kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Втори алтернатор нека има ток

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sakry

Местожителство: BG-София

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2014 10:38 pm    Заглавие: Втори алтернатор нека има ток Отговорете с цитат

Тези дни, след като ми се подмяташе един стар алтернатор от WV или Ауди, не знам от кое точно, реших да си го сложа на влекача - Митцубиши Спейс Гиър, с цел алтернативен източник на независима енергия без намесата на основен алтернатор, съобразяване с ампераж и т.н за зареждане на допълнителни акумулатори и вкл на консуматори изискващи силен ток. А може и за силно озвучаване на някоя сбирка

Ето и снимки...

ЕТО И КЛИПЧЕТО
https://www.youtube.com/watch?v=LZnv9trbjiQ

Последната промяна е направена от sakry на Пон Юни 23, 2014 9:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 13, 2014 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи още един! Добра идея за бизнес, когато има около теб нуждаещи се! Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
sakry

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2014 7:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing И да сложа една табела КОЗЛОДУЙ НА КОЛЕЛА
Върнете се в началото
Тони&Руми
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2014 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хммм, добър монтаж, но освен за да си вдигнеш разхода на влекача, не съм сигурен че ще ти е нужен за друго. Аз обмислям въпроса в противоположна на теб посока - как да махна единствения ми алтернатор на кемпера и да захраня всичко през слънчевите панели и задните акумулатори, като така ще сваля разхода с поне 0.5-1л, и ще кача мощността с 5-10 кс, но се оказва доста трудна работа think Ама всеки с дерта си........... hammer Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Минко Илчев

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2014 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тони&Руми написа:
... - как да махна единствения ми алтернатор на кемпера и да захраня всичко през слънчевите панели и задните акумулатори, като така ще сваля разхода с поне 0.5-1л, и ще кача мощността с 5-10 кс, но се оказва доста трудна работа think Ама всеки с дерта си........... hammer Laughing

Генератор 2 000 Вата е по-малко от 3 к.с., неговото КПД-то се доближава до 100%. Външното осветление е към 150 Вата, около 350 милилитра разход на дизел за час (може и до литър на 100 км да се докара при малка скорост). Караш по-бързо или светодиодно осветление или връзваш фаровете към панелите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
sakry

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2014 5:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Целта е да се ползва стационарно , ремъка пада за една секунда така че в движение ако се наложи ток за отзад си остава връзката с основния алтернатор;
Единствено остана да тествам на място точно колко на час лира газ ще ми даде
Върнете се в началото
Тони&Руми
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2014 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Минко Илчев написа:
Генератор 2 000 Вата е по-малко от 3 к.с., неговото КПД-то се доближава до 100%. Външното осветление е към 150 Вата, около 350 милилитра разход на дизел за час (може и до литър на 100 км да се докара при малка скорост). Караш по-бързо или светодиодно осветление или връзваш фаровете към панелите.

Сметките са приблизително толкова, но в моя случай добавям и почти постоянно включен климатик със собствен вентилатор за охлаждане на радиатора + вътрешният вентилатор за обдухване на желюзите + радиото с няколко тонколони + хладилника на 12V в движение - това са доста енергоемки консуматори. Няма да смятаме постоянно работещата камера за задно виждане, понякога и навигацията, радиостанция........... събират се доста постоянни консуматори, които обикновено всеки пренебрегва, но тяхната енергия идва единствено и само от повишения разход на гориво. Ако впрегнем панелите да работят за това, ще се получи не малка икономия, когато се удари чертата Wink А аз така или иначе имам голям излишък на електроенергия от панелите и акумулаторите, която за сега стои недобре използвана. При едно добре разпределено натоварване + моите около 25000км на година с кемпера, само за една година панелите и акумулаторите ще се изплатят от икономията на гориво. Но за сега нямам готово решение на проблема. Smile
Извинявам се за оффа в темата, не се сдържах и споделих противоположната идея.
sakry, ако закачаш ремъка само на място, когато имаш нужда, тогава става Wink
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2014 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не си захраниш запалките и другите такива консуматори от тяговия през една кутия с няколко предпазителя. От кутията ще изключваш, което не ти трябва в момента, можеш да сменяш източника през превключвател за всеки случай.
Върнете се в началото
savich
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2014 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тони&Руми написа:
Хммм, добър монтаж, но освен за да си вдигнеш разхода на влекача, не съм сигурен че ще ти е нужен за друго. Аз обмислям въпроса в противоположна на теб посока - как да махна единствения ми алтернатор на кемпера и да захраня всичко през слънчевите панели и задните акумулатори, като така ще сваля разхода с поне 0.5-1л, и ще кача мощността с 5-10 кс, но се оказва доста трудна работа think Ама всеки с дерта си........... hammer Laughing

В Кемперите, като запалиш двигателя 70А реле връзва в паралел двата акумулатора, така, че в този момент се използва енергия от солара ако има слънце и се разтоварва алтернатора. Не е нужно да модифицираш нищо, нито пък да махаш алтернатора Smile
Върнете се в началото
Тони&Руми
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2014 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

savich написа:
връзва в паралел двата акумулатораSmile

При мен са 6 броя Laughing
Благодаря savich, има логика.
Върнете се в началото
Primaxm
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2014 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е какво стана последно? Няма надежда за намаляване на разхода, защото плана вече си е в действие. :-( Тъкмо наострих уши. :-D
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети