kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Люк 'направи си сам'
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 12:55 am    Заглавие: Люк 'направи си сам' Отговорете с цитат

Имам да сменям и трите люка. Хич не ми е радостно, даже и втора употреба ще иде бая цифра. И преди да развъртя телефоните ми се ще ако искате да помислим дали пък няма някакъв вариант за самостоятелно изработване на люк?

Може би с някакви смоли ще стане работата, но честно казано мен не ми се занимава с тея лепкави отрови.

Чудя се за вариант да ида в някой цех за алуминиева дограма, дали пък няма да стане?

Или пък да си взема един водоустойчив шперплат, да си сглобя люк и да го залея няколко пъти с течна гума? :-) Че имам артисала така ще и изтече срока на годност есента.

Като гледам от време на време някой пропищява и сменя люк, дайте да помислим за някакъв алтернативен вариант.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не можеш ли със смола да подсилиш оригиналните вместо да изработваш изцяло нови?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може. До такава степен са прегорели и трите, че се рони не при натиск, а при допир. А и преди са подсилвани вече със смола, и аз ги бях кърпил по едно време. Просто за нищо не стават, даже и за ремонт.
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако са налични не може да не стане със смола. Дай снимки. Отдолу слагаш фолио - временно и работиш отгоре!
Върнете се в началото
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бих искал да помислим как да направим нови. Хубаво е в темата да се спомене как и със смола, но лично мен не ми харесва и не ми е приятно със смола, тъй че ми се коментират други варианти.
dimi dimov

Местожителство: novi pazar

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мой приятел си купи люк от продавалника за 40лв.Търси го доста време защото беше по-рядък размер 40 на 50.Ако е такава цената,дали няма да ти е по-добре да си вземеш готово и истинско.Ти си знаеш авоарите ама.....да не ти излязат самоделките доста по-скъпи.
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е габровеца миналата година октомври е купил от Павел за 70лв. Твоя приятел е случил на сделка, но аз имам да пазаря три бройки. Поне 200лв ще хвръкнат. А темата е за това, да обсъдим начини за правене и да сметнем дали самоделката ще е по-скъпа или по-евтина.

Или ако не е 'оригиналдъ' не важи? :-)
Tania i Ivan

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Апр 24, 2013 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Марци, аз самия кроя планове да си правя "хипер люк" на алковена р-ри 70х150. При условие че това работя (фасади и дограма) вече 20години. Смея да твърдя че имам доста добри теоритични и от практиката познания: (имам около 10бр. монтирани табакери) едно таква "прозорче" 50х50 би излязло над 50лв. Като добавиш и комарник и щора... Вземи си нов. В моя случай си заслужава тази гимнастика защото аналога е с 30% по- малък, два пъти по- лоша топлоизолация и 3-ти по- скъп.
Говоря в комплект с щора и комарника
Търси и ще намериш! Аз самия подарих на едни приятели един 40х40.
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами, щом не е интересна темата - живи и здрави.
bobi1kenobi

Местожителство: Приморско 0896737505

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 6:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Марти, темата е интересна, но изработкатата явно няма да е лесна. Ако искаш да стане качествено /по другите ти ремонти гледам че така работиш/, самоделката май ще ти коства много време и средства. Все пак целта е да е технически издържано, но и икономически целесъобразно. Най-добрия вариант май е "втора ръка".

Последната промяна е направена от bobi1kenobi на Чет Апр 25, 2013 6:33 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 25, 2013 6:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как да открием ние топлата вода,хората са го направили преди доста години и са решили от какво да са люковете.
До колкото схванах искаш да направиш само капаци.Със смола и стъклоплат ремотнтирах люк, 2010г. на кемпера ,а нямаше даже парчета,така и го продадох,не беше мръднал.Харесва ти или не ,но както казва колегата от Русе,това е варианта и става Wink
От водоустойчив шпертплат може да се направи калъп/въпреки че може и от друго/,но люк от шпертплат Rolling Eyes Колко ще тежи,тия панти ,захвати на люковете са уморени и те Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Май 09, 2013 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам колко ще ти помогне, правил съм това упражнение преди години когато нямаше нищо подобно на пазара.От старите стъкла направих гипсов калъп за конфигурацията от страни, после ползвах стъкло мат-платно и епоксидна смола. За така получената рамка занитих и залепих прозрачен плексиглас, стана добра непрозрачна рамка която бядисах а самото стъкло изглеждаше добре.
Процедурата е дълга и не си струва да се занимаваш с това.Търси готови!

http://www.leisureshopdirect.com/caravan/ventilation/dometic_heki_rooflights.aspx
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана Yahoo Messenger MSN Messenger
Beduin

МнениеПуснато на: Чет Май 09, 2013 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някъде бях писал. Преди пет години излетя единия люк. Ядосах се на себе си и без много да проучвам(тогава още не знаех за Кристиян), поръчах да ми направят ламаринен люк, боядисан бяло. Люкът е на спалнята и съжалявах, че ще стане тъмно. Освен това мислех, че ще се напича много от слънцето, а в хладно време ще има конденз. Мислех да му правя топлоизолация. Изненадата ми беше голяма, когато видях, че люкът не се напича от слънцето, а в студено време няма конденз. Не съм правил топлоизолация. Люкът е с размери, като оригиналния и продължава да е "дишащ", тъй като остава една пролука при затворено положение. Заради това дишане, в студено време дърпам щората. Наистина е по-тъмно, но се свиква. Светлината от страничните прозорци не е малко. Останалите люкове продължават да пропускат светлина, което е добре, но пропускат и инфрачервените лъчи, което в ограничения обем на караваната е ужасно.
Ако са ти здрави механизмите за повдигане-сваляне на люка - можеш всичко да направиш.
Имайте предвид всички с по-стари кемпери/каравани, че капакът на люка е захванат към дръжките на механизма с пластмасови нитове. След време тези нитове се счупват и люкът излита. Решението е - разпробиване на нита; и болтче и гайка от неръждавейка с малко силикон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Крум

МнениеПуснато на: Пет Май 10, 2013 9:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

има различни предложения
http://www.ebay.co.uk/itm/Ref-242c-Hartall-roof-light-280X280-Opaque-Replacement-dome-Caravan-Motorhome-/200921707270?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item2ec7ddf306

http://www.ebay.co.uk/itm/HARTAL-CARAVAN-280-X-280-ROOFLIGHT-VENT-REPLACEMENT-DOME-ONLY-IN-WHITE-/150835865015?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item231e84a5b7

http://www.ebay.co.uk/itm/TF40-40x40cm-ROOF-LIGHT-VENT-REPLACEMENT-OUTER-DOME-MOTORHOME-CAMPER-VAN-CARAVAN-/171036766409?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item27d295f0c9
Върнете се в началото
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Сря Юни 19, 2013 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tania i Ivan написа:
Марци, аз самия кроя планове да си правя "хипер люк" на алковена р-ри 70х150. При условие че това работя (фасади и дограма) вече 20години. Смея да твърдя че имам доста добри теоритични и от практиката познания: (имам около 10бр. монтирани табакери) едно таква "прозорче" 50х50 би излязло над 50лв. Като добавиш и комарник и щора... Вземи си нов. В моя случай си заслужава тази гимнастика защото аналога е с 30% по- малък, два пъти по- лоша топлоизолация и 3-ти по- скъп.
Говоря в комплект с щора и комарника
Търси и ще намериш! Аз самия подарих на едни приятели един 40х40.

Очаквам да видя какво си направил с люка, защото моя си стои с временния перциглас и нямам идея как ще я довърша тази дупка, сега съм сложил едно перде да не пече много, но е кърпешка история.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети