кемпи и ще пробвам.
Ще пиша какъв е резултатът. Smile
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 6:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип няма нужда от обезвъздушаване, но зависи от аранжимента на инсталацията преди и след помпата. И на мен ми се е случвало при свършване на водата, около помпата се напълва с въздух и не може да избута тапа далеч по маркучите. При източена (преди това) инсталация дръпва веднага.
Върнете се в началото
ivaski

МнениеПуснато на: Сря Дек 13, 2017 11:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказа се че са си заминали клапаните.(не знам дали аз не съм им помогнал с празния резервоар), но с помощта на Савича всичко си дойде на мястото.Благодаря още веднъж за съветите и насоките. Very Happy
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Чет Дек 14, 2017 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivaski написа:
Оказа се че са си заминали клапаните.(не знам дали аз не съм им помогнал с празния резервоар), но с помощта на Савича всичко си дойде на мястото.Благодаря още веднъж за съветите и насоките. Very Happy

Не си!
Минал съм по твоя път, но оставих знаещите да се опитат.
За тоята помпа се продава ремонтен кит и е по-евтино от това да купиш нова помпа.
На моята мембраните бяха 10 евро, а доставката 15 евро. Гледам сега в магазините са 20 лв. (Казанлък - доволен съм от обслужването и качеството, въпреки да съм си купил няколконеща само).
Тогава все още в България нямаше магазини за такива неща и ги поръчах директно от Фиама. Сега има всичко.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети