kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
хидрофорна помпа
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dobrikov6266

Местожителство: BG Червен бряг

МнениеПуснато на: Пон Юли 07, 2014 8:46 pm    Заглавие: хидрофорна помпа Отговорете с цитат

Здравейт,помпата в караваната ми е потопяема,нямам проблем но,имам желание да я сменя с хидрофорна.Та на вапроса,дали е вьзможно, и трябва ли да се правят някакви изменения.Откьде мога да си закупя хидрофорна помпа?Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
rozovslon

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2014 7:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Около 100 европейски кинта е една такава помта.Smile
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2014 8:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да намериш място къде да я поставиш и е добре да пуснеш отделно захранване с предпазител и ключ.
Свързва се последователно в системата, възможно най-близо да резервоара, но не фатално и да не е, самозасмукващи са.
Освен това е добре да има филтър преди помпата, защото при попадане на мръсотия може да намали дебита си или да не изпомпва изобщо.
Тези помпи, работят на принципа на механичните бензинови помпи с пластинчати клапанчета са и мебранни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2014 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А каква е причината за смяна с хидрофорна помпа Confused За каравана според мен не е оправдано даване на 100 евро,като няма бойлер.Дори и да има бойлер,има много кемпери с потопяеми помпи,ако е слабо налягането има потопяеми 1-1,4 бара.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
dobrikov6266

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2014 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Копчето за пускане на помпата е на неудобно място,далеч от банята.Докато изляза да я изгася.Незнам,мисля с другата този проблем да го няма.Абе вода ток,икономиика Very Happy Very Happy Very Happy Незнам как е при другите колеги,но при мен,след спиране на помпата,водата се оттича обратно.Това дали е нормално?А ако е с хидрофор,този проблем го няма навярно,а и това упражнение пусни спри нещо ме дразни. Evil or Very Mad
Върнете се в началото
dobrikov6266

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2014 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ако това е цената, Shocked минавам на вариант, БАБА,кофа,канче,и сто евра за софрата Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
rozovslon

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2014 7:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си ли мислил за близкостоящо "копче"?
Трябват ти копче, жица и 2 видии.
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2014 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за да не се връща обратно в резервоара водата след спирането на попмата може да монтираш обратно клапанче.
!!!избери му подходящо място по системата имайки в предвид, че зимно време трбва да може да се източи ВСИЧКАТА вода от инсталацията
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2014 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като си на система " Чучур и мързеланка" , то системата ти е винаги отворена . Като изключиш мързеланката ,водата се връща. Ако си монтираш стандартна караванска батерия с клеми за помпата ,то при затваряне на крана, помпата спира ,системата се затваря и водата не се връща обратно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrikov6266

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2014 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за предложенията,всички са полезни,ще се вьзползвам от тях.Малко кьсно идва моят отговор,но бях за няколко дни в Гьрция.Сефтето е направено,ще има продьлжение, септември за повечедни. Отново Благодаря на всички.
Върнете се в началото
stefchev

Местожителство: Костинброд

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да повдигна темата малко.
имам и аз въпроси за тези хидрофори.

Мисля си да си купя хидрофор (например 2 -4 бар да кажем ) за караваната но имам неясни неща.

Трябва ли да има специален съд за вода в караваната в които помпата да прави налягането ? Разширител май се казваше

Ако - не - то къде се прави това налягане между помпата и крана и.
Няма ли да избие от всякъде с налягане 2,4,5 бара крановете и системата на караваната еддва ли ще понесат такова налягане ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

т.наречените хидрофори за каравани и кемпери са 12в мембранни помпа, обикновено 3 клапанови, с "полувграден" пресостат. (нещото дето включва тока към ел. двиг. на помпата при ниско налягане и прекъсва тока при достигане на зададеното макс. налягане) обикновено тези системи са така нагласени, че вклщчват при мин. налягане 1.2-1.5атм. и изключват при достигане на 2.5-3 атм.
маркучетата дето представляват водопроводната инсталация по кемперите като нови са за поне 6 атм. понякога и за 10атм.(последните често са армирани маркучи.)......(на мен ми се наложи подмяна на част от неармираните маркучи, но проблема беше предизвикан от прегряване на водата в тях по други причини)
........т.н. хидрофор в същност е споменатия от Вас разширителен съд, другото описано от мен до тук е помпа и пресостат.
хидрофора в повечето случаи е мембранен съд (обикновено метален съд приличащ на газова бутилка) с вграден в нея "балон" обема между метала и балона се пълни предварително с въздух под определено налягане, който се сгъстява обемно за сметка на навлизащата в "балона" вода. при спиране на работата на помпата, може да ползвате този обем вода без да се влючи помпата отново.

общо взето т.н. "хидрофорни помпи" (помпа с пресостат) може спокойно да си ползвате в каравана или кемпер. в такъв случай си монтирате най обикновени батерии на всякъде. допълнителното монтиране на разширителен съд( хидрофор) Ви намалява броя включвания и изключвания на помпата, което от една страна удължава живота на пресостата, намалява общата консумация на ток за водоснабдяване, прави водоснабдяването по равномерно.,.....но не е задължително! аз си монтирах разширителен съд след 6 години експлоатация без такъв, ... е има разлика, но работи нормално и без разш. съд.
Върнете се в началото
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2017 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А от налягането най много някоя връзка да избие. Аз мислех, че са ми стегнати скобичкитр, ама като качих налягането, се озовах с още две три мивки Smile Със стягане всичко се оправи, разбира се Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 7:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В допълнение има най-различни модели с различен дебит и налягане.

Ето тази става за директна замяна, просто си провери връзките и, ако си с нефелните пластмасови скобки, просто сложи железни.

http://www.fiammastore.com/Fiamma-Aqua-Pumps-for-caravans-and-motorhomes/Fiamma-Aqua-8-pumps
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 10:25 am    Заглавие: re Отговорете с цитат

При мен реших въпроса бързо, лесно и евтино с потопяема помпа на 1.1 бара, пресостат (30лв.), обикновени домашни смесители в кухнята и банята. Обемът и еластичността на маркучите / тръбопровода компенсират в някаква степен липсата на разширителен съд. Водата е с много голям дебит, а пулсациите не са много усезаеми.

Поздрави,
Камен
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети