kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Въздушни възглавници...или?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2016 7:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Звънни ми да ти обясня , виж ми профила най от долу имам телефон .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
andreisto
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2016 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова ли е сложно и тайно, че не може да се каже във темата?
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2016 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pendovr написа:
Jino написа:
Цитат:
А нормално ли е възглавниците за около две денонощия да спадат и ако не е трябва ли да се прави някакъв ремонт по системата.

Цитат:
Ако са от чешките възглавници , е възможно да спадат Турбо от Сливен ми каза как се оправят , ако са от тях .Ако са такива има лек да знаеш .

Колега Jino не е нормално да спадат възд. възглавници нито за две нито за сто и две денонощия. Smile Нали в тази инсталация се използва свиваемостта на въздуха и за целта е нужна херметичност на системата. Ние с Гого ползваме Чешки възглавници и никога не сме имали проблеми, също така се съмнявам че които и да било производител по света ще допусне да произвежда възд. възглавници които да изпускат.
Колега pendovr сега стана късно, но утре ще ти звънна с молба да ми обясниш как се "лекуват" Чешките възглавници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
pendovr

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2016 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегата ми се обади , проблема не му е бил във възглавниците , а във връзките към , тях ,а и двете са били в една система и за това спадат , Боби американеца ( Боби 175) , за чешките се правят пръстени които се слагат от долу и отгоре на възглавницата ,като да стърчат поне 4-6 милиметра, за да може като се сложат и да уплътнят хубаво гумите , аз съм направил пръстен 90мм и височина 10мм .Така ми препоръча турбо 1 от Сливен , от него знам това , защото е монтирал такива възглавници
Върнете се в началото
pendovr

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2016 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тука колегата е продавал такива възглавници , като и той е направил един борд за да натисне планката на гумата , може и така , но е по играчка , според мен с пръстен е по лесно , но кой както си реши така да го прави , идеята е този борд да натиска, когато се напомпа възглавницата , тя натиска планката която я държи , но има луфт и от там издишат .
http://forum.kemper-club.com/viewtopic.php?t=2857&sid=7872a8b213ec031da29551df94727628

Надявам се да съм помогнал , ако има нещо неразбрано от това което съм обяснил , ми звъннете няма проблеми .
Върнете се в началото
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2016 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

то на моята снимка си личи, как ги е направил Боби Very Happy
Върнете се в началото
Nasco1205

МнениеПуснато на: Вто Май 10, 2016 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте г-н Колев,

Налага ми се да усиля дандемно очачване AL KO.
Ще Ви бъда много блатодарен ако ми изпратите Вашите чертежи, както и условията за доставка на въздушните възглавници.
Вероятно ще трябва на правя някакви модификации за моето шаси, но вашето решение ще ми бъде много полезно.
Имейлът ми е genov.atanas@gmail.com
Телефонът ми e 0888 575 240

Разчитам на Вашата помощ.

Атанас Генов

Петьо Колев написа:
Ако някой търси въздушно окачване за шаси AL-KO kober -Typ: MC 38XA, иска и може сам да си го изработи и монтира ще му предоставя оразмерени работни чертежи на всички детайли. Ценово на мен ми излезе около 800 лв.
-Възд. възглавници - SZ 55-20 "Contitech" 2 бр.- 452 лв.
-Управление - 2 бр. манометри и 2 бр. клапани за помпане и изпускане с вградени ел. контакти
за включване на компресора при помпане монтирани на конзола - 125 лв.
-Лазерно рязане на всички детайли вкл. материала - 40 лв.
- Галванично покритие /поцинковане/ - 10 лв.
- Фитинги, тръбопроводи,шлаухи и др.- 60 лв.
- Има детайли за изработка на струг и фреза - не съм плащал
- Датчици 2 бр. за минимално налягане в ситемата/в работно положение определено от производителя на възглавниците 0,5 bar./ - 70 лв.
- Релета, окабеляване и ограничител на максимално налягане 7 bar. /определено от призводителя на възгл./-50лв.
- Компресор -имах наличен
Ако имате проблем с доставката на самите възглавници SZ55-20 мога да Ви ги доставя в рамките на два работни дни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бонбонче

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Окт 26, 2016 7:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте любители на пътешествията! От няколко месеца сме притежатели на малко кемперче, което дойде при нас с напълно прецакана електрическа инсталация и неработещи на 12 V уреди. Благодарение на Любомир Мечков се сдоби с нови два слънчеви панела и нова електрическа инсталация. Сега ви пишем за да се похвалим с въздушните възглавници, които Bobi 175 и Гого поставиха на нашето '' Бонбонче". Много сме доволни от тяхната точност и прецизност. За два дни всичко беше готово. Сега кемперчето е с подобрена стабилност при движение и значително по-меко и незабележимо преминава през неравностите и дупките по пътя. Облекчи се и работата на ресорите,които бяха много натоварени,заради оборудването в кемпера. Доволни сме че направихме тази инвестиция, защото тя е за сметка на комфорта ни и сигурността при пътуване.
Върнете се в началото
plaskom

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 07, 2017 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да изкажа моите благодарности на Боби (Bobi 175) и Гого за професионалното монтиране на въздушни възглавници на кемпера ми. Както и за откриването и отстраняването на стар проблем по окачването.
Сега остава само лично да оценя предимствата на тази придобивка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Marginal

Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2017 12:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Plamen Petkov написа:
Най евтино ще минеш като отидеш при някои ресораджия които да сложи по един допълнителен лист на ресорите. Иначе въздушните възглавници са наи добрия вариянт.

Аз така и направих и съм супер доволен.
Дигнаха задницата с десет сантиметра иначе вече задираше в легналите полицаи.
Въздушните възглавници са по добрия вариант разбира се, но с времето се скапват, а за ресорите майстора ми каза, че никога нямало да мръднат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
jorostoev

Местожителство: близо до Трявна

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2017 7:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво друго може да ти каже мейстор на ресори!
Върнете се в началото
стоян70

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2017 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм против ресьорите.
В началото , след поставянето става твърдо и вирнато. След време пак омекват и висват . Един лист не може да оправи умората на другите.
С една дума има един прозоречен период в които хем не е твърдо , хем не е виснало във времето.
Кое и как се скапват възглавниците ???
После просто се подменят , като има изградени планки - изобщо не е трудно...
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2017 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От възглавниците по-убаво нема.
Особено като ми замирише на възглавница Mim
Върнете се в началото
Marginal

Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: Съб Апр 08, 2017 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

стоян70 написа:
И аз съм против ресьорите.
В началото , след поставянето става твърдо и вирнато. След време пак омекват и висват . Един лист не може да оправи умората на другите.
С една дума има един прозоречен период в които хем не е твърдо , хем не е виснало във времето.
Кое и как се скапват възглавниците ???
После просто се подменят , като има изградени планки - изобщо не е трудно...

Майстора изправи (изкриви) сички ресори освен, че добави един лист.
5 пъти ми повтори, че нямало да се скапят щото думата не разбирах от испански, та викна почти на края.

Мойта възглавница се спука.
Явно не е била по мярка щото имаше нагънато по нея.
По-добре е с въздушни възглавници, ма и по-скъпо.
Върнете се в началото
Тонин

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Авг 13, 2017 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От днес и аз съм с възглавници на задния мост. Монтира ми ги Иво от Сливен. Оставих му кемпера в Събота сутринта, ходих за риба на Жребчево с братовчедите и в Неделя си го взех готов. Няма да описвам разликата във возията , не е истина колко тихо вози в момента. Промяната в просвета от зад при 5 атмосфери е 20см височина повече. При 1.5, 1.8 атмосфери си карам на междуградски пътища. Ако трябва да влизам на черен път помпя до 3 , 4 или 5 атмосфери и при никакви ситуации няма да опра въпреки дългата база, на която ми е кемпера. Супер доволен съм. thumb up
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети