kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Прозорци и люкове
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Нед Апр 24, 2016 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По Трънско има опастност да ти се лепне сръбски оператор и Марци се застрахова.... Щото сръбския роуминг не е много добър. Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stenly_r

Местожителство: Банкя

МнениеПуснато на: Пон Апр 25, 2016 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sesko написа:
Изпратих ЛС на Марци, но 2 дена нямам отговор. Може би и на Стенли трябваше да пиша...Телефон за връзка удобно ли е някой да ми даде?

Еми пиши на Стенли- може да ти отговори Smile
Върнете се в началото
Tsurinski

Местожителство: B.G.

МнениеПуснато на: Пон Юли 25, 2016 3:32 pm    Заглавие: СЧУПЕН ЛЮК ЗА ВЪНШЕН ДУШ Отговорете с цитат

МОЖЕ ЛИ ДА МИ СЕ ИЗРАБОТИ ВЪПРОСНИЯТ ЛЮК.НЕ ПРОЗРАЧЕН Е С КЛЮЧАЛКА ТЕЛ 0896060641
Върнете се в началото
kerekovski

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 11, 2016 5:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет, счупен ми е предният прозорец на караваната (англичанка). Измерих размерите на отвора по гуменото уплътнение - 1485х685, външните размери на сегашния прозорец излязоха 1500х720. Става въпрос за челния (големия) прозорец ТУК. Въпросът ми е, предлагате ли го този размер и какво би струвало?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Нед Сеп 11, 2016 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И моята централна Hymer-ска капандура плаче за ремонт.....Марци няма време, срам hammer Very Happy
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Сеп 11, 2016 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези централните люкове при старите интеграли на Химер са малко "друга" бира.Зависи какъв е проблема ,но материала им е много тънък .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kerekovski

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да попитам още нещо, че не намирам особено много информация по въпроса: по магистралата ми е излетял капакът на единия люк (40х40), в момента е с найлони. Проблемът е, че се е откъртил заедно с част от механизма (ТАКЪВ) и ще трябва да сменя целия люк, няма да мина само с капак, а ще трябва да сменя цял люк. И понеже и другият е пътник, ще ги сменя директно и двата. Спрял съм се на ТОЗИ тип Fiamma, надявам се да са добри. Въпросът ми е, как точно и с какво се лепи към покрива? Единствено четох, че е някакъв специален силикон, но не намерих информация, какъв да е точно.
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пък после да вземеш да ми родадеш механизма на работещия, че моя механизъм в банята е счупен Smile
Върнете се в началото
kerekovski

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Никакъв проблем, само да ги сменя. Излетелият капак е излетял точно защото механизмът беше счупен - дръжките бяха сцепени вертикално и двете. Отлагах го това за другия сезон, както и челния прозорец, а и не предполагах, че това лято ще я затегля към морето, но ме изненадаха и прозорецът и люковете.
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползва се полиуретаново лепило като Sika 221 и 252, Wurth или някаква друга марка.
Върнете се в началото
okrob

Местожителство: Русе - каравана Home Car Rally 442

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

с това лепило, кое лепиш? Люка или стъклото?
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Използват се за монтаж на соларни панели, люкове и тн. Не е за стъкло.
Върнете се в началото
stenly_r

Местожителство: Банкя

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kerekovski написа:
Да попитам още нещо, че не намирам особено много информация по въпроса: по магистралата ми е излетял капакът на единия люк (40х40), в момента е с найлони. Проблемът е, че се е откъртил заедно с част от механизма (ТАКЪВ) и ще трябва да сменя целия люк, няма да мина само с капак, а ще трябва да сменя цял люк. И понеже и другият е пътник, ще ги сменя директно и двата. Спрял съм се на ТОЗИ тип Fiamma, надявам се да са добри. Въпросът ми е, как точно и с какво се лепи към покрива? Единствено четох, че е някакъв специален силикон, но не намерих информация, какъв да е точно.

Там, откъдето ще вземеш капандурата, ще ти продадат и декалин.
Хубаво да почистиш остатъците от стария.

Успех.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого написа:
Ползва се полиуретаново лепило като Sika 221 и 252, Wurth или някаква друга марка.

Но,но,но- нито едно не се ползва за монтаж на люк,после вече няма сваляне,или е много трудно.Както казва Стенли ,един вариант е Декалин/но уплътнител/,Сика 710 /трудно се намира,пак уплътнител/ или двойно залепваща лента ,продава се на метър при Кристиян/може би и при други/,но на мен ми е най-близо Wink Smile С това се лепят люкове към покрива,съответно се и притягат с винтове ,планки/зависи от модела/.Ако се лепи нещо друго по люка,капак може с всякакъв полеуретан,Церезит FT 101 .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Сеп 12, 2016 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
Гого написа:

Но,но,но- нито едно не се ползва за монтаж на люк,после вече няма сваляне,или е много трудно.Както казва Стенли ,един вариант е Декалин/но уплътнител/,Сика 710 /трудно се намира,пак уплътнител/ или двойно залепваща лента ,продава се на метър при Кристиян/може би и при други/,но на мен ми е най-близо Wink Smile С това се лепят люкове към покрива,съответно се и притягат с винтове ,планки/зависи от модела/.Ако се лепи нещо друго по люка,капак може с всякакъв полеуретан,Церезит FT 101 .
С двойната лепенка от Кристиян е по-зле от Сика 221, ядох го на моя кемпер, бях сложил един временен люк и после свалянето беше катастрофа Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети