kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Какво напрвих по кемпера днес
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gen4ON

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!

Караванката има двуетажно легло, което се оказва височко за малчоганите, та се хванах и измайсторих една стълба.

Ети я и рецптата:
1 брой рендосана дъска, 4 метра - 7 лв.;
1 брой студена бира - 1 лев;
16 броя винтове за дърво - 20тина ст.;
Още една бира - още 1 лев;
2 ъглови планки - 2 лева;
Кече със залепваща лента - 1 лев
Лепило за дърво - 6-7 лв.(което ще стигне за 30-40 стълби, хаха);
Безцветен лак за дърво - 9 лв.;
Мерак, зеге, винтоверт и шкурка.

Размерите на стълвата са:
Дългата страна е 140 см., късата около 100 см. Ширината на стъпалата е 30 см.

Между другото подмених и маркучите на ВиКто

Тунинговах и стълбичката за кавряне в караваната с ленти против подхлъзване. Лепилото на лентата не беше достатъчно здраво и постоянно се разлепваха, за това ги подлепих с двойно залепваща лента - стана супер!

И като за край:

Мисля, че е добре за първа лепенка! А и трябва да се знае кой от къде е !!! Smile

havy metal headbang
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2017 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на Стенли и Марци за новия люк

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Валентин Георгиев

МнениеПуснато на: Вто Мар 07, 2017 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=TUcVaDqNCdI

https://www.youtube.com/watch?v=BwimqBaWK8w

https://www.youtube.com/watch?v=pyz2r2mYosA

https://www.youtube.com/watch?v=OyXYnQxk_YA
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2017 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy

Последната промяна е направена от Любомир Мечков на Пон Мар 13, 2017 12:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Djina

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2017 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали въпросът ми е за тук, но някой правил ли е някакви стелажи или държачи или нещо подобно за чинии, чаши и бурканчета с подправки. Знам, че ги има в специализираните магазини, но са скъпички Confused
Какво използвате вие, ако нямате специални рафтове?
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2017 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз понеже имам едно такова малко кьоше

и съм доволна от него. Останалите по-големи буркани ми стоят в по-горния шкаф, а разни други допълнителни дребосъци пак в една панерка в него. Чашите и чиниите (стъкло и аркопал) просто съм сложила в съседния шкаф.
kacho
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG, Sofia, Полигона

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2017 6:04 pm    Заглавие: Ре Отговорете с цитат

Здравейте!
Монтирах си камера на караваната - с много широк обектив - вижда линията на караваната и пътя назад, гледам си я на щатния монитор в колата, както в движение, така и на заден ход. Сега остава да измисля автоматична "запушка" на инерционната спирачка и ще мога да пътувам назад Mim
Снимки има тук
https://goo.gl/photos/7mwH96z5VFdLLBmF8
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Мар 31, 2017 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Яка декорация на колата и на караваната!
lubomihaylov

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2017 8:25 pm    Заглавие: изолация на прозорци Отговорете с цитат

Чувствам се задължен да споделя за направеното, от една страна заради Генадии от когото купих изолацията и за това, че няма невъзможни неща при голям мерак. Няма да коментирам, колко ми излезе, че това се превърна в не до там добра идея във форума. Важен е резултата от удовлетворението от постигнатото. Не съм го тествал в реални условия, но се надявам да стане следващата седмица. Ще направим един Велик_денски вояж до Лондон-втора серия. Пътеписа кат се върнем. Запазил съм шаблона и ако някой има подобен кемпер, му го давам. Остана ми и от изолацията, така, че можем да се разберем с някой и за нея.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Апр 01, 2017 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Djina написа:
Не знам дали въпросът ми е за тук, но някой правил ли е някакви стелажи или държачи или нещо подобно за чинии, чаши и бурканчета с подправки. Знам, че ги има в специализираните магазини, но са скъпички Confused
Какво използвате вие, ако нямате специални рафтове?
Най-лесното решение е да си вземеш от някой цветарски магазин кора в която слагат малки саксиики. Това е от немски форум, техните се различават от нашите, но схващаш идеята
Върнете се в началото
Djina

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2017 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, това е страхотна идея Smile Ние мислехме да правим дупки в студиопор и така да слагаме чашите - видяхме го при колега от форума.
А за чиниите и другите неща ще мисля някакви кутии, защото цялото горно шкафче е общо, няма прегради, сигурно над метър е и всичко се движи насам-натам Confused Може и прегради да сложим, ще го мислим. Просто колкото може по-малко да се дупчи.
Върнете се в началото
TonyBoy

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2017 11:59 am    Заглавие: Re: изолация на прозорци Отговорете с цитат

lubomihaylov написа:
Чувствам се задължен да споделя за направеното, от една страна заради Генадии от когото купих изолацията и за това, че няма невъзможни неща при голям мерак. Няма да коментирам, колко ми излезе, че това се превърна в не до там добра идея във форума. Важен е резултата от удовлетворението от постигнатото. Не съм го тествал в реални условия, но се надявам да стане следващата седмица. Ще направим един Велик_денски вояж до Лондон-втора серия. Пътеписа кат се върнем. Запазил съм шаблона и ако някой има подобен кемпер, му го давам. Остана ми и от изолацията, така, че можем да се разберем с някой и за нея.

Колега, ще съм благодарен ако мога да ти ползвам шаблона. По краищата с магнитна лента ли си го направил?
Върнете се в началото
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Апр 12, 2017 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста мислих дали да ви "занимавам" с последната си "щуротия" която сътворих по кемпера след Димитровградската среща.
На нея взех идеята от Ванката в чийто кастен видях магнитната поставка за подправки.

На дъното на всяко 'бурканче" има магнитче което залепва за метална полица.
Намерих същите в Метро ,но без полицата и трябваше да импровизирам нещо.
Алуминиева или неръждаема полица отпадат ( щото не ги лови магнит) и.........от там тръгна "щуротията" Smile
Реших , че поставката ще е от плексиглас иииии.......светеща , ще се върже с останалото интериорно осветление в нашия кастен.
Самата "светеща" поставка си е взаимствана от мебелите със стъклени полици които се осветяват от самите рафтодържачи в които има диод.
Плексигласа е с дебелина 8мм. и на фреза ми направиха "кратерчета" с дълбочина 5мм и ф65 в които залепих ламаринки за които в последствие да се лепят "магнитните бурканчета" или кутийки е по правилно май да кажа.
Всяка част от плексигласовата поставка която е матова след включване на LED лентата светва и се получава (поне според мен) доста интересна "щуротия"
Самата лента е в алуминиев профил който е "надянат" на гърба на плексигласа.
А ето и какво се получи на практика :

На тези снимки се вижда кабела , но в окончателния вариант е "скрит"

Крайния резултат ми хареса Smile

Последната промяна е направена от Роси и Стоян на Пет Апр 14, 2017 1:37 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Апр 12, 2017 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Готино! Smile
За който има ток Smile
Държача на кухненска хартия ме интересува. Не мога да намеря такъв. Или готин легнал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Апр 13, 2017 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Държача за кухненската хартия е от Джъмбо.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Следваща
Страница 27 от 28

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети