kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Спам-коментари от тема за продажба на каравани и кемпери
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Отделени мнения и теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
REGULATOR

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2014 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я,как ме намешахте и мен! Онази я продавах за такива пари,щото беше крадена!! А тази на Стефчо си е редовна!

А сега да ви кажа-една стока струва толкова,за колкото се продаде!
Караванката си е добра и ще се намери кой да я оцени подобаващо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2014 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По молаба на Гого отделих спама и поразчистих темата на STEF BMW за продажбата на караваната и така се получи тази тема. Няма да я заключвам за сега, защото е чудесна за чесане на клавиатурите. computer
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2014 7:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се пишеше в обявата, защото тя така или иначе стана тегава, не е приятно да се пише за нещо, за което знаем само цената и нищо повече. Но тук ще изразя моето мнение. А то е, че до сега, колкото пъти сме търсили с приятели каравани, толкова и филми сме имали с евтините. Едната я взехме за 6000, при реална цена около 8000 лева и естествено тя си стана 8000 след ремонта на лява и дясна предна страница, които бяха изгнили. В момента караваната е много над продажните цени в нета, обаче като я погледнеш отстрани и се разбира, че е правена, просто алуминиевата облицовка се накъдри... След някоя и друга година няма кой да я купи, ако се тръгне да се продава... Иди обяснявай, че е направена перфектно, то като си се поциганил да я купиш евтино, няма как да очакваш друго. Убедил съм се, че много рядко има истински оферти, обикновенно задължително са със сюрприз. Друга взехме- разкован под след 500 километра пробег, ремонтирани ключета на батериите за вода, естествено се скапаха. Знаете батериите не са никак евтини. Трета бойлерът беше ремонтиран по някакъв трънски метод, айде и там пари. Просто по мои наблюдения ниската цена трябва да се избягва, защото не предвещава нищо добро. Самата ми професия е такава, че идват редовно къмпери и каравани. Повечето клиенти не ми пречат и си говорим, много от тях са се напарили от оферти- избушени подове, замазани стени, течащи тоалетни, то е чудо... И дори и най-големият специалист може да се набута елементарно, просто джамбазите са ултраизобретателни. Лично аз си купих моята каравана доста скъпо, но имаше защо, въпреки, че и тя имаше забележки. Но поне си спестих време и нерви за разни скрити проблеми, от които изходът е сериозен ремонт...

Стигнах до извода, че евтините каравани, кемпери, както и всички превозни средства са проблемни. Обикновенно проблемът надхвърля като цена спестените пари от покупката Laughing И доставя неприятни емоции...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sampo
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2014 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Любомир Мечков написа:
... Стигнах до извода, че евтините каравани, кемпери, както и всички превозни средства са проблемни. Обикновенно проблемът надхвърля като цена спестените пари от покупката Laughing И доставя неприятни емоции...

Или както е казал народа : Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало краткото удоволствие от ниската цена! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2014 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sampo написа:
Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало краткото удоволствие от ниската цена! Laughing Laughing Laughing

thumb up

Дай му ти на нашенеца да преценя кое колко струва и да се пазари. За мен пазарлъците, от вида, който се шири по нашите земи са меко казано отблъскващи. И това не в някаква конкретна продуктова ниша, а навсякъде.

Продава си някой дадена стока( не конкретно къмпингарска) и сложил цена, която е сметнал , че е справедлива. Последващите евентуални обаждания са предимно от вида "гледам тука една обява за ... ще я дадеш ли за ... " Няма интерес към състоянието, няма технически въпроси, подробности - нищо. Само пазарене с цел да се удари "голямата далавера". Е разбира се и резултатите в тая насока не закъсняват както си му е реда.

Решава някой да си продава примерно колата за 1000лв и слага цена 1600-1800. Що? Щото трябва да има мегдан да се сваля на първо четене (по телефона), след това при оглед, после за някоя и друга забележка и накрая като да се плаща - белким успее чрез намаляване на завишението да постигне търсената сума от 1000лв.

Ама то при положение, че в магазините като ще правят промоция първо така вдигат цените, че после и след отстъпката да са на + , какво ли остава за другите. Важното е да си купим стока с етикет -70%, а колко точно е платено за стоката никой не гледа.

Винаги ми е било чудно как може да има толкова много хора, които да купуват огромно количество безполезни вещи . Примерно продават се комплект ножове ( 5 броя) с подарък формички за кекс и декоративни бурканчета с капачки в различни цветове плюс бамбукова панерка само за 19 лв. Е добре де ама те ножовете са тъпи и не режат, дори са толкова скапани, че не може да бъдат наточени, но нали са 5 броя, уж ще свршат работа - да ама не! Нито ще ги ползва купуващия ги, нито някой друг. Останалите "подаръци" са също в графа излишни, защото ако човек му трябва неще подобно никога по една или друга причина няма да избере точно такива. И какво излиза дадения клиент си е купил безполезни вещи на стойност 19 лв, които ще се чуди в коя дупка да завре, но ще е горд и удовлетворен от далаверата, която е направил. В същото време този клиент се лишава от друга стока (примерно тиган за 19лв), която може да му върши чудесна работа, но за която трябва да плати реалната цена. Това е долно и унизително - той да не е баламурник, че да купува стоки на реална себестойност. Той е тарикат! Това звучи гордо!
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2014 1:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Помня един разговор по телефона с клиент за кемпера като го продавах.

- Добър ден, за кемпера.
- Мдам?
- Ами ще направите ли коментар на цената?
- Елате, ще говорим, но по телефона не.
- Е да ама аз трябва да знам, от София ще идвам до Варна да го гледам.
- Ми...заповядайте...
- Е да ама аз от София ще идвам!
- Е, и?
- Ми трябва поне 1000лв да ми смъкнете, все пак чак откъде идвам!
(тука вече разбирам какъв човек ми е насреща)
- Напротив, господине, не би трябвало да ви смъкна и лев.
- Що бе?!
- Ми щом чак от София идвате значи там няма като моя кемпер, значи моя е един вид, хм, уникат.
- Е ама аз чак от София ще идвам бе!
- Вижте какво, предлагам компромисен вариант. Елате, ако купите кемпера ще ви смъкна от цената стойноста на билета за влака. Все пак от София ще идвате.
- (сочна-дълга-не е за форума-псувня).
Тряс телефона.

Друг разговор с клиент, на място при оглед.

- И колко му искаш?
- Пише 4600 обявата.
- Ама колко максимално, ама най-много можеш да ми смъкнеш?
- Ми...хайде предложи да видим.
- 4200 мога да ти дам.
- Еми...да речем, съгласен съм.
- Аха...ама още колко максимално можеш да ми смъкнеш?
- Е нали ти смъкнах на 4200?!
- Е да ама сигурно още малко може.
- Тъй ли...
- Да, 3900 мога да ти дам.
- Е нали 4200 даваше?
- Е да ама сега 3900.
- Ок, 3900.
- А колко максимално можеш да смъкнеш?
- ?!?!?!?!!!?
- Ми примерно 3400 ще го дадеш ли?
- Де да знам?! Ако го дам ще го вземеш ли?!
- Ми...да ти кажа вижда ми се скъп, пък и не сваляш...ще си помисля...
KFOR-Carp

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2014 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ls1 написа:
Помня един разговор по телефона с клиент за кемпера като го продавах. ...............

Редно е било да им го дадеш без пари. Laughing
Тогава сигурно 2 броя щяха да вземат, ама то ще трябва и да им ги доставиш Laughing
Абе циганска му работа Wink
Върнете се в началото
sampo
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2014 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След откровенията на ls1 и шефката аз пък ще ви запозная как цакам купувачите с топла бира Laughing Laughing Laughing .
Обикновено вещите /каравани, мотоциклети и др. по високо стойностни/ които съм продавал са били с отлично съотношение цена-качество и малко по ниска цена от пазарната в момента. Никога не формирам спекулативна стойност с цел да "изклатя" някой заблуден "селянин" Laughing . Избирам удовлетворителна и логична за мен и купувача цена, слагам 50лв. отгоре за пазарлък и .... обява. В нея коректно описание и повече снимки подчертаващи качествата на предмета и обикновено следва сделка след 1-2 дни.
Всеки БГ купувач на такава вещ чете обявите с тайната мисъл да отбие от цената поне 500лв. , моята обява е повече от обещаваща и предполага че продавача не е в час и е някакъв балък /т.е. аз/ Laughing . Веднага отчитам повишен телефонен интерес за бърз оглед от купувачи без предварителни коментари за цената, сакън да не се разколебае продавача а и да изпревари другите потенциални купувачи. А балъка /аз де/ само изтупва килимчето дето ще стъпи купувача, после дърпам и той си пада на гъза Laughing . Обикновено носят сумата или част от нея за капаро с цел "натиск върху стойността" и "имам сериозни намерения", обаче аз пък хич не се впечатлявам от това. Купувача оглежда и се убеждава в обективността на снимките, най важното ... харесал е предмета, а на фона на очаквания отбив от цената /500-те лева Laughing / се чувства повече от късметлия и погален от Бога Laughing . Добре че е побързал с огледа, щото друг е щял да го купи преди него, нали е първия клиент Laughing ... така съм му казал, всъщност може да е петия за деня Laughing . До тук съм свършил основната работа, докарал съм потенциален /и/ клиент /и/ , харесали са стоката ми и доволно потриват ръчички чувствайки се вече горди собственици и ползватели. Следва само един незначителен и лесен за реализация акт според купувача, уговаряне на онази отстъпка от 500-те лв. Оооообаче следва челен удар Laughing Laughing , нещо продавача /аз/ много нежно и любезно отклонява темата за обсъждане на цената с обяснение че е написана четливо в обявата. Купувача почва да се гърчи и вади дребни забележки като повод за редукция на стойността, както и последния коз ... пачката на масата. Паралелно с това минута след минута започва да се убеждава че цената е логична и харесаният обект си заслужава парите, а аз внимателно наблюдавам настроението на купувача да не тръгне към демотивация и момент в който да се пуснат онези 50лв. в действие, аха ... продавача започва да се огъва Laughing . Следват още безрезултатни усилия, упражнения по риторика и кършене на пръсти от страна на купувача ииии до тук.
По тази схема до сега дори в три от случаите тези 50лв. си останаха мои Laughing без да е засегната гордостта на купувача, а моите финансови интереси защитени на 100% .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Апр 08, 2014 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да е лошо да направиш някой курс , как се продават вещи движими и недвижими , ако всички продавачи са като теб , ще върви търговията и пей сърце , вси1ки ще са доволни thumb up thumb up
Върнете се в началото
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2014 5:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

част от проблема може да се търси в това че по-високата цена в повечето случаи не означава по-високо качество. пример за мен е как преди мнооого години трябваше да купувам зимни гуми за ладата, имаше дебица по 55 лева, ама аз зор, нещо по-така да си купя и след кратко търсене попаднах на чудна оферта - гуми ласса, турски ама завода на бриджстоун, по 100 кинта, много готини....
от тогава не се плаша от слагане на вериги, станах бог Smile , 2 минути за 2-те, да плюнеш пред колата и почваше да буксува. ама по-маркови Smile
кой знае колко народ е извозен с подобни боклуци докато се утвърди в българина манталитета че най-важния критерий е ниската цена. принципа е "ясно че купуваш нещо негодно, поне да е евтино"
в един момент реших че ще си сменям кемпъра, обявих го за продажба за 7000, но нямаше почти никакъв интерес. междувременно купихме сегашния и почнах да си прехвърлям разни неща - зимни гуми, акумулатор, газови бутилки, цд и какви ли още не дреболии. е в крайна сметка като намалих цената на 5 го купиха веднага, опоскан като от автоджамбази Shocked е яка далавера Wink
реално от цената намалих горе долу колкото струваха нещата които си взех, ама нали го дадох евтино Smile
Върнете се в началото
admin
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2014 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Е, голем си идиот Мартине !

ls1 написа:
vladostanimirov написа:
Е, голем си идиот Мартине !

Да запазя цитата, да не се редактираш случайно...

vladostanimirov написа:
ls1 написа:
Е аз фиатите не ги познавам, коментирам каквото е написано, на първия са написани само конете.

Но пък виж, като коментираме повече хора и излиза какво е. Аз ако не бях написал ти нямаше да го уточниш това, все пак, целта ти е заяждане с мен, не да помогнеш на човека.

Да запазя и аз ,за да видиме на какво основание смяташ че съм се заяждал с тебе .

Така са написани и двете обяви ,че човек да бъде подведен. И двата кемпера са 82 коня, не 92, не 100 , не даже и 88.....

Но ти там ,свит в своята си черупка ,на балкончето пред кухнята, регнат като скрит юзер във форума ,не спря мнително да изследваш всяко мое мнение и да търсиш или лична изгода или отмятване насам-натам, или открито заяждане с тебе. Аре ,писна ми от тебе !
Не стига че 58 страници ни отегчаваше с могогодишното ти лепене на корк, оказа се ,че всичко е за ЛИЧНА ИЗГОДА,гледам заради продажбата е.
Ей ,уж всеки човек е образ и подобие на Господ, но ти си в постоянен мензис, честно !

ls1 написа:
vladostanimirov написа:
ls1 написа:
Е аз фиатите не ги познавам, коментирам каквото е написано, на първия са написани само конете.

Но пък виж, като коментираме повече хора и излиза какво е. Аз ако не бях написал ти нямаше да го уточниш това, все пак, целта ти е заяждане с мен, не да помогнеш на човека.

Да запазя и аз ,за да видиме на какво основание смяташ че съм се заяждал с тебе .

Така са написани и двете обяви ,че човек да бъде подведен. И двата кемпера са 82 коня, не 92, не 100 , не даже и 88.....

Но ти там ,свит в своята си черупка ,на балкончето пред кухнята, регнат като скрит юзер във форума ,не спря мнително да изследваш всяко мое мнение и да търсиш или лична изгода или отмятване насам-натам, или открито заяждане с тебе. Аре ,писна ми от тебе !
Не стига че 58 страници ни отегчаваше с могогодишното ти лепене на корк, оказа се ,че всичко е за ЛИЧНА ИЗГОДА,гледам заради продажбата е.
Ей ,уж всеки човек е образ и подобие на Господ, но ти си в постоянен мензис, честно !

Изливай, Владо, изливай, още можеш. Smile Събрал си, гледам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2014 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така поднесено ,излиза че аз съм започнал обидите Shocked Shocked Shocked
Не е честно !
Върнете се в началото
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2014 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владо, ако аз не бях написал това за двигателите ти щеше ли да се включиш в темата за да го уточниш това? Просто усети удобен момент да ме захапеш и се възползва, колкото и да вдигаш пушилка то се вижда. Да беше писал преди това в темата някакъв съвет, коментар, по предишните кемпери за които пита човека - да, но не е така, нали?

Аз не виждам обидна дума в това, което съм казал. Виждам много обидни в това, което ти си казал.
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2014 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи се прегледай пич ! Изобщо не съм мислил за тебе, нито съм те захапвал. Подразних се на търговците дето мамят хората с измислени конски сили. Писах за тях. Ти нито си ми в плановете, нито в пространството, нито искам да те чувам ,виждам и да мисля за тебе.
Но тъй като си мнителен тип, винаги търсиш под вола теле ,винаги си измисляш някакви несъществуващи проблеми, обиди ,заплахи, лични интереси и тем подобни .... та ти не пропусна да обявиш ,че съм се заял, точно пък с тебе.
Не си добре човек, казвам ти го приятелски. Направи нещо за себе си !
Наскоро се тросна като някоя кифла " Аз повече няма да пиша в темата" ЩО ?
Щото и аз бях писал .....
Какво е тая нетърпимост и погнуса от мене ? Тука ме зачеса ,щото моето мнение се беше леко така ....оооотъркало в твоето свето писание..... и ти издивя !

Сопри си малко и се вгълби в своето друго аз. Па вземи се обади на някой приятел да изпиеш една ракия в компания.....
Нямаш ?

Последната промяна е направена от vladostanimirov на Сря Апр 30, 2014 8:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2014 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
По-мощен ,колко да е по-мощен ?
Като пак е 1,9 ТД

Няма земна сила която да вдигне мощността на 1,9 тд ,все си е 66 кВ. Т.е. 82 конски сили. В обявите тия коне се изписват от 80 до 100 ,зависи от мнението на продавача за балъците ,дето четат обявите. Колкото повече смята ,че ние сме балъци, толкова повече коне пише.

Хайде пак го прочети и кажи какво обидно СПРЯМО ТЕБЕ съм казал.?
И виж ти как ми отговаряш :

Как го измисли ?
Как да не се стресне човек от такова нещо , идиотско е ,разбери !
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Отделени мнения и теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети